Čo kupiť na vianoce ???

Príspevok v téme: Čo kupiť na vianoce ???
Zuziiiii10

Ahojte.
Absolute neviem uz vymyslat darceky na vianoce, ci uz pre rodinu, priatela. Dosli mi napady tak som sa obratila na toto forum, poprosila by som nejake vase napady, rady, co ste vy kupili muzovi, mame, starym rodicom a tak..

Chcela by som nieco originalne, ale uz vsetko som si vycerpala predchadzajuce roky (ako su adrenalinove zazitky, fotoknihy, spotrebice..)

Dakujem za kazdy príspevok. :-)

Elbps

ANGEL-DEMON ty si strasne zakomplexovana osoba, namiesto toho aby si vyhladala pomoc, radis druhym nezmysli. Ateizmus s vianocami v dnesnej modernej dobe nema nic spolocne. My sme prevazne ateisti a nikdy sme na vianoce neriesili nic nabozenske

ANGEL-DEMON

ja som taká šťastná, že ja toto riešiť nemusím,...
Ja vianoce neuznavam nakolko sa hlasim k ateizmu uz 5 rokov, odkedy mam na vyber... dovtedy som bola nutena sediet pri "štedrovečernom stole" a bolo mi na grc ako sa moja mater vyškerovala do očí, ja som rasej hladela do steny...
364 dni v roku, som jedla sama, kazdy jedol zvlasť, no na vianoce ma nutili za stolom s nimi hrať sa na idealnu rodinku šťastných..
takže vianoce su mi sprotevené..
a o tom že som nikdy! nedostala pod stromček čo som chcela a to som skromna chcela som len nejaku drobnost , brat dostal vzdy co chcel... jeden rok BMX, druhy rok horsky bike,... ja som ani vlastny bike nemala... sadu aut,... ako 5 rocna som dostala skolsku tašku pod stromcek, kedze od septembra uz ako 6r. som mala nastupovat do skoly.... nemám slov...
Ja si na vianoce kupim nejake tie kolačiky čo mám rada: špic, punčovy, kavove zrno, kupim si vaječni liker ... a kukam rozpravky... v klude, v inteligentnej samote....ako v sprostej spoločnosti.....

Galapagos

Ja keď som nevedela čo kúpiť a hlúposť som tiež nechxela kupovať tak som napr rodičom kúpila v DM alebo inej drogerii set zo sprchovacieho gélu a telového mlieka atď pretože také sa vždy zídu.

Fantasyi

Presne ako pise digestor.
My si na Vianoce tiez nic hmotne nedavame, ak tak malickosti. Vianoce su o niecom inom. Ziadny stres s vypekanim, nakupovanim. Su to najkrajsie spolocne chvile, najvzacneji dar. Ked spolu robime medovniky, vezmeme kutasa a ideme sa prejst po vrdzgajucom snehu, az kym nemame vystipane lica od mrazu, porozpravame sa. Jednoducho stisime a len tak vychutnavame blizkost, rodinnu pohodu. Vsetko na co zial cez rok v tomto hektickom svete mamonu a konzumu nie je vela casu.
A je mi velmi smutno ake maju ludia dnes vztahy, ze ziju nie spolu, ale vedla seba, vobec sa nepoznaju a nevsimaju si, co by druhemu urobilo radost. Ja to viem vzdy presne o kazdom clenovi rodiny, partnerovi, priateloch, lebo si vsimam pri com sa ich oci rozziaria, o com rozpravaju s nadsenim.

digestor

Zuzi skus to urobit, moze to byt oslobodzujuce aj pre ostatnych. To lamanie hlavy co komu, ake, bull shity.
Vsetko v rodine mame, kazdy si kupi hmotne to co potrebuje. My uz ten tyzden sviatkov travime spolu, vylet, posedenie, spolocenske hry. Rodinu to tak stmeli, ze nik neriesi uz roky hmotne darceky a kazdy by kazdeho mohol zasypat somarinami od hlavy po paty. Vynimkou bol len najmensi clen ale uz aj ten chce s dedom zahrat clovece ako od neho nove 358 auticko. Pochopil aj on, lebo dostal taky priklad.

smradlavy tchor

Ponožky mu kúp lebo mužom sa vždy zídu. Hoci vraj je to nevhodná vec na darovanie. Veď a čo je to tvoj chlap a musí si priznať že mu fety smrdia... Chi chi

Zuziiiii10

Viem ze vianoce niesu o darcekoch, dolezitejsia je rodinna pohoda, laska, zdravie. Len bolo by zvlastne nekupit nic.

digestor

Chces byt originalna? venuj im spolocnost, venuj im svoj cas, venuj im seba to je to najcennejsie. Sam to roky robim a vsetci su spokojni. Kto sa v tom nenajde jeho problem.

Noelinka

Tak skús len maličkosť fakt ide lwn o darčeky keď sú vianoce? Keď sú v rodine malé deti tak ešte ok ale dospelàci? Načo? Ok keď tak nejakú maličkosť mala by si svoju rodinu poznať tak by si mohla napr nejaku knihu, set sviečok alebo ja už neviem čo

Debil 67

Ja svojmu priatelovi kupim PC hry a nože, jeho zaluby proste :D a on mi tiez kupi PC hry ako vzdy :D to ma vie potesit najviac na svete :) tak ak tvoj hrava tak skus nieco taketo :D