vyjazd sanitky - poistovna

Príspevok v téme: vyjazd sanitky - poistovna
iceage 25

ahojte, potrebujem nieco zistit a mozno mi niekto z vas bude vediet odpovedat. Stala sa mi taka neprijemna vec. Trochu som to prehnala s alkoholom a aj ked uz davno nemam osemnast, stalo sa to prvy raz, jednoducho mi to uplne udrelo do hlavy a opila som sa. Chvilu mi bolo na odpadnutie a tak priatel radsej zavolal sanitku, aj ked som vravela, nech to nerobi... Tam mi iba skontrolovali pulz, pytali sa ma nejake otazky, vypisali papier, ja som podpisala, ze nechcem ist do nemocnice a pustili ma. Oni ten papier poslu na poistovnu a tu prichadza moja otazka. Dojde mi aj nejaky papier domov postou? Pripade budem musiet uhradit nejaky poplatok? ďakujem za odpovede...

leom

tak vies, zhanam a hladam nazory kde sa len da.. mna vobec tato situacia netesi, som slusny clovek a nepochopim ako sa toto mohlo stat, cize preto ma to cele mrzi dvojnasob a bol by som nerad ak by som platil nejaku vacsiu sumu za takuto jednorazovu hlupost

no a to ze som bol pod vplyvom omamnej latky mi bude dokazane na zaklade toho, ze to da do hlasenia zachranar?

Kycera

A čože, neodpovedajú Ti? : D
Jasne, "cize to co pise Kycera neni pravda"! : D

Poisťovne sa pri vymáhaní úhrady riadia § 42 zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti a tiež § 22 zákona o zdravotnom poistení, kt. im to umožňuje!!! Tým, že si užil návykovú látku, naplnil si skutkovú podstatu týchto paragrafov. Je síce pravda, že poisťovňa to preplatí, ale bude to regresne na Tebe vymáhať. A áno, poznám také prípady. Ukľudniť Ťa môže len to, že to nebude veľa, nakoľko si odmietol hospitalizáciu. V žiadnom prípade to zneužitie nebolo, a tým pádom to nie je ani trestné. Ak by to nerobili, potom by sme mohli všetci chľastať a volať si len tak RZP.

leom

V_B: velmi pekne dakujem za odpoved, mate aj nejaku skusenost? neslo mi o to zneuzitie, ale teda o to, aby poistovna odo mna nevymahala peniaze za vyjazd sanitky

V_B

Na úhradu Vám nepríde vôbec nič, takže obávať sa nemusíte. Výjazd RZP je plne hradený zdravotnou poisťovňou, zneužitie je síce trestné, ale až po vykonaní určitých krokov.