Ak viete anglicky-poradite mi prosim?

Príspevok v téme: Ak viete anglicky-poradite mi prosim?
anglina

Ahojte. Mam po 40tke a potrebujem sa naucit anglicky jazyk. Na skole som sa ju nikdy neucila (iba nemcinu a rustinu). A na nejaky kurz mam blok chodit (skusila som to a nedopadlo to dobre). Zrejme to suvisi este so skolou, ked som bola pubertacka. Lebo ked som prestupila do novej skoly, bola tam ucitelka, ku ktorej som chodila este ako dieta k logopedicke. No a ked nam prave suplovala na hodine a zbadala ma, vyvolala ma a davala mi slovicka - vety z anglictiny opakovat pred vsetkymi a zamerala sa na moju vyslovnost. Opravovala ma dookola pred vsetkymi: jazyk pekne za zuby, spojit zuby, nesuslat, atd. No a decka sa na tom ohromne zabavali, rehotali sa mi, no nieco hrozne.. Neslo mi to a este ten vysmech. Vlieklo sa to potom dlho so mnou. A ja mam odvtedy strach rozpravat anglicky. Ja aj celkom rozumiem (poznam dake slovicka, frazy, domyslim si spojitost a je to. Ale rozpravat mam blok. Ze mi nebudu rozumiet, vysmeju ma. Ja rozpravam dost makko. Potom to fakt dost blbo znie. A nerozumiem ich gramatike, casovaniu).
Preto by som sa chcela ucit anglictinu sama, doma. Viete mi prosim poradit, co vam pomahalo pri jej uceni, pochopit ju? Alebo ci je nejaka dobra bezplatna stranka pre zaciatocnikov? Neviem, ako na to? Ci sa mam naucit dake kratke vety naspamat? Slovicka? Naozaj neviem, ako na to, aby som sa naucila anglictinu. Dakujem vam za kazdu radu.

ANGEL-DEMON

anglicke pesničky si puštaj + lyrics - video... a ked nebudes vediet slovicko, zober si slovnik a tak si prekladaj... nedavaj si prelozit na nete... vyhladaj v slovniku.. a spievaj si to.. tak prides na vyslovnost...
napriklad... Status Quo - In The Army Now - Lyrics (HQ)
www.youtube.com
niečo čo sa ti páči...
ja som v case ked som do skoly chodila nemala som net, text piesni som si prepisala v skole z netu a doma pocuvala, spievala, prekladala...