Ak viete anglicky-poradite mi prosim?

Príspevok v téme: Ak viete anglicky-poradite mi prosim?
anglina

Ahojte. Mam po 40tke a potrebujem sa naucit anglicky jazyk. Na skole som sa ju nikdy neucila (iba nemcinu a rustinu). A na nejaky kurz mam blok chodit (skusila som to a nedopadlo to dobre). Zrejme to suvisi este so skolou, ked som bola pubertacka. Lebo ked som prestupila do novej skoly, bola tam ucitelka, ku ktorej som chodila este ako dieta k logopedicke. No a ked nam prave suplovala na hodine a zbadala ma, vyvolala ma a davala mi slovicka - vety z anglictiny opakovat pred vsetkymi a zamerala sa na moju vyslovnost. Opravovala ma dookola pred vsetkymi: jazyk pekne za zuby, spojit zuby, nesuslat, atd. No a decka sa na tom ohromne zabavali, rehotali sa mi, no nieco hrozne.. Neslo mi to a este ten vysmech. Vlieklo sa to potom dlho so mnou. A ja mam odvtedy strach rozpravat anglicky. Ja aj celkom rozumiem (poznam dake slovicka, frazy, domyslim si spojitost a je to. Ale rozpravat mam blok. Ze mi nebudu rozumiet, vysmeju ma. Ja rozpravam dost makko. Potom to fakt dost blbo znie. A nerozumiem ich gramatike, casovaniu).
Preto by som sa chcela ucit anglictinu sama, doma. Viete mi prosim poradit, co vam pomahalo pri jej uceni, pochopit ju? Alebo ci je nejaka dobra bezplatna stranka pre zaciatocnikov? Neviem, ako na to? Ci sa mam naucit dake kratke vety naspamat? Slovicka? Naozaj neviem, ako na to, aby som sa naucila anglictinu. Dakujem vam za kazdu radu.

AJ

Tak podla toho, co pises, by sa ti hodil niekto one to one, aby ta ucil. Skus pohladat na nejakych strankach s doucovanim. Lebo ked sa budes len sama ucit, skoncis v 80 aj to mozno len so zakladmi. Ale tie pesnicky sa mozes skusit naucit aj sama, netreba z toho robit vedu.

anglina

AJ. Som na G+ a hangouts. Pisu mi tam hlavne muzi. A to su len take kratke vety: Hi. what is your name? how are you? where do you live? Do you have hobbies? you have a boyfriend? You're pretty woman..
Tieto uz ovladam naspamat.
A cez tie detske pesnicky,som sa naucila napriklad dni v tyzdni, cislice.. Je tam pre mna, co som sa anglictinu nikdy neucila, lepsia vyslovnost, ako uz v normalnych pesnickach hitparadovkach.

anglina

Jatt. Nie som hlupa, predmety mi vzdy isli, ale na cudzie jazyky si pripadam, akoby som bola z pomocnej skoly.

sabinqa87. Ja som zo zapad SR.

Prezyvka055

Najlepsie je kurz s lektorom, ale nie tie skupinove kde je 10 ludi .. ale max 2-3 + lektor. Lektor ma byt samozrejme certifikovany, nie nejaky student zo skoly(nic proti, ale..., ucit jazyk neznamena len ho vediet ale mat aj schopnost ho naucit)

AJ

Tak najprv pises, ze pesnicky su ti rychle, ze len detske, hoci ti sem dali lahke, pomale, potom zas ze si pises s ludmi v anglictine, tak nechapem. Tak ked si pises s ludmi, tak asi vo vetach. Protirecis si.

sabinqa87

odkial si? ja z ke, ak odtial viem ti pomoct, ak z ineho mesta vieme zacat s pisanou anglictinou a potom aj s hovorenou anglictinou...napiste mi na maria.cigasova@gmail,com

Jatt

Odporúčam na TV prepnúť slovenský kanál na kanál anglický. Ja som sa takto AJ, NJ či ESP jazyk naučil do dvoch mesiacov.

nickname1

Ahoj, skús túto stránku, je celkom dobrá, myslím, že lepšiu som zatiaľ nevidel:

www.helpforenglish.cz

Je to od kolegov čechov a je dosť precízne spracovaná, odporúčam :)

* a ešte taký tip: sústreď sa na speaking a listening teda hovorenie a počúvanie, aby to nebolo tak ako väčšina našich školákov, ktorí sa celý čas drilujú učebnice a keď si pustia nejaký film, nerozumeju skoro nič :D

Príjemné učenie :)

Iiiii

Neviem, kto vymyslel lyrics, ale asi dobre vedel, že im niekedy ani onen nerozumie, aj keby si vedela neviem koľko slovíčok. Angličtina je podľa mňa jazyk, ktorým hovorí veľmi veľa ľudí a výslovnosť je všade trochu iná. Slang a nárečia si radšej odmysli, lebo to by nedal asi nikto. A top je fr. jazyk, oni okrem výslovnosti aj časujú, každé slovo sa vyslovuje inak, myslím časované. Jedno píšu, niekedy úplne iné hovoria:-)