Ak viete anglicky-poradite mi prosim?

Príspevok v téme: Ak viete anglicky-poradite mi prosim?
anglina

Ahojte. Mam po 40tke a potrebujem sa naucit anglicky jazyk. Na skole som sa ju nikdy neucila (iba nemcinu a rustinu). A na nejaky kurz mam blok chodit (skusila som to a nedopadlo to dobre). Zrejme to suvisi este so skolou, ked som bola pubertacka. Lebo ked som prestupila do novej skoly, bola tam ucitelka, ku ktorej som chodila este ako dieta k logopedicke. No a ked nam prave suplovala na hodine a zbadala ma, vyvolala ma a davala mi slovicka - vety z anglictiny opakovat pred vsetkymi a zamerala sa na moju vyslovnost. Opravovala ma dookola pred vsetkymi: jazyk pekne za zuby, spojit zuby, nesuslat, atd. No a decka sa na tom ohromne zabavali, rehotali sa mi, no nieco hrozne.. Neslo mi to a este ten vysmech. Vlieklo sa to potom dlho so mnou. A ja mam odvtedy strach rozpravat anglicky. Ja aj celkom rozumiem (poznam dake slovicka, frazy, domyslim si spojitost a je to. Ale rozpravat mam blok. Ze mi nebudu rozumiet, vysmeju ma. Ja rozpravam dost makko. Potom to fakt dost blbo znie. A nerozumiem ich gramatike, casovaniu).
Preto by som sa chcela ucit anglictinu sama, doma. Viete mi prosim poradit, co vam pomahalo pri jej uceni, pochopit ju? Alebo ci je nejaka dobra bezplatna stranka pre zaciatocnikov? Neviem, ako na to? Ci sa mam naucit dake kratke vety naspamat? Slovicka? Naozaj neviem, ako na to, aby som sa naucila anglictinu. Dakujem vam za kazdu radu.

anglina

Anglina tazka. Bola som v kurze pre zaciatocnikov. A boli tam ludia, ktori uz mali anglictinu na zakladnej skole alebo na strednej. Ja som ju nemala nikdy. Naozaj som bola zaciatocnik tam. A ten rozdiel bol velky. Necitila som sa tam dobre. Rektorka prisposobovala tempo im a nie mne. Nestacila som im.

anglina

srnec26. Dakujem. Ja si pisem s ludmi v anglictine. Uz ovladam aj slangy, rozne skratky. Pomaha mi to. Ale stale neviem v anglictine mysliet. Neviem, ako na to..

Anglina tazka

Ja chodim na jazykovy kurz a moje vyjadrovanie je na bode mrazu. Urcite sa ta ucitelka smeje v duchu lebo rozpravam ako uplny idiot ALE ja som tam kvoli tomu aby som sa to naucila a je mi ukradnute co si myslia ostatni. Zase som dobra v gramatike. A riadim sa tymto: ked prechadzas peklom nezastavuj sa.
Mozno by ste mali ten kurz skusit.

srnec26

Na internete najdes vela stranok na ucenie gramatiky. Ja pouzivam aj englishcentral.com na listening a speaking. Nie je to zadarmo ale je to super nastroj. Ak sa hanbis rozpravat v jazykovke tak skus nejake chatroomy ktore sa specializuju na ucenie anglictiny. Je ich plno, nemas priamy kontakt s ludmi a naucis sa rozumiet aj inym akcentom. Pozeranie anglickych filmov, videoklipov je super vec, takisto citanie anglickych knih ti da velku slovnu zasobu. Najdolezitejsie je zacat rozmyslat v anglictine, v tomto ti neporadim, mozno casto cestovat alebo na nejaku dobu zit do anglicky hovoriacej krajiny. Mne to pomohlo

ANGEL-DEMON

rychle? :-D dala som link na sladák.. najprv si prečítaj text pesnicky, čítaj nahlas a potom mozes spolu so spevákom... ja som tak tiež začínala... a potom to už šlo samo.. ako sa to inak naučiš?? daju sa kupit aj priručky + cd... a tam je to to iste,.. ked to nebudes pocuvat vyslovnost sa nenauciš... a nikto ti to nebude hovoriť tak ako sa to píše... len tak ako sa to vyslovuje-logika...

anglina

Iiiii. Rozumiem naozaj len takym jednoduchsim vetam. Kratsim. Ked nieco hovoria napriklad o sebe (ako sa volaju, kde ziju, co robia, ake maju zaluby). Potom tie zakladnejsie slovicka o jedle, cestovani, rodine, farby. Ked sa ma nieco opytaju, tak skor pouzijem nie vety, ale slovicka. A popritom pantomimu :)) ze ukazujem rukami aj nohami, gestikulujem a tie slovicka co ma napadnu - pouzivam. Vsak vacsinou trochu pochopia. Ale chcela by som vediet vety. Rozpravat. Neviem ako poskladat jednotlive slovicka do viet. Aby davali zmysel.

anglina

Angel-Demon. Pesnicky su pre mna prirychle. Pre mna je tu aj problem, ze inak sa cita a inak sa pise. Hlavne vyslovnost. Keby som sa mala ucit, asi najskor cez detske pesnicky. Tym trosku rozumiem,ked som ich pocuvala a videla na you tube

ANGEL-DEMON

Savage Garden - Truly Madly Deeply lyrics
www.youtube.com
ja som fičala na evanscence, linkin park, nirvana oni maju aj slangy v songoch, takže tie som nenasla v slovniku ani na nete tak som si davala anglictinarom prekladať a im sa to páčilo, videli v tom moj zaujem, snahu :-) a mala som lepšiu slovnu zasobu ako 1tkari-bifšoši, no a ešte ked to učitelka povedala pred triedov, po mne zazerali :-D ja som v skole horela na gramatike... ale tou sa nejak nezapodievaju ani v textoch piesni, no a dohovorim sa aj bez dokonalej ANJ,... ked som robila v pokladni platila pri mne američanka a mala problem s platobnou kartou, tak sme riešili... rozpravala som s nou anglicky a pochvalila ma že mam dobru angličtinu,..
a
ja sama som sa učila doma rusky, zase cez pesnicky... :-) ked som bola v tom samsungu a nenapadlo ma slovo anglicky a dotyčný vedel rusky tak som to v ruštine povedala... :-)

Iiiii

Však, keď im rozumieš, tak už aj niečo povieš. Myslíš si, že oni sa až tak do popuku budú smiať z tvojej výslovnosti?! To asi nie.

ANGEL-DEMON

a ja mam tiez problem ze sa hanbim rozpravat pred druhymi...ale neboj ked bude situacia ani si neuvedomis a budes rozpravat v inom jazyku.. ako ja ked som robila v samsungu tam samí srbi.. a pokial som nechcela čušať 8-12 hod denne v robote, oni vedia dobre jazyky, tak som sa s nimi rozprávala anglicky a bola som prekvapená ako obre viem anglicky... kedze maturovala som z anglictini v 2008 a odvtedy som ju nepouzivala... ale tak pocuvam pesnicky+ lyrics(text)