Nezvladam ani prvy rocnik VS

Príspevok v téme: Nezvladam ani prvy rocnik VS
SandraN555

Ahojte, som prvacka na ekonomickej univerzite v Ba. Skolu mame tri týždne, a ja to uz teraz nezvladam. Matematika ma velmi trápi, chodím na dve doučovania no nestačí to... Dalej ekonómia, ktorá sa tiez dotýka matematiky, mi robi velmi problémy, aj cela terminológia, vsetky poucky atd. Nic mi to nehovorí, nerozumiem tomu, mam k tomu strasny odpor.. Ucim sa kazdy den, vzdy po skole aj do noci, ráno vstávam skoro a učím sa, stale sa učim. No nestačí to, proste mam pocit ze na tu skolu nie som stavana.. Ze ekonomia je mi velmi vzdialená.. Vzdy som túžila po praci s deťmi, tak sa sama seba stale pýtam, preco som nešla na pedagogicku, aj ked ke na tom školstvo tak ako je,, :( aspon by ma štúdium bavilo.. Neviem co mam robit.. Od rana plačem, neviem sa naučiť ani jednu vetu, proste mi to nedáva zmysel, nerozumiem tomu... Poraďte mi co mam robit :( ku psychologicke chodím a mam zatial lieky na ukľudnenie len voľnopredajný z lekarne... Ale moc nepomáhajú, je mi stale rovnako... Preco rovesníkom to ide stale chodia na party zabavaju sa piju a este aj prechadzaju? A ja co sa nonstop ucim tak mi to ani nejde a uz teraz viem z budem dva predmety prwnasat......... :,(

Kvetulaaa

poznam vela bab ktore z vysky odisli kvoli tomu..akoze ak to nezvladas tak to nesil zbytocne to si len pritazis.mozno neskor by si sa mohla vratit

0vecka

ak toto cele neprehanas a fakt je to take zle tak sa na to vyser... budes mat stress cely cas skolu aj tak nedokoncis a mozes z toho schytat nejaku chorobu..

SandraN555

dakujem vam krasne za nazory rady a pripomienky. studujem na obchodnej fakulte. od rodicov co sa tyka prestupu absolutne ziadnu podporu nemam. nechcu mat dieta bez kvalitnej vysokej skoly, a bla bla... vela som tento vikend premyslala, skusala sa dat zase dokopy ako vzdy pred ziaciatkom tyzdna.. skusim este zabojovat, najst si nejaky system. musim to brat tak ze mam 100% na vsetko a nemozem to davat len do skoly.. ze sa musim venovat aj sebe, rodine, priatelovi, pomahat v domacnosti.. ze mozno ked sa zacnem aj venovat inym veciam, nie len nonstop skole od rana do vecrra, tak budem kludnejsia, a mozno nie.. skusim este zabojovat, staci ked prejdem len tak tak, nejde mi o Acka.. ale ja som na seba prisna, mne nestaci vediet dve tri vety k danemu ucivu, ale ja mam potrebu vediet vsetko... toto je vela chyba, ze neviem selektovat dolezite a nedolezite, a mam pocit ze musim vediet vsetko...
lieky som uz vysadila.verim ze sa to zlepsi. dakujem :)

celebrita FB

Veľa závisí od šťastia a smoly. U každého človeka je to tak, že vezmeš do ruky knihu a začneš ju čítať. Na niektorých stranách máš napísané niečo, čo ti stačí raz prečítať a je ti to jasné, no na niektorých máš napísané veci, ktoré nie a nie dostať do hlavy a ťažko sa zapamätávajú.
Tajomstvo úspechu spočíva aj v tom, že niekomu fakt stačí náhodným výberom si povyberať z knihy tie látky, ktoré sa mu najľahšie zapamätávajú, ale nie chronologicky (teda napríklad na strane 15 je niečo, čo sa mu zapamätať nedá, zatiaľ, čo na strane 334 je niečo, čo si raz prečíta a vie), potom má čisté svedomie, keď vie viac ako polovicu a dá to aj napriek tomu, že sa učil len jeden večer pred skúškou a niekto jak naschvál išiel na to chronologicky, takmer celú knihu vedel, len poslednú látku na strane 334 nestihol a práve tú si vytiahne. Vtedy je osud proti tomu, aby ten človek danú školu vyštudoval, alebo by mal zmeniť spôsob učenia sa. Skús to tak. Najľahšie zapamätateľné sa naučíš ako prvé bez ohľadu na to, na ktorej je to strane v knihe. Najťažšie až ako posledné. Vtedy ťa motivuje ísť ďalej myšlienka, že už toho toooooľko vieš a už len toto máličko ti zostáva, prípadne sa spoľahnúť na šťastie, že snáď si nevytiahneš práve tú jednu somarinu, ktorú nevieš.

Iiiii

Môj brat si urobil ekonomickú výšku a teraz pracuje v zahraničí ako Hausmeister a matika ho vôbec netrápi. Dá sa to zhrnúť asi tak, že kde nič nie je, ani čert neberie:-) Daj si prihlášku na inú školu, aby si sa tiež mohla chodiť zabaviť.

Jatt

Pokiaľ ste na 100% utvrdená v názore uvedenom v názve témy, je na mieste prehodnotiť svoje ďalšie pôsobenie na spomenutej VŠ.

Lanka25

A nie si len zbytocne vystresovana? mala som taku spoluziacku ktora bola naozaj sikovna ..ja som sa neucila ani spolovice tak ako ona a v pohode som davala vsetky skusky a ona nespavala cele noci a liala do seba litre kavy a ledva preliezala s Eckami, .... a to som sa vzdy divila, lebo kym ja som bola na seminaroch ticho lebo som ani netusila o com profesor rozprava tak ona sa vzdy zapajala a profesori s nou vzdy dlho diskutovali... mozno sa staci len na chvilu zastavit, zhlboka sa nadychnut, vydychnut a vypnut mozog na isty cas.. ono ak to prehanas tak sa nediv ze ti mozog sam nevladze.... prvy rocnik je vzdy najtazsi a aj sama som zistila, ze to na skuskach nebola zas az taka katastrofa... skus este tento rok vydrzat, daj tomu sancu a potom uvidis... je skoda za uz na zaciatku zdavat.... ale je to na tebe, ty musim sama posudit ci sa na to citis alebo nie... hlavne sa ukludni a neber to az tak vazne....

ANGEL-DEMON

no moja zlatá tak liekmi to nevyriesis... načo si sla na skolu ktorá ta nebaví? len koli titulu...??? klasika.... na prácu s detmi si mohla ist aj psychologiu studovat, tam matika nie je,.. alebo byt zdravotna sestra a ist robit na detske oddelenie... alebo si urobit nejaku skolu pedagogicke minimum alebo neviem , co by si potrebovala ako vychovavatelka v detskom domove... je tam toho....
ak nezvladas skolu, radsej to nechaj, najdi si prácu , setri peniaze a na rok sa prihlas na inu...zatial sa dás psychicky do poriadku...
lebo takto sa len zosypeš, ked sa nutiš do niečoho čo ta nebaví...

7680

Ahoj
Tiež tam chodím som tretiačka na akej si fakulte??
Proste dáš to keď vidím koľko ľudí málo problém a všetci prešli proste chce to čas...bude aj horšie ver mi. Matiku sa uc každý deň a dáš to len proste je to len škola buď v pohode nenechaj sa a kľudne si poplach mne to vždy pomôže a ja sa tiež stále učím proste bude aj dobre uvidíš nechaj tento rok prejsť a potom bude fajn