Vaginálna mykoza, alebo .. ?

Príspevok v téme: Vaginálna mykoza, alebo .. ?
tetka_betka

Ahoj žienky,
už po tretí krát za posledný pol rok mám problém a nie som si istá, či ide práve o mykozu. Ráno alebo večer začnem pociťovať svrbenie, keďže som už raz mykozu mala a bolo to fakt nepríjemné, tak sa hneď zľaknem a začnem používať canesten cream.. ráno,obed,večer. Avšak do 24h svrbenie prestane (aj skôr). Predtým to trvalo aspoň 3 dni, kým to prešlo..samozrejme, že hneď ako to prestane, neprestávam užívať krém užívam ho nasledovne aspon 5-7 dní... len si nie som istá, či nie zbytočne. . . Viete, netuším z čoho by som ju mohla mať..lebo si fakt dávam pozor...samozrejme stres ale ten v poslednej dobe nebol, taktiež používam gél na intímnu hygienu,bavlnené spodné prádlo, nejem veľa sladkého...
Bude to mykoza alebo nie ?? nemáte s tým skúsenosti ?? Chystám sa už aj k lekárke do konca roka, len práve neviem čo robiť...

zuzula28

Ako teda sa mám snažiť posilniť imunitu? mám vyskúšať nejaké babské rady? otužovať sa, jesť viac zeleniny a takéto veci? je to telo schopné keď mu v strave dodám vitamíny sa nejakým spôsobom vzchopiť?

vrvra

ahojte
keď telo nie je schopné sa brániť, že má imunitu oslabenú, tak veľmi rýchlo môže človek ostať chorý. A u každého sa to inak prejavuje, raz sa môže ukázať oslabená imunita v podobne mykózy, inokedy ako kašeľ, nádcha a podobne. Takže ono to má veľký súvis a keď imunita bude v poriadku tak takéto problémy nebudú mať šancu

zuzula28

aha takže chceš mi tým povedať, že prejavy sa môžu meniť hej? nie vždy sa mi môže imunita prejaviť mykózou ale môže sa. Dobre tomu rozumiem? a čo teda je vhodné v tom prípade robiť? nemám riešiť teda samotnú mykózu ale imunitu?

klarik12

peknyyyy den. pockaj to aj kvoli tomu moze akoze vzniknut mykoza? tomu celkom nerozumiem aky to moze mat suvis, ze by to ozaj tie infekcie vyuzili takto situaciu ze sa telo nevie branit? :-S

vrvra

ahoj ahoj
zuzula to je presne to čo som si myslela aj ja kým som si všetkými takýmito problémami neprešla. Ono to je len zúžený uhol pohľadu, to že sa slabé telo, imunita prejavuje tým že človek vyľahne. Prejavy tohto sú rôzne a jedným z nich je ozaj aj mykóza ;)
klarik je to to, že telo nevládze sa chrániť pred zápalom, infekciami, rozumieš?

klarik12

peknyyyy den. neviem ako to myslis, ze nemam tusenia ako vznika. ved ona vznika ked telu nieco nesedi. napriklad parfumovane vlozky. nie? co ma mykoza spolocne s tym ze sa telo nevie branit. to teda fakt netusim.

zuzula28

volanie tela o pomoc? to by som skôr povedala, že keď telo volá o pomoc, tak človek vyľahne a zostane ležať v horúčkach alebo niečo také a nie, že by sa to prejavilo ako mykóza, to sa mi nezdá pravdepodobné

vrvra

ahoj ahoj
klarik ty asi nemáš ani tušenia o tom prečo mykóza vzniká, že? :) to že by ti nesadli vložky alebo čo, tak to je o inom to by bola alergická reakcia alebo niečo také, ale samotná mykóza je volanie tela o pomoc. Je to znak toho, že telo sa nevie brániť.

klarik12

Vrva peknyyyy den ti prajem. mne si sice nepisala ale ja tiez si myslim ze sa chranim pred mykozou. pouzivam len mydla a tak na hygienu ktore mam vyskusane a viem ze mi nesposobuju problemy. davam si pozor aby som si nedala parufmovu vlozku alebo nieco take. no a tak. ty si myslis ze toto nie je dostatocne chranenie sa pred mykozou?

vrvra

ahoj ahoj
tetka vieš ako vlastne mykóza vzniká? a kedy? :) to nie je len tak. To že si dávaš pozor je pre mňa dosť zaujímavé pretože si neviem predstaviť v akom smere si dávaš pred mykózou pozor, vieš mi to nejako priblížiť?