Vaginálna mykoza, alebo .. ?

Príspevok v téme: Vaginálna mykoza, alebo .. ?
tetka_betka

Ahoj žienky,
už po tretí krát za posledný pol rok mám problém a nie som si istá, či ide práve o mykozu. Ráno alebo večer začnem pociťovať svrbenie, keďže som už raz mykozu mala a bolo to fakt nepríjemné, tak sa hneď zľaknem a začnem používať canesten cream.. ráno,obed,večer. Avšak do 24h svrbenie prestane (aj skôr). Predtým to trvalo aspoň 3 dni, kým to prešlo..samozrejme, že hneď ako to prestane, neprestávam užívať krém užívam ho nasledovne aspon 5-7 dní... len si nie som istá, či nie zbytočne. . . Viete, netuším z čoho by som ju mohla mať..lebo si fakt dávam pozor...samozrejme stres ale ten v poslednej dobe nebol, taktiež používam gél na intímnu hygienu,bavlnené spodné prádlo, nejem veľa sladkého...
Bude to mykoza alebo nie ?? nemáte s tým skúsenosti ?? Chystám sa už aj k lekárke do konca roka, len práve neviem čo robiť...

Bumbalka

Mne gynekologička najskôr povedala že klasická mykóza, tú som preliečovala pol roka. Zlepšilo sa to, ale zase sa to vrátilo a takto na húpačke som bola ďalšie dva roky. Našla som si iného gynekológa, ten mi hneď odporučil wobenzym. Ten som užívala dve balenia za sebou, bolo dobre asi rok. Potom to začalo znova. Podotýkam že som v tom čase nemala pohlavný styk tak už ma to začalo hnevať lebo som nechápala z čoho. Keď som zas k nemu prišla s tým, že znova je to naspeť tak som videla že už je nervózny a povedal mi, že som asi z tých žien, ktorým sa to bude vracať stále, že si mám na to zvyknúť. Mala som sto chutí mu povedať, že vidno, že je chlap a netuší aké to je nepríjemné. Pátrala som potom na internete a na modrom koníkovi v jednej diskusii som sa dočítala o Albertovej ktorá sa tým zaoberá. Tak som skúsila liečbu u nej a po pár mesiacoch som bola bez problémov. Zatiaľ sa mi mykóza nevrátila ale začala som nový vzťah, od chlapíka som dostala ureaplazmu (už som sa s ním rozišla) a teraz si u pani Albertovej liečim zase tento problém. Je to na zbláznenie, dnes aby človek ani pohlavne nežil, lebo nevie čo od koho chytí.

zuzula28

Vrvra beriem tie, čo písala aj Miroslava. A vlastne je to to isté, čo si mi aj ty písala. Došlo mi, že to všetko má zmysel. Posunula som sa o pekný kus vopred. A to som si myslela, že to bude trvať oveľa dlhšie a bola som milo prekvapená.

Miroslava 86

Ja som mala časté a opakované problémy s vaginálnou mykózou. Nepríjemné svrbenie, pálenie, bolesť...Pomohli mi tiež enzýmy, konkrétne wobenzym, ktorý som pravidelne uzivala

Isue

Našťastie? Po pravde by som nepovedala, že mať mykózu je našťastie. Akurát ju mám a citím sa akože dosť pod psa. Je mi na nič, najradšej by som celé dni nevyšla z domu. Necítim sa vôbec dobre, je mi nepríjemné sedieť, kráčať no snáď všetko mi vadí. A vôbec nerozumiem tomu ako sa mi mohlo stať, že som ju dostala :(

vrvra

zuzula ahoj
enzýmy si začala brať aké? tie čo som ti písala, či si pátrala po niečom inom? Jasné, že len tak dúfať je zbytočné, to človeku nič nedá a najmä bude sklamaný ak ani po čase to neustúpi. Preto je potrebné snažiť sa z toho dostať :)
denisa ahoj
veru môže dôjsť až k takémuto problému, ale mnohokrát našťastie to je mykóza, ktorá sa dá riešiť a liečiť :)

Klara Kr

Moze to byt mykoza urcite. Svrbenie a palenie su bezne prejavy. Mne sa mykozy opakovali vzdy najma v lete a pocas zimy som mavala problem so zapalom mocovych ciest z chladu. Pri oboch problemoch mi pomohol wobenzym.

denisaf

kamoska mala tiez tento isty problem...stale zenske vytoky... nakoniec sa zistilo ze chytila chlamydie od svojho neverneho chlapa...zjazvilo jej to vajecniky a nemoze mat deti.... takze ked mate vytoky dajte sa testovat na chlamydie...

zuzula28

Síce som sem nejakú dobu nepísala, ale ešte ku koncu roka som začala užívať enzýmy a teraz už asi dva týždne nemám nejaké problémy, ani pálenie, ani svrbenie, čomu sa úprimne teším a dúfam, že to tak aj vydrží keď ich budem brať aj naďalej, trošku som na začiatku váhala, či to má zmysel, ale radšej skúsim a uvidím, ako dúfať že to prejde samé

vrvra

zuzula ahoj
otužovanie a všetko toto, čo si napísala je fajn, ale len do chvíle kým tá imunita nie je oslabená, čo u teba už je keďže sa mykóza objavila, preto by bolo na mieste zacať riešiť enzýmy ako wobenzym, ktoré by ti pomohli dať telo do poriadku a tým pádom ťa aj zbaviť a vyliečiť celkovo z tej mykózy. A keď k tomu pridáš aj pestrú stravu tak by to mohlo byť oki ;)