Ako pokracovat-je to normalne chovanie?

Príspevok v téme: Ako pokracovat-je to normalne chovanie?
Katarina...

Som pracujuca samostatna zena, byvam sama a mala by som bezproblemovy zivot, no nieje tomu tak.
Mam problemy-s matkou. Neustale ma navstevuje, no pri kazdej prilezitosti ma depta, robi sceny, stazuje sa, krici,uraza ma, nadava. Rada kritizuje, ako vyzeram. Podla nej som stara, tlsta, skareda, nikoho si nenajdem. Kto by ma chcel a tak dalej. Podotykam, mam 28, vyzeram dobre, som stihla, staram sa o seba a to jej asi vadi. Vela krat ju pristihnem ako si ma zvlastne obzera - az nenavistnym pohladom. Je mozne ze ma vlastna matka nenavidi? Akoby mi zavidela. Pomaham jej, kupujem veci, travim s nou takmer vsetok volny cas. Odhovara ma od vsetkych aktivit, kamaratok,vztahov. Znicila mi nejeden vztah. Stale nad tym rozmyslam, ci to nie je az prilis co jej dovolujem, alebo je to malo z mojej strany? Z prace ma cakava, odprevadza domov, v kuse ma kontroluje, ci nahodou nejaky chlap nieje so mnou.. Rada by som si niekoho nasla a zila normalne. Co mam robit podla vas? Toto uz dalej nevydrzim.

Katarina...

Vzdy som ju brala ako najblizsu osobu ktorej sa mozem zdoverit. Ked som mala zacinajuci vztah, ani toho chlapca nepoznala a hovorila o nom zle veci. Intrigovala a rozne sa to pokusala prekazit. Ked mi to nevyslo bola spokojna, ja znicena. Teraz prichadzam na to, ze ona mi skodi a zaroven nechapem... Ved je to vlastna matka tak preco?

Katarina...

Mesacny princ a co mam povedat tej policii? Toto ma nenapadlo takto to riesit, nebola by som schopna jej daco taketo urobit.

Katarina...

Adria, skusala som, dohovaranie nepomaha. Nechapem preco mi to robi. Ved by ma mala praveze podporovat, aby sa mi darilo, nie opacne. Uz som sa s nou tolko krat bavila, zdoraznovala co mi vadi a aby ma nechala dychat. Vzdy sa urazi, pred ludmi ma ohovori aka som nevdacna a ako jej ublizujem. Ona ma berie ako konkurenciu, stale chce bojovat a hadat sa.

porto

zavidi ti tvoju krasu, mladost a boji sa zaroven ze aa osamostatnis a ona ostane sama. Zavidi ze pona je uz stara a ty mas zivot pred sebou. Ju to uz pominulo a tak jej je asi luto ze uz nema to co ty.

adr1a.

Odputaj sa, odstrihni sa od nej.
Jasne ze ti chce tymi vyrokmi podkopat sebavedomie, aby ta zdeptala, aby si sa vnimala ako neschopna nepekna hlupa zla nemozna tlsta ai. Aby si sa nepokusala si niekoho najst, ci kamaratky priatela ai. Nedovol jej to.
Ona je sebecka. Boji sa, ze ak si niekoho najdes - bude sa musiet o teba delit. Lebo potom uz nebudes travit vsetok volny cas len s nou, nebudes jej vsetko kupovat, ai.

Je na tebe - aby si jej urcila hranice.
Urci jej co moze a co uz nie. Zakaz jej chodit ta cakavat do prace. Urci kedy s nou v tyzdni ci na vikend budes travit svoj cas. Pomahaj jej iba nevyhnutne co treba a co je nutne. A vsetko dodrzuj. Zatrhni, aby ta urazala kricala na teba ai. Inak jek povedz, ze sa za takych podmienok nebudes s nou dalej streravat. Vybuduj si uctu a respekt. Neboj. Bud si zvykne, uvedomi sa alebo nie. Ale ty si nedaj pokazit zivot. Ani vlastnou matkou