Výživné

Príspevok v téme: Výživné
Tatiana87

No,bude to trošku iná otázka ako by sa očakávalo. Ale prosím kto viete poraďte zufalemu dievčaťu :D
Otec mi posiela výživné raz ročne,a toto mi napísal:

I need from you a confirmation, that you got Euro 6`500,.. for the year 2015. I have no receipt for this money, because I made the transfer from Germany to your account on March 2015.

Please send me the confirmation in english that you got Euro 6`500.— for the year 2015 on march 2015. That is all. Than I can send it to the tax authorities.

You will find the amount in your bank return or you have to ask there. Please do not write, that the amount came from Germany. I need only a confirmation for the amount.

Po anglicky rozumiem,ale netuším čo odomňa chce, ako to mám spraviť. Viete niekto?

Joleen

Tak nech napíše po nemecky tak ti to viwm vysvetliť. Kedze je Švajčiar sa tiež pýtam prečo poslal peniaze z nemecka asi to ma lacnejšie či výhodnejšie. Zaujímavé. To minje ľúto ze nemas mamu a mas niekoho s kt by si to mohla rozobrat?

Messje

Tak mu to proste len napis jednou vetou a odosli.Predtym ale kym to urobis,porozmyslaj,ci od neho nieco nepotrebujes :-)
Píšeš,ze nemas mamu.Stacia ti tie peniaze na prezitie?
Nebolo by ti lepsie keby ti to posielal castejsie a nielen raz do roka?Vies s tym potom hospodarit?
On ak si narokuje na ulavu na dani,najskor musi preukazat ze ti posielal peniaze a mozno by to bolo pre neho komplikovane a zdlhave vysvetlovat preco z nemeckeho uctu.

Tatiana87

A čo je zlé natom že ich poslal z nemecka? Tiež mi je to divné lebo je švajčiar,ale nevyznám sa v tom..

Messje

Tani
Ty si s otcom vobec neni v ziadnom kontakte?Len posiela peniaze?Lebo pise ti po anglicky,to rozumiem,aby mal v anglictine potvrdenie ze to od teba ziadal.Ale preco tam spomenul narovinu,ze nemas spomenut odkial to bolo poslane?To mi nedava suvis.Preco s teboi neriesi tieto veci v tvojom jazyku?Mala by si mu napisat nech ti napise presne v anglictine co mu mas poslat a ty mu to posles.Nie nechat teba s tym sa trapit.Pravdepodobne bude ziadat o ulavu na daniach ak preukaze kolko ho stojis penazi.
Skontroluj si to ci je to naozaj tolko penazi co ti poslal najprv.

Joleen

Prečo to neriešiš s mamou? On chxe od teba potvrdenie že si v 03/15 distala id neho tie prachy ale že nikomu nevrav že in tie peniaze poslal z nemecka.... to čo za otca?