Výživné

Príspevok v téme: Výživné
Tatiana87

No,bude to trošku iná otázka ako by sa očakávalo. Ale prosím kto viete poraďte zufalemu dievčaťu :D
Otec mi posiela výživné raz ročne,a toto mi napísal:

I need from you a confirmation, that you got Euro 6`500,.. for the year 2015. I have no receipt for this money, because I made the transfer from Germany to your account on March 2015.

Please send me the confirmation in english that you got Euro 6`500.— for the year 2015 on march 2015. That is all. Than I can send it to the tax authorities.

You will find the amount in your bank return or you have to ask there. Please do not write, that the amount came from Germany. I need only a confirmation for the amount.

Po anglicky rozumiem,ale netuším čo odomňa chce, ako to mám spraviť. Viete niekto?

Tatiana87

Ľudiaaa...ešte som si všimla že bolo naspodu napísané "please notice in your confirmation your address" to normalne adresu kde bývam,alebo myslel číslo účtu možno?:D nechcem mu odpísať dáku sprostosť :/

Messje

Tani
Aby si pochopila o co ide a nebala sa nejakeho zneuzitia ...
V urcitych statoch si robi danove priznanie kazdy rok kazdy clovek,ktory zaraba.Na Slovensku robia danove priznania len samostatne zarobkovo cinne osoby ako napr. Sportovci,alebo ho robia podnikatelia.
Kazdy z nich si odpocitava urcite ciastky,do ktorych patria aj deti.Kedze tvoj biologicky otec plati na teba,ma narok si sumu,ktoru na teba plati odpocitat.Tym ho vyjde dan mensia.Robia to aj ti,ktori s detmi ziju,len inym sposobom.Tam su uz ine tabulky.
Snad si tomu trosku porozumela.
Prajem ti vsetko dobre

0vecka

jj napis mu proste ze: ja zofia zubirnkova som ftedy a ftedy obdrzala 6000 eur.Islo o moje vyzivne" alebo kolko to bolo ako som pochopil potrebuje to na to aby si to mohol odratat z dani... a nemas spominat ze to bolo z nemecka lebo pravdepodobne to platil z nejakeho nemeckeho prijmu a tam by mu mohli robit problem kedze je nezmysel odratat nieco z dane kedze tie dane neplatil tam kde si to odratava

Jomeen

Tvoj otec ma sk meno a nevie po sk? Ale jedno tak mu to napis na papier co uz nižšie stpji vytlač to a podpis to. Podpis je velmi dôležitý

Messje

Tani,on to pravdepodobne preposle kde bude ukazane,ze to bolo od teba...myslim mail.Alebo to prefoti.Ak mu to tak staci ako ti pisal tak to urob.Vyhnes sa komplikaciam do buducna s nim.Aspon financne sa o teba stara,co je dobre.

"I hereby confirm that I have in March 2015 received amount € ... from Mr. janko mrkvicka. Amount was sent for year 2015."

Ked to takto napises,postaci to

Tatiana87

Normálne mu mam napisat na email "potvrdzujem ze Jan Mrkvička mi poslal v marci 2015 tolko a tolko eur"? :D to mi je dáke divné,to by si mohol z iného mailu napisat aj on sám
Áno v kľude mi to stačí,vychadza to na cca 500 eur mesačne a bývam so starkým..