mamicky,poradite mi ohladom stravovania 7mesac babatka?

Príspevok v téme: mamicky,poradite mi ohladom stravovania 7mesac babatka?
rene

Som mamicka 7mesacneho chlapceka,ma skoro 10kg a 76cm,kojim ho a od siesteho mesiaca sme zacali s prikrmovanim.Chcem sa vas spytat,maly zacita byt pekne baculatucky,teraz je to zlate,ale bojim sa,ci je to v poriadku,on uz totiz aj ked som len kojila bol vacsi,vlastne ked sa narodil uz mal 4100 kg.6mesiacov bol len kojeny,ale bol ovela vacsi ako ostatne deticky v jeho veku.Teraz,ked zacal papkat,stale kojim,kedy chce on,takze sa bojim,aby nebol obezny,kedze vlastne ostatne deti,ktore su nekojene,miesto kojenia piju vodicku a papaju.On okrem papania napr na desiatu ovocie,na obed zelenin kasicku s maskom a troskou ryzovej kase a lyzickou oliv oleja,na olovrant napr jogurt a na veceru bud to co na obed zhruba,alebo nejaku mliecnu kasicku.Plus rano ,vecer a vlastne po cely den ked je nekludny tak kojim.A vlastne aj od smedu,kedze nepije z flasky-nikdy ju nepouzival a nechcel ani dudlik.Teraz ho skusim ucit na flasku,taku s naustkom,pit z nej vodu,ale zatial sa s nou skor hra,ako pije,takze radsej stale kojim od smedu.Viete mi poradit prosim,ci robim niekde chybu,ake mate vy skusenosti?On sa budi zoparkrat aj v noci na kojenie.Ake mate skusenosti vy?A co si myslite o jeho vahe?Uz teraz sa mi ludia prihovaraju,vsetci obdivuju jeho zahyby na stehnach,aky je pekne baculatucky,ale zacinam mat obavy,ci ked zacal este papkat,ci to nepojde rapidne hore az moc.Kedze nemam skusenosti,poradte mi prosim,dakujem

mya24

titinka ja mam taky kocik co ma rovne dno, je dost velky a da sa prerobit na sedenie teda ma 5 roznych poloh na chrbticu ako babatko rastie, je to super teraz uz je vacsi a stale v nom spava lebo sa da lahko rozlozit! taky hladaj!

dd

suhlasim s jajkou, presne ako to napisala ona..ja som rodila pred dvomi rokmi v juni a tiez sme sa obzerali po vacsom sirsom kociku, aby tam bolo dost miesta a nemozem si stazovat, dcerka sa v nom vyvozila v pohode tristvrte roka a keby sa nam nebol pokazil, tak by som ho vyuzila urcite este aj ked mala rok a pol cez zimu(cize minulu zimu), ale zial, museli sme sa bez neho zaobist..
a s tym sedenim tiez dietatko nesil..

jajka001_

titinka, najlepsie kupit kocik, ktory je pohodlny pre babatko, dieta ti nebude same sediet skor ako sedemmesacne (nepamatam si to uz presne, kedy) takze najlepsie kupit velky, siroky, pohodlny kočik. babatko rychlo rastie, nekupuj take tie male vanicky, co su teraz moderne, dietatu bude o dva mesiace male, plus rataj perinky, fusak do neho - v zime, takze nech tam nie je natlaceny.
a nedavaj ho sediet skor, ako bude sediet same - nie je to zdrave na chrbicu a vyvin.

tittinka

ahojte...potrebovala by som radu...som v druhom mesiaci tehotenstva a budem prvýkrát mamou.preto neviem, aký kočík bude bábo potrebovať. narodiť by sa malo v máji, preto som chcela kočík , kde by bábo napoly sedelo, ale počula som, že to nie je dobré, že by sme mali kúpiť klasický kočík čo má rovné dno...vedel by mi niekto poradiť prosím??
dakujem

saviza

for aknitka a ty si odkial nabrala,ze dieta ma prechadzat na normalnu stravu az po 12 mesiaci?urcite si to citala,ze?tak sa pekne drz knizky.good luck

saviza

mate malo informacii,opytajte sa starych rodicov co davali jest svojim deckam a ake boli a ake su teraz?Vselijake alergie,su nachylne na vsetko,tak neviem kto sa ma spamatat.A by the way my nejeme take svinstva ako ste pisali mastne solene korenene,takze...

dd

ja som dcerke davala ryby pred jej prvym rokom zivota..citala som v jednej poradni pediatra, kde pisala jedna ceska pediatricka, ze vo svojej praxi videla viac alergii na banany, ako na ryby..a "dovolila" mamickam davat ryby..ale davala som jej len pangasius filety, vzdy kustik do polievocky a velmi jej to chutilo a aj teraz ma rada ryby..samozrejme mastne a koreniste jedla som jej nedavala takej malej..ani huby a orechy(vsetky druhy) este nejedla, i ked huby mi uz par krat chcela nanutit svokra, aby som jej dala, ale nemienim to riskovat..

aknitka

saviza a čo sa myslí tým "úplne všetko". na normálnu rodinnú stravu má zdravé dieťatko prechádzať postupne po ukončenom 12. mesiaci. ak vaše 8 mesačné dieťa jedlo už naozaj bežnú dospelácku stravu tak ste veľmi nezodpovední rodičia. deťom do roka by sa nemalo vôbec soliť, už vôbec nie koreniť, nie je vhodný tvaroh, ocot, huby, ryby, mastné jedlá,....
slinivka napísala úplnú pravdu a prebrať by si sa mala ty.

adikann

saviza, napisala si jedavala "uplne vsetko"
normalny clovek to pochopi ako uplne vsetko, co jedavaju dospeli ... teda vratane mastnych jedal, korenenych, solenych, hribov, zakuskov atd. ak naozaj toto da niekto 7 mesacnemu dietatu, tak pre organizmus toho dietata je to naozaj svinstvo