Brigada a trapenie, skoncit?

Príspevok v téme: Brigada a trapenie, skoncit?
Karolina11111

Ahojte, brigadujem ako asistentka v jednom salóne so šatami. Ponuka sa mi zdala super, a je tam super kolektív, práca krásna so šatami. ale šéfka je hrozná. Este sa len zaucam, este ani neviem ci ma prijmu, lebo som vraj spomalena..velmi sa snažím, makam, učím sa pýtam sa stale sa vzdelavam. No, Nikdy sa tam netesim, vzdy som v strese, hnackujem pred tym.. Prijali ma aj do banky, a na iné brigády. No začínam o sebe pochybovať, ci na nieco vôbec mam. Som velmi smutná.. Nastupujem teraz do 1. Ročníka na VS. Poradte prosim, ci vytrvat a ostať aj pod dozorom tej hyjeny ktorá ma stale nemiestne poznámky a buzeruje ma, alebo odísť dobrovoľne? Alebo počkať kym ma nepekne vyhodía?
Dakujem (

Luana

Námesačník:
Pokiaľ viem, tak do Panta Rhei často hľadajú brigádnikov, môžeš si tam skúsiť poslať životopis a uvidíš, či ťa zavolajú. Ale ručím ti za to, že tam dlho nevydržíš. Ja som vlastne nepracovala v predajni, ale v e-shope. Bolo tam viacero brigádnikov a nikto z nich tam nevydržal dlhšie ako 1-2 dni. Kto bol pomalý, toho okamžite prepustili. Zamestnanci nás nenápadne sledovali a potom hlásili šéfke, či sa niekto náhodou neulieva. Pamätám si, ako sa mi šéfka pri regáloch vyhrážala, že "Ak nájdem čo len jednu zle založenú knihu, tak neručím za seba, čo urobím." Plat mizerný, ozaj to nie je nič, čo by bolo závideniahodné.

0vecka

preco sa nechate buzerovat? ak ti povie ze nema cas tak si to zapis do notesu a budes vediet... mozes z anou ist v pravidelnych intervaloch napr kazde 2 hodiny popr. ju poziadat o termin... ak sa praca nestihne tak je to jej problem nie tvoj..ako mas spravit pracu ak ti nikto nevie dat vstupne informacie?

ak sa na chvilu zastavis a niekto sa ta spyta ze co prave robis tak povedz ze prave teraz oddychujes.. ak ti to budu strhavat z platu /z pracovneho casu tak povedz ze rozmyslas aka je tvoja dalsia uloha...

a to zadavanie viacerymi atd to je uplne normalna vec. ak robia vsetci tlak tak chod za sefom a spytaj sa kto z nich ma prioritu alebo ako mas priorizovat ulohy. Toto je uplne normalne ja dostavam ulohy ktore viem vyriesit az o mesiac a mam jednoducho zoznam alebo si to pametam a ak zabudnem tak smola...

hlavna vec je pri vela ulohach nestratit prehlad a robit si zaznam toho co mas spravit a nikdy nepracovat rychlejsie kao je pohodlne... to vydrzis tak hodku mozno dve a potom uz bud robis chyby alebo ti klesa produktivita

Karolina11111

dakujem za nazory a povzbudenia. sefka je stara, a po 30 plastikach. tak si viete predstavit, ako si vybija zlost a svoje komplexy na mladych babach. nepodpisala som este ziadnu zmluvu, ani nic neslubila, bola som tam len par krat na skusku. este idem zajtra, a stvrtok a piatok. teda pokial ma nevyhodia, lebo som spomalena, neviem sa rychlo orientovat, rychlo sa rozhodovat, atd., ako mi povedali.. najradsej by som tam uz nesla, no mam tam nejake osobne veci, pre ktore musim ist...
najhorsie je, ze mi to uplne znicilo psychiku. som velmi pozitivna, vzdy usmiata, rada pkmaham ludom. a teraz je zo mna troska, prestalo ma bavit sa o seba starat, nic ma nebavi.. lutujem aku skolu vysoku som si vybrala, lutujem ze som mala po maturite 2 roky pauzu, lutujem ze az za 5 rokov si najdem asi normlanu pracu, kek budem 27 dokov :( lutujem ze som odmietla vsetkt brigady kvoli tejto, lebo som myslela, ze to bude nieco super a vhodne pre mna. velmi ma vsetko trapi, vsetko si vycitam, som uplna troska.. neviem co sa to so mnou deje :(

Námesačník

Ak máš aj iné možnosti brigády tak by som rozhodne odišiel takto ta ta madam len zdeptá, zničí ti sebadôveru a zbytočne budeš psychicky na dne a budeš sa potom obávať už všade. Naviac si zachováš hrdosť.
Možno ti ta práca aj ide len proti tebe niečo ma a proste si jej nesadla, rozhodne ak nevidíš že to ma dáku budúcnosť tam nezotrvávaj

nikina299

Karolinka ja som mala tiez presne taku istu jebnutu sefovu kolko tam este mas byt ? ja som dala vypoved ale to nebola brigada ale normal.robota a poviem ti tak neskutocne sa mi ulavilo ze to az neni mozne...