Mlieko - nezdravé a nestrávitelné ?!

Príspevok v téme: Mlieko - nezdravé a nestrávitelné ?!
Daniel98

Dobrý deň, prišiel som ku vám s otázkou, či je mlieko zdravé a vôbec stráviteľné pre ľudí (kravské , kozie .. ). Mlieko pijem skoro každý deň a veľmi mi chutí, často športujem a bral som to ako super zdravú vec, až pred týždňom mi učitelka na biologii (3r gympel) povie, že ľuďia od 5 rokov nevedia tráviť mlieko a že je to ako voda ... Dosť ma to nasralo a vôbec tomu neverím, ale rád by som sa o tom prescedčil, lebo táto otázka je pre mňa dosť dôležitá ... Aký máte vy názor ?

vitavi

Mlieko nie je zdravé ani pre tých , ktorí zatiaľ tráviace problémy nemajú.
Zahusťuje krv.
Po dlhšom čase spôsobuje tvorbu cýst, zapcháva nielen cievy, ale cesty pre priechod tráviacich štiav, lymfy, moču. a iných tekutín a látok v tele.

Heidi4

Ide o to, že enzým, ktorý trávi mlieko, je aktívny iba do troch rokoch života (obdobie dojčenia). Avšak ostatné aktívne enzýmy preberajú ich funkciu, takze mlieko a bielkoviny z mlieka môžu byť stráviteľné, ak človek nemá vyslovene intoleranciu na niektorú zo zložiek.. ALE! Problém je v tom, že keď si zoberieš pravé kravské, alebo aj materské, či hocijaké mlieko PRAVÉ čerstvé a nie z obchodu,je medzi nimi výrazný rozdiel. Pravé mlieko sa zráža, je hustejšie. A tak sa správa aj v našom tráviacom systéme. Kvôli svojmu zloženiu zostáva dlhšie v žalúdku, a preto majú enzýmy dostatok času stráviť všetko tak ako má byť. Do mlieka z obchodu sú pridané všelijaké látky kvôli trvanlivosti, ktoré spôsobujú, že sa mlieko bude správať v žalúdku ako voda- rýchlejšie cez zaludok pretecie a enzymy nebudu moct efektivne pracovat. Preto to spôsobuje niektorým ľuďom problémy.

anopresne

Zalezi od toho ake mlieko pijes, ci odtucnenu brecku z Tesca alebo nejake plnotucne kvalitne mlieko priamo od farmara. Najlepsi mliecny vyrobok je domaci kefir, ktory si mozes spravit aj ty doma, lektvar dlhovekosti, zabijak rakoviny, bakterii, infekcii, parazitov a inej neziadanej cvargy .... Odporucam

celebrita FB

Nestráviteľné je pre toho, kto má intoleranciu. Čiže u koho organizmus netoleruje niektorú zo zložiek mlieka. Laktózu alebo bielkovinu, že netvorí enzýmy na ich trávenie. A ešte absolútne nevhodné pre toho, kto má alergiu. Mlieko je potravina úplne najčastejšie spôsobujúca intoleranciu. Pokiaľ ti nespôsobuje hnačku, prdenie, škvŕkanie v bruchu (intolerancia), prípadne vyrážky, svrbenie a pálenie jazyka(alergia) a iné problémy, tak ho pi v pohode aj naďalej. Ešte: ženy majú slabší tráviaci systém a oveľa častejšie trpia intoleranciami ako muži. To, že má z mlieka hnačku tvoja učiteľka, neznamená, že musíš mať aj ty. Pozoruj sa a všímaj si, ako reaguješ na mlieko. Podľa toho sa rozhodni, či ho budeš piť. Každý človek je jedinečný so svojím tráviacim systémom. Tvoja učiteľka to zovšeobecnila na základe vlastných problémov. Ale zase nemusia mať také problémy všetci. A ani nemajú.
...v takej rovníkovej Afrike má intoleranciu laktózy takmer každý človek
...v Škandinávii takmer nikto :)

0vecka

evana ak mas denny vydaj dajme tomu 2000kCal a zjes cokoladu a rezen zo zemiakmi ktore maju dokopy 2000kCAl a za tym zozeries kybel brokolice ktora mala 100kCal a mlieko ktore malo tiez 100kCAl tka priberies z cokolady? mlieka? rezna`? alebo brokolice?

pribera sa zo vsetkeho co ma calorie.. takze aj z mlieka a aj z brokolice

evana

kazdy nema problem s travenim mlieka a nemusi sa z neho priberat,aspon nie kazdy z neho pribera,plnotucne obsahuje vela tuku a nie je vhodne pri chudnuti.

tothehell

pišta00, tá "kožka" na mlieku, to nie je srvátka, ale mliečny tuk! Srvátka je číra, bezfarebná, napr. keď si otvoríš biely jogurt zrejúci v kelímku, to je tá "voda", čo je navrchu...