čo s tým?

Prezyvka055

zúfalá č.1 starym ludom zbytocne vysvetlovat oni si uz ziju po svojom .. co tak si najst vlastne byvanie a zit si taktiez po svojom hmm?

zúfalá č.1

Veď predlžovačku máme. Večer počúvam hudbu a potom tú predlžovačku nevypínam a kvôli tomu sa v noci zobudím, keď mama ide okolo na wc tak to musí vypnúť!!!!!

Filip TT

Sú také predlžovačky, ktoré majú vedľa zásuviek vypínač, ktorým sa dajú naraz vypnúť všetky elektrospotrebiče, ktoré sú na tú predlžovačku pripnuté. Také predlžovačky majú myslím v každom supermarkete. Aj my také máme.

Súčasná elektronika je takmer všetka na diaľkové ovládanie. Aby mohla naskočiť, keď šťuknete s diaľkovým ovládačom, zostáva aj pri vypnutí v pohotovostnom (standby) režime, keď spotrebováva nejaké malé množstvo prúdu. Keď máte takej elektroniky veľa, tak už je to poznateľný odber. Keď máte na predlžovačke ten vypínač, vypnete ním všetko nadobro a je nulový odber zaručený.

Druhá vec je, že je to ochrana proti prepätiu počas búrky. Našim známym tak počas jednej búrky odišla takmer všetka elektronika. Tie predlžovačky s vypínačom obvykle obsahujú prepäťovú ochranu, aj keď sú zapnuté, takže máte chránené všetko, čo na to pripojíte.

Takže vaša mam žiada v podstate rozumnú vec si myslím, ktorá stojí malú sumu a ľahko ju zoženiete pri najbližšej návšteve dajme tomu Kauflandu.

Námesačník

0večka presne tak som to myslel len mi to dalo celkom zabrať na moju hlavičku nevyspatu... a jop aspoň nebude požiar :D

0vecka

Námesačník ja som to pochopil tak ze ona si mysli ze ked je telka podprudom a ani nemusi byt zapnuta tak vytvara elektro smog ci jak sa to vola a ze je to skodlive..