Bojím sa ísť do školy, cítim sa tam neskutočne sama

Príspevok v téme: Bojím sa ísť do školy, cítim sa tam neskutočne sama
Loneliness

Ahojte, nastupujem do druhého ročníka na gymnáziu a bojím sa. Prvý ročník bol taký, že sa tam väčšina ľudí poznala a tak sa rýchlo dali do skupiniek a ja som ostala sama. Snažila som sa komunikovať aj s statnými, ale nevzniklo z toho priateľstvo. Vždy iba odpovedali a šli si za svojimi. Možno to bude mojím výzorom, nie som vôbec pekná. Navyše som sedela v prvej lavici v strede, pretože všetci si hneď obsadili miesta a každý sedel s niekym len ja sama. Cítila som sa tak neskutočne sama, nenávidela som prestávky, ani som nejedla, ani nepila v škole. Počas školského roku nežijem, iba sa modlím, aby už bol piatok. Prázdniny ma oslobodili, cítila som sa dobre. Kamarátov nemám, samota mi vyhovuje, ale nevyhovuje mi v triede, pretože keď som sama medzi ľuďmi, kde nemôžem nikam odísť, tak ma samota zabíja. Teraz v skupine spolužiaci písali že budú sedieť presne tak isto, ako minulý rok, takže zasa budem v prvej lavici, aj keď sa budem snažiť ísť aspoň do druhej, ale viem, že ma odtiaľ vyženú alebo na ďalší deň prídu skorej aby si tam obsadili miesto :/ mám strach či zvládnem prežiť aj druhý ročník a keď si predstavím, že ešte tretí a štvrtý.. V podstate tam nie je nikto tichý, cez prestávky je každý živý, iba na hodinách sú niektorí ticho a nepovedia ani slovo. Ale veľa ich je tam extrovertov a aj keby som si tam niekoho našla, nerozumela by som si s ním, som introvert aj keď som sa snažila a bojovala získať si nejakú kamarátku, nevyšlo to. Prosím, poraďte ako to tam zvládnuť. Už teraz sa modlím, aby prišiel júl.

pomocnica

ANGEL-DEMON- no nemusí mať 17, lebo keď išla na gympel z päťky, tak by mala asi takých 13 rokov nie? Alebo ešte 12. Ale hej, tie sprosté učky riešia veci do ktorých ich nič, šak nech držia ústa. Nemajú čo riešiť?
Bože tie decká sú strašné s prepáčením svine! Veď oni normálne zdeptajú človeka. !!!!! Ja by som ich nakopala do riti! Myslia si o sebe , že sú bohovské, ale sú to rozmaznané decká, ktoré sa nevtrepu do kože, lebo im puberta trepe do gebuľe, alebo sú len tak šibnutí od prírody! MAJ ODVAHU! keď sa im raz postavíš, tak to pomôže, nemaj strach,ale vyhecuj sa a dáš to! Nech sa ti len opovážia zobrať tašku. Zober im aj ty! Ja som to tak robila v škole tiež, lebo sme mali šibnutých spolužiakov(niektorých), zobral mi tašku? Rucila som mu do koša peračník a dal pokoj!
MÁŠ NA TO!

ANGEL-DEMON

ides do 2 rocnika mas asi 17 rokov,... už pomaly dospelost tak už sa tak aj začni chovať... bud aj ty trosku drzá...lebo ked budeš držať hubu zle dopadneš v živote,...nikam sa nedostanes... zo vsade ta vystvú... pridem skor sadnem si kde chcem a veviem či vieš veštit alebo čo?! že vieš ze budu mat niečo proti...?! a aj keby tak otočím hlavu na druhu stranu a dotycnu osobu ignoruje, zvysim hlas ze tu sedim už ja!!!! a dovi dopo! a tej učke by som tiez povedala svoje, ze čo sa starie do teba, nech sa stara sama oseba krava, čo ju do toho či maš či nemaš kamosky...

Loneliness

Mam 2 kamaratky z acka ale mali triedu strasne daleko to by sme sa rozpravali kratko. Navyse nasa triedna si to vsimla a na rodicku hovorila mame ze nemam kamaratov a take veci. To som nechcela lebo mama ma dost starosti a nechcem aby riesila toto..
To miesto sa mi nepodari ziskat lebo oni spravia vsetko pre to aby si ho obsadili a aby nemuseli sedet v prvej lavici. :/ viem ze by boli schopni mi zobrat tasku a dat ju k prvej lavici aby som sedela tam.

pomocnica

ANGEL-DEMON- hej tá posledná otázka mi ani nenapadla, ale určite by to mala vyskúšať.
A nebuď ako sivá myška. Proste povedz: prepáč, ale tu sedím od dneška ja! Odvahu do toho! :)

Riaditeľ školy-joj, ani sa ti nečudujem. :D tiež sa cítiš sám?

ANGEL-DEMON

po prvé mala by si normálne jesť a piť... lebo potom sa budeš prezierať ked prides domov, narušiš si metabolizmus a potom s tym budes mat problemy,..priberies a uz nikdy sa nebudes vediet dat naspäť do formy... to len k zdravotnej stránke...
dalej...
**
do školy sa nechodí žúrovať ani nič podobné... ale učiť..
ja som si tiez nemala čo povedať so spolužiačkami... zobrala som si teda jesť a piť na chodbu tam si sadla na lavičku a z vedlajsej triedy sa mi prihovorili 2 dievcata a potom sme boli kamosky mi 3... na kazdej prestavke som bola vonku s nimi... sprav aj ty tak... pripadne si zober knihu na chodbu a uč sa cez prestavky nebudes sa musiet doma...
**
a na záver... čo ti bráni v tom aby si prisla do školy skor a obsadila si aj ty miesto kde chces napriklad uplne vzadu...?

pomocnica

Vyskúšaj proste počúvať hudbu. Alebo čítať knihy, aj keď v takom hluku to nie je vždy možné. Nemusíš sa silou mocou kamošiť s babami, môžeš sa dať do reči s nejakým chalanom. Keď bude sedieť a premýšľať, tak proste prídeš a opýtaš sa ho či ti nevie vysvetliť toto a ten príklad z matiky som nepochopila...Ale iba keď mu ide ten predmet...
Vôbec nemusíš byť škaredá! Veľa ľudí to o sebe povie, aj keď to tak nie je!
Dôležité v komunikácií je, že nekecaj blbosti, lebo keď začneš o počasí, tak aj ja by som odišla(ako typom-slnko svieti, pekné však?). Hovor o téme, ktorá vieš, že iných zaujme a zaujíma aj teba. Vtipy vždy zaberú. :) Ľudia majú radi veselú spoločnosť. Pozeraj sa ľuďom do očí a usmievaj sa. Ak si prídeš škaredá, tak trochu lesku na pery a pekné náušnice a vlny vo vlasoch ti snáď ku sebavedomiu pomôžu. :)
Asi nie si veľmi spoločenská, ale nemusíš sa s nimi baviť stále. Cez prestávku proste začneš s niekým kecať, cez druhú ideš na WC, cez tretiu ješ a takto, ďalšiu počúvaš hudbu...
A normálne pi aj jedz. Aspoň máš výhovorku prečo sa nerozprávaš. :) Neboj sa, to zvládneš. :) Ak by si už vážne nechcela byť v takej škole, tak prestúp na inú, síce koľko máš rokov? Lebo to by si asi na strednú nešla, či? No nwm. Kľudne tu píš, ak by si mala ešte niečo na srdci, lebo asi sa veľmi nevyrozprávaš normálne. :)
DRŽÍM PRSTY! :-)

Loneliness

s tými krížovkami to skúsim, s mobilom nie, mám Nokiu. Ale neiem či chcem chodiť od skupinky do skupinky, to by bolo také zvláštne, ja som si tých ľudí všímala, ani som sa nemusela so všetkými rozprávať, a viem, že veľa spoločných tém by sme nenašli. Mám skorej chalanské témy, ale chalan by ma nechcel za kamarátku, keďže nie som škaredá. To mi dali na základnej poriadne pocítiť.

celebrita FB

Kým ťa len ignorujú, ale ti neubližujú, stále je to dobré, tak to ber :) Tak skús zaujať pozíciu prelietavej, ale nie moc dotieravej osoby, raz chvíľu pokecaj pri jednej skupinke, raz pri druhej a občas sa vytrať niekam na záchod, ale aj pokecať s niekým z inej triedy. V iných triedach nemáš kamošky? Pomôže aj vziať si do školy napríklad sudoku, krížovky, nejaký časopis a kto-ten sa už pri tebe zastaví, že čo to čítaš. Ale vlastne však dnes už sú aj smartfóny, čo teda za našich čias nebolo, tak môžeš byť aj na fóne a kedˇ serú oni na teba, ser aj ty na nich a hádaj, kto bude mať ulovených najviac pokémonov? :D