Problemy s akne

veverka80

na akné som vyskúšala masť golden ointment -slov. výrobca, výrazne zmiernil priznaky tak vyskušajte dostať v lekarni alebo na eshope

Forever young

Zdravim, mam 27 rokov a stale problemy s akne. Nieje to nic katastrofalne, ale na moj vek mi to uz celkom lezie na nervy. Vidim, ze sa tu pytate na tu modru hlinu, objednala som si ju cca pred 3 mesiacmi prvy krat. Asi mi aj celkom pomahala, kedze som si objednala druhe balenie :D. Jedno balenie mi vydrzalo cca mesiac a nieco a to som si sem tam natierala aj hrud. Krem je hutny a staci male mnozstvo, mne aj to male mnozstvo zanechavalo na pleti mastny film, ktory sa mi vstrebaval mozno aj celu noc :). Rano bola plet vyzivena, vlacna, dokonca zmiernoval zacervenania a urychloval hojenie po domacom cisteni pleti :D ( ale takto hojivo a regeneracne na mna posobi pomaly kazdy olej, ktory som vyskusala od kokosoveho po ricinovy). ALE: aj napriek vsetkej starostlivosti, ktora kremikovaniu predchadzala sa mi robili na tvari male biele vyrazky. TAKTIEZ ALE musim podotknut, ze trpim dermatilomaniou. Zacalo to niekde v puberte ako zlozvyk a teraz sa pomerne casto sprtam v tvari s predstavou zdokonalenia jej stavu, pricom opak je pravdou :). A tak neviem ci je moj nazor na krem pre vas nejak zaujimavy, lebo moj kolobeh moze byt sposobeny sprtanim sa. No neviem si pomoct, lebo kremy, ktore vyliecia za den asi neexistuju :D.
Ale ja som uz vyskusala kade co a vsetko ma na zaciatku nadchlo a problem tu bol stale, z coho vyplyva, ze o kremikovani to asi nebude, ale to uz je pre nas starsich, pre mladsich mozem spisat co vsetko som pouzivala a co mi pomohlo a podotykam, ze za tych 13 - 14 rokov toho bolo hodne :D.
Niekde v obdobi puberty som pouzivala klasicke znacky z drogerie, nivea, garnier.. Uspech bol nulovy, aspon pre moje bolave navrete vyrazky, po ktorych este aby toho malo nebolo ostavali male jazvicky, alebo mensie diery v pleti. Keby som mala vedomosti ake mam dnes, pri takychto bolakoch pouzijem len uplne zakladny vyrobok, ktorym je zinkova mast. Ked stopnete vyrazku este vo faze navierania, ona ani nevznikne, aspon mne sa to v priebehu noci upravilo aj o 80%. Samozrejme aplikovat na vycistenu plet. Urcite nepouzivat alpu ani ziadne agresivne tonika, ono to vobec nepomaha, vyrazku mozno vysusi, ale len na povrchu, ta sa potom zapecie do koze a obali velkou chrastou.

Samozrejme ma trapili aj cierne bodky po tvari, krupica na licach atd. Zacala som si sama zarabat, tak som si zainvestovala do vichy a rady normaderm. Na zaciatku som bola uchvatena, neskutocne zlepsenie, no vdaka mojmu destruktivnemu zlozvyku neviem ci existovala moznost zlepsenia na 100%, ale k zlepseniu o 80% doslo, hlavne zmyzla ta krupica. Pouzivala som nocny krem normaderm, hydratacny krem, gel aj tonikum tejto rady. No najlepsi bol ich set 3 vyrobkov, hlavne mikrodermabrazia bola neskutocna. Skoda toho, potom som sa s tym na trhu uz nestretla. Ale mam kamaratky, ktorym normaderm vobec nesadol. Cize, v kazdom pripade najskvor vzorky poprosit v lekarni :).

Samozrejme som si presla aj home made maskami a musim povedat, ze med a cesnak maju nieco do seba :). Ostane 0 bodov.

K normadermu som sa sem tam vracala, ale uz som to kombinovala aj inou kozmetikou. Zacala som skusat oleje, mojim prvym bol bio panensky konopny olej a robil mi neskutocne dobre, hojil, regeneroval, aj zmiernoval priznaky. Neskvor som skusala kokosovy olej, ten mi vcelku tiez lahodil, len sem tam sa mi z neho povyhadzovalo male biele akne. Kamoska sa pre istotu vyhadzala cela :D, po prvom pouziti to odmietla skusat, neviem no. Lebo mozno v niektorych pripadoch ma mat kozmetika takyto ucinok. Najskvor vytiahne bordel na povrch a potom sa prelieci. Lenze v pripade netrpezlivych ludi ako ja, ktory proste ten biely pupak musia vytlacit, a nedokazu psychicky pretrpiet tento proces, pre tych je to teda beh na dlhu trat :). Co som ja :D, takze hlavne sa nerypte.

Dalsou etapou mojho zivota boli experimenty s maskami. V tom obdobi som objavila najlepsiu masku na svete. Bahno z mrtveho mora pre normalnu a zmiesanu plet od Mineral beauty system.Ta maska precistila vsetko, cierne bodky, zmiernila zapaly, zacervenania, to bolo nieco neskutocne :). No samozrejme, ze sa uz neda kupit, respektive da, aj som si ju objednala v lete, s tym ze je na sklade, s naslednym telefonatom, ze ju vlasnte nemaju, ale ze o tyzden bude a ci som ochotna pockat, a bola som a stale cakam :) No nic, zmenili design vyrobkov, neviem co sa s nimi deje, ale predsa keby to niekto poznal a objavil dajte mi vediet. :) Momentalne pouzivam bahenenu masku z kauflandu a nieje to zle, ale nieje to ono :) Taktiez mam z kauflandu aj hlbkovu cistiacu masku z cierneho cukru a dreveneho uhlia, tu ale maximalne neodporucam. Je to taka maska 2 v 1, ze po urcitej dobe si sym cukrom mozte urobit peeling, ale agresivnejsiu masku som este v zivote na tvari nemala. Po aplikacii som mala plet cervenu, a tak divne mi brnela, az to bolo jemne bolestive. Ale taktiez to moze byt individualne. :)

Potom som skusila rad Himalaya herbals, ziadna slava sa nekonala, ale rad ani nijak neuskodil. Co mozem vyzdvihnut su ich masky na problematicku plet. Stoja za to. Tuto kozmetiku mi inac odporucala kamoska, ze jej to pre zmenu pomahalo.

Kedze 100% vysledky stale nenastali, skusala som dalej, az som sa dostala ku kozmetike Manna. Objednala som si dve mydielka, ku ktorym odporucaju, kedze niektore mozu vysusat aj bambucke maslo. Maslo je velke, stoji cca 10 eur a podla mna ho mate na cely zivot :D Tento set ma vysiel na cca 30 eur, co je v skutku dost za dve mydielka a jedno maslo :D. Ale tolko pozitivnych reakcii som si citala o nich na facebooku, ze som sa nechala zlakat. Paci sa mi ich pristup k zakaznikom, poradia, pomozu, eshop je uchvatny. K objednavke som dostala 4 darceky, 2 vzorky bambuckeho masla vonaveho( z levanduloveho som sa strasne vyhadzala na licach, klasika male biele vyrazky) a 2 mydielka. Zaver? Vlastne ani neviem, ja som sa nejak nenasla v tejto kozmetike, hoc by si mozno zasluzila vasiu pozornost. Svagrina si od nich objednala ebenove mydlo s aktivnym uhlim a velmi si ho chvali. Ja som zvolila gafrove a este nejake, nepametam si. Proste nevyliecilo ma to na 100%. Na stranke maju diagnostiku pleti, tam vam vyhadze vyrobky, ktore by vam mali pomoct, Na mne im to nevyslo, ale ja som netrpezlivy pacient :)

Dalej som objavila zazrak menom ruzova voda, ta moze nahradit hocake tonikum, ma regeneracne ucinky, je hydratacna, antibakterialna.. vela toho je, ved prestudujte :) Taky isty maly zazrak, ako zinkova mast.

A teraz po tomto vsetkom skusani som sa nejakym zazrakom dostala v lekarni k la roche. Vlastne to ani zazrak nebol, pytala som si od nich vzorku na ten novy make up od vichy, ta mi vichy neodporucala, ze su lepsie znacky na trhu, ale sama lekaren vichy nepredava, cize to nemusi byt korektny nazor. Odporucala mi ale la roche posay, dala mi o nom asi 10 prednasku, ktora ma tak nadchla, ze momentalne skusam to. Effaclar duo +, do toho effaclar gel a la roche miceralnu vodu( vecerna ocista), ranna ocista spociva effaclar gelu, z ruzovej vody( ktoru mam tentoraz z avonu, predtym len lekaren) a hydratacnemu kremu od biodermy sebium hydra. A po dnesnej rannej ociste som sa opat vyhadzala a zatial neviem ako si to mam vysvetlit. Samozjreme, ze tie biele hlavicky isli manualne von. Uvidim co sa bude dalej diat.

Tak a to su moje skusenosti, polku som mozno vynechala, mozno to niekde nebude davat zmysel, ale su 2 hodiny rano, tak to berte s rezervou :) Snad som niekomu pomohla

A PS: ta modra hlina ma taky jemne neprijemny zapach, tak isto ako bambucke maslo, nevedela som sa s tymito prirodnymi aromami nejak stotoznit :)

Salavador dali

No celkovo tazko povedat ako ti to rychlo pomoze. Ja som vysledky uvidel po asi dvoch tyzdnoch, mazal som sa taky kazdy druhy den po okupani. Samozrejme pri sportovani sa telo viac poti, skus si daj aj viac sprch do dna.

andrejkoo

Ahojte, mnohi z vas tu spominaju krem modra hlina. prosim vas, mam uz tri roky akne, hlavne cely chrbat mam posiaty, mam 19 a aktivne sportujem. Ako casto ho treba pouzivat a kedy mozu prist prve vysledky?

smolenka

eśte máš vek,kedy to môže byť prejavom hormónov. Miesto,ktoré máš postihnuté-chrbát-môže prípadne signalizovať aj problém s pľúcami. Nefajčíš?
Správna strava robí zázraky a užitočné je aj ošetriť tráviaci trakt,ktorým prechádza (črevá).