Na konci cesty

Príspevok v téme: Na konci cesty
Tauriel

Ahojte..uz nemam nikoho komu by som sa zverila s trapenim.. mam pocit, ze som prisla na koniec svojej zivotnej cesty. Dalej uz nevidim nic.. Matka alkoholicka ma opustila ked som bola mala, sem tam prisla, psychicky ma tyrala a odisla. Otca nepoznam, ten nevlastny sa ma pokusil znasilnit. Vychovala ma blizka rodina, ale boli velmi chladni, viac bolo vycitiek a bitky ako lasky, pohladenia a pochvaly. Bola som dobra ziacka, avsak na co mi je maturita z ekonomiky a znalost jazyka? Pracovala som v zahranici, kde som pre partnerske a zivotne problemy dostala uzkost a PP. Z PP som sa sama dostala, uzkost v mensej miere mam dodnes. Prezila som sexualne obtazovanie v praci, ponizovanie pre narodnost. Vratila som sa domov, snazila sa zamestnat, ale nedarilo sa mi. Vzdy len prace na dobu urcitu, minimalna mzda, alebo skratene uvazky. Skusila som aj podnikanie, zasa to vychadzalo na minimalnu mzdu po odratani odvodov. Mam partnera, s ktorym ked prislo na riesenie byvania, povedal, ze najom platit cudzim nebude, a ked nepridem k nemu byvat k jeho rodicom tak sa mozeme rozist. Isla som. Prerobili sme dom vedla nich, chcel ho zalozit banke, ale zistil, ze rodicia mu ho nenapisu a so stavbou nie su stotozneni, stale vyvolavaju konflikty. Partner nechce byvat v byte, vraj to je kralikaren. Prerabat stare cely zivot nechce, iba stavat a zacal mi vycitat, ze keby som nemala minimalnu mzdu, ze sme mohli byt za vodou, nemuseli ziadat rodicov o pomoc a ze som neschopna si nieco lepsie najst. Pritom je to u nas s pracou velmi tazke. Stale sa hadame, ja chcem ist do zahranicia, on nie. Vsetky peniaze som mu dala, nemam nikoho a som uplne na dne. A este on sa ku mne takto sprava, co som mu dala posledne. Oklamal ma a teraz sa ma snazi zbavit a ja mozem ist na ulicu. Nemam uz asi ine vychodisko, iba odist zo sveta. Prepacte, musela som sa vyspovedat...

mascha

ja s tvojho vyznania vnímam, že nemáš zahojených veľa duševných rán, ktoré ti život uštedril, samozrejme láska lieči,ale tvoj partner je viacmenej sebec, ktorému na tebe málo záleží, resp.zneužíva to, že si sa stala akosi od neho závislá, nevidím to až tak tragicky, jemu by sa však hodila príručka, spadnúť trochu na hubu,
ty však musíš zapracovať na sebe, v pokoji,ako ti odporúčajú, uzdraviť svoju dušu, veľa ľudí aj chabo veriacich, ako ochranu v aute používa ruženec, tzn.,že musí mať tú silu, má aj ozdravnú, tebe čo nedala pozemská matka,môže dať nebeská, no a partnera napriek tomu aký je žehnaj, po čase uvidíš, že sa zmení k lepšiemu, tak veľa zdaru!

Kýčera

Toto NIE je a NEMOŽE byť koniec cesty, to si len nesprávne odbočila! Tak sa vráť na rázcestie a vyber si ten správny smer, tú správnu odbočku a vykroč tou správnou nohou!!!

www.youtube.com

Kýčera

Tauriel, by si sa divila, aké ťažké životy si ľudia vyberajú a čo všetko za sebou majú. Aké traumy zažili, zažívajú a napriek tomu sa so svojim osudom statočne pasujú, nevzdávajú sa, neubližujú si...
Boh s týmto nemá nič spoločne. On Ti nenariadil mať vzťah s týmto človekom, to si si vybrala sama. Bolo to len a len Tvoje rozhodnutie. Žiaľ nesprávne a mala by si sa z neho poučiť. A teraz by si sa mala prijať SPRÁVNE rozhodnutie. Opustiť chlapa, vyhľadať odbornú pomoc, dať sa dokopy, venovať sa sama sebe. V akom poradí to spravíš, záleží len na Tebe. Tak veľa šťastia a síl, dievča. Hlavu hore, bude lepšie!
P.S. Ten film, čo Ti odporúča Mesačný princ si pozri! : )

Kimmuška

Netráp sa nad tým, čo Ti Tvoj "priateľ" (úvodzovky sú tam zámerne) hovorí. Viem že to asi teraz bude pre Teba ťažké tomu uveriť alebo to akceptovať, ale je to hňup ktorý si Ťa neváži a nezaslúži a jeho správanie, teda zámerné ubližovanie namiesto partnerskej podpory vypovedá oveľa viacej o ňom samotnom a o jeho charaktere (alebo skôr absencii charakteru). Keď sa raz vzmôžeš a zlepšíš si finančnú situáciu a nájdeš si lepšieho človeka, tak sa potom ešte budeš čudovať ako si vôbec takéto reči niekedz mohla brať vážne (a že to neskôr keď sa veci zmenia prebolí je iba otázka času). Trochu som kedysi bola v podobnej situácii.. a teraz som na tom celkom dobre a mám aj dobrú pracovnú perspektívu. A dokonca aj nádej na lepší vzťah možno. Vieš, ono sa môže stať že napríklad za takých päť rokov budeš na tom finančne oveľa lepšie ako teraz keď si v podstate na mizine, dokonca môžeš na tom byť aj oveľa lepšie ako on, a on Ti ešte bude potom nakoniec závidieť (podľa toho ako jeho správanie opisuješ sa to od tohoto týpka dá očakávať).

Keď je človek v ťažkostiach tak primitívovi sa ľahko do neho kopne, ale hodnotný človek sa tak správať nebude. Ako sa hovorí "v núdzi poznáš priateľa". To ale neznamená že keď si teraz v núdzi, že to tak bude vždy...

"Tough times don't last, tough people do"

ANGEL-DEMON

a čo takto si otvorit profesia.sk.... su tam zamestnania kde ponukaju ubytovanie zadarmo a je vyriesene! čo sa iba lutujes!!!
hned od buduceho tyzdna mozes byt v tej práci.... tak napriklad toto...
bola som tam a da sa tam vydrzat... rozmyslam ze sa tam vratim asi... lebo u nas v meste ani za mesiac nezarobim tolko co tam som mala za 12 dni co som odpracovala v july...www.profesia.sk

ond3

predpokladam, ze v meste, kde zijes je podnajom 1i bytu, garzonky 220-270eur s E, odid od toho psychopata, skus si najst job s min 500 eurami v cistom , pripadne mat dve prace, casom sa pritrafi novy partner...chcem a prajem ti aby sa ti zivot zlepsil ...kolko mas rokov vlastne?

ond3

..som chlap... normalne mi je luto co citam...idiot tvoj priatel...hubu by som mu opravil...si tak snaziva...pracovita...silna...neopovaz sa nic si urobit...to co ti hovori ten debil...to nepocuvaj...zakomplexovanec....najdi si ineho muza...najdi si zatial pracu aka sa ponuka...mas spocitane kolko potrebujes na novy rozbeh?

_meno

ahojte Tauriel

veru tazky zivotny udel ste dostali :-/
velmi :-/
ja viem, ze to sem nepatri, ale podla mna sa k nemu staviate zodpovedne
velmi sa mi paci, ze napriek vsetkemu cim ste si presla mate taku silnu volu budovat hodnoty a ist dalej
fakt, to sa len tak nevidi
ja sa pozriem z okna, a vidim tam lenivých ludi v drahych autach, v prepichovych domov, ale aj lenivých ludi ktori zial nemaju domov :-(
ale viete co mi vzdy dodava silu ist dalej?
ked sa prejdem mestom, a sem tam uvidim ludi, ktori fakt ze vôbec nic nemaju, a na druhich sa usmievaju aj ked ti sa na nich mracia, chodia do prace kde ich maju za blbov, staraju sa o rodinu ktora na nich kasle, svoj volny cas venuju tim ktori to len zneuzivaju
a viete preco? pretoze takito ludia vybudovali tento svet
podla mna by ste mohli zacat napríklad tim, ze si doprajete
napríklad doprajte si chvilu kludu .. chodte napríklad zajtra na cely den do lesa .. normalne sa vykaslite na vsetko aj vsetkych,aj na seba a chodte sa prejst do lesa, doprajte si kludu
uvidite, v klude sa vsetko pouklada .... a nebude treba robit nic dalej, jednoducho pride pokoj
vykaslite sa na 1den na nejaku budcnost, daku pracu, dake zahranicie a skuste napríklad 5 minut dakovat za co mate
je to tazke, ale tazke je to prave kvôli zlozvyku nedakovat ....
napríklad mate moznost ist na internet, mate asi aj pocitac. mozno mate doma elektriku tym padom, vodu napríklad. mate zivot napríklad, mozte pomoct druhym ludim ktory vas o pomoc poziadaju.
vyskusajte robit veci bez zisku: prekonajte samu seba.
napríklad piatok aj sobotu budem mila k partnerovi aj ked si to nezasluzi. pojdem a rodicom kupim cokoladu a celu sobotu im budem pomahat s domacimi pracami..potom poprosim hocikoho koho poznam, ze by som chcela pomoct aj im, ci mozem k nim domov prist im pomoct.
ak takto budete pomahat napríklad piatok sobotu a vidite na zobrotu ... garantujem vam, ze v sobotu vecer sa budete citit uplne mimo a bude vam vsetko luto .... a v nedelu rano sa zobudíte taka pokorna, ze vam bude luto kazdej chvile, kedy ste cas pouzivali napríklad na lutovanie seba, ziskania penazi alebo podobne .. a zrazu zacnete vidiet veci vo vasom zivote ktorými teraz pohrdate a tvrdite ze nemaju hodnotu v uplne inom svetle - uvidite dobro vo veciach na ktore ste hadzali spinu, a uvidite spinu na sebe tam, kde ste predtým sama o sebe tvrdili aka ste super
zivot je prosto taky, kazdy musíme robit a pracovat a budovat - dakedy sa nedari, a nedari, a nedari - ale to nikoho nezaujima - bud budeme nasilu konat dobro a budeme mili a pomahat druhym a vykasleme na sa na seba - alebo sa budeme coraz horsie
dobre bolo dobre bude, zle bolo este horsie pride
treba makat neni casu na lutost, treba budovat.
takze spat aby ste boli oddychnuta lebo od zajtra sa maka!
(mne je tiez naprd a tiez sa mi otrasne veci stali v zivote, ale vidim ludi ktorym sa stali este horsie veci ... a nestazuju sa, makaju dalej ... a vtedy sa ja citim ako neschopak, ze "doparoma mne asi ani polovica veci nestala co hentim ludom a ja tu bedakam ... a vidim ich ako tvrdo makaju, prd maju a pokracuju? tomu ja vravim odhodlanie a to je hodnota ktoru sa oplati vytvarat
drzim palce a vela stastia prajem (hlavne nerobte ziadnu zmenu a zacnite makat tam kde ste si. toto je nulovy bod, netreba stracat cas hladanim lahsieho zaciatku - treba zatat zuby usmievat sa a ist dalej)

Kýčera

Tauriel, tu Ti pomôžu : ipcko.upside.sk a obráť sa aj na Centrum právnej pomoci v mieste svojho bydliska. Ak splníš podmienky, poradia Ti ako dostať svoje peniaze späť.

Tauriel

Viete co mi urobil.. zasa sme sa pohadali a vraj, on so mnou nechcel ist do najmu, lebo to ziadna velka laska nebola.. taketo veci mi hovori stale a ja si potom ublizujem, telesne.. prosim ho a placem do telefonu, nech mi take veci nehovori a on sa mi smeje a povie, ze polozi ak sa nezacnem spravat normalne.. toto mi robi, ak existuje Boh, nech si ma vezme.. bojim sa spachat samovrazdu, lebo nechcem ist do pekla, ale uz nevladzem.. nema mi kto pomoct, som na dne.. a velmi pochybujem, ze by si niekto takyto zivot vybral dobrovolne...