Na konci cesty

Príspevok v téme: Na konci cesty
Tauriel

Ahojte..uz nemam nikoho komu by som sa zverila s trapenim.. mam pocit, ze som prisla na koniec svojej zivotnej cesty. Dalej uz nevidim nic.. Matka alkoholicka ma opustila ked som bola mala, sem tam prisla, psychicky ma tyrala a odisla. Otca nepoznam, ten nevlastny sa ma pokusil znasilnit. Vychovala ma blizka rodina, ale boli velmi chladni, viac bolo vycitiek a bitky ako lasky, pohladenia a pochvaly. Bola som dobra ziacka, avsak na co mi je maturita z ekonomiky a znalost jazyka? Pracovala som v zahranici, kde som pre partnerske a zivotne problemy dostala uzkost a PP. Z PP som sa sama dostala, uzkost v mensej miere mam dodnes. Prezila som sexualne obtazovanie v praci, ponizovanie pre narodnost. Vratila som sa domov, snazila sa zamestnat, ale nedarilo sa mi. Vzdy len prace na dobu urcitu, minimalna mzda, alebo skratene uvazky. Skusila som aj podnikanie, zasa to vychadzalo na minimalnu mzdu po odratani odvodov. Mam partnera, s ktorym ked prislo na riesenie byvania, povedal, ze najom platit cudzim nebude, a ked nepridem k nemu byvat k jeho rodicom tak sa mozeme rozist. Isla som. Prerobili sme dom vedla nich, chcel ho zalozit banke, ale zistil, ze rodicia mu ho nenapisu a so stavbou nie su stotozneni, stale vyvolavaju konflikty. Partner nechce byvat v byte, vraj to je kralikaren. Prerabat stare cely zivot nechce, iba stavat a zacal mi vycitat, ze keby som nemala minimalnu mzdu, ze sme mohli byt za vodou, nemuseli ziadat rodicov o pomoc a ze som neschopna si nieco lepsie najst. Pritom je to u nas s pracou velmi tazke. Stale sa hadame, ja chcem ist do zahranicia, on nie. Vsetky peniaze som mu dala, nemam nikoho a som uplne na dne. A este on sa ku mne takto sprava, co som mu dala posledne. Oklamal ma a teraz sa ma snazi zbavit a ja mozem ist na ulicu. Nemam uz asi ine vychodisko, iba odist zo sveta. Prepacte, musela som sa vyspovedat...

Mesačný princ

Videla si film Krídla Vianoc?

Ak nie, tak si ho určite pozri. Toto je z neho pieseň www.youtube.com

Takúto cestu si si vybrala dávno predtým, ako si sa narodila a niečo ťa má tento život naučiť.

len je veľmi dôležité pochopiť :)

Ak chceš, tak mi napíš mail a uvidíme, čo sa s tým dá robiť :)

Amadea

Ahoj Tauriel,
to o čom píšeš sú ozaj náročné životné udalosti a celkom aj rozumiem tomu,že už je toho na teba dosť a cítiš sa v tom bezmocne.
No " precotaku" fakt dobre okrem iného napísala, že vždy je dôvod ísť ďalej, minimálne kvôli sebe.
Momentálny najzávažnejší problém teda tkvie v tom, že v partnerskom vzťahu to škrípe, nie si docenená a chýbajú ti peniaze, aby si sa aj mohla niekam pohnúť?
Prosím, ťa, ako dlho to už takto máš a čo ti pomáhalo bojovať doteraz? Kde si zvykla nabrať sily a čo robievaš, keď práve nie si trápená?

Precotaku

Ahoj, ja ta viem asi iba z casti pochopit, zazila som psychicky teror, ale nie od rodicov, ale blizkej rodiny, hoci mam kde byvat (u rodicov, mam 24) tiez zarabam minimalnu mzdu, a to som si myslela ze po necelom roku hladania si roboty som si robotu nasla. Uz tam pracujem druhy rok, druhy rok si popri robote hladam inu, kde by som zarobila viac, a to ani nemam velke oci, keby zarobim 400/500€ som stastna na aktualny trh pracd v mojom bydlisku, ale nedari sa. Nejdem porpvnavat depky tvoje-s mojimi, ked teba trapi ze nemas vobec kam ist a mna to, ze sa nemam za co osamostatnit.. Najhorsie je, ze sa clovek snazi, je schopny sa hocico naucit, lave ruky nema, a proste tu v tomto state ti nedaju ziadnu prilezitost. A to necakam, ako podaktori absolventi, ze po SS budem zarabat 1000€.. Tvoj priatel si ta nevazi, pretoze i malo rozhladeny clovek v fispelom veku priblizne vie, ako je to s pracou v danom meste, kde byva, a este ked vidi, ze ty chces.. Priala by som mu zazit 90% dnesnych mladych zien, ktore len cakaju a stopiju niekoho kto ich bude zivot, od A-Z.. Pracovna slusenost ziadna, vlastny prijem ziadny, pracovna moralka ziadna, pojem o tealite kolko stojq bezne veci a kolko sa na ne za ten mesiac nadres ziadny... Wtf? Obmedzeny clivek co vidi len seba a to ze on chce dom.. Ked na to nemam nestaci byt???? Ved sme na Slovensku, nech sa zubudi.. Rafsej bude zivorit, teba urazat, mat komplikacie rodinne i v osobnom vztahu bamoesto toho, ze by isiel do bytu, ktory by vam isto stacil, mal klud a pohodu a vysli by vam to lepsie aj financne?? No nech ide do riti taky chlap len smutne je to ze asi fajt nemas kam ist od neho... Drzim Ti silno palce, az si silna a az sa na Teba usmeje riadny kys stastia, hlavne to nevzdavaj.. Vzdy je dovod preco ist dalej, minimalne kvoli sebe.. Aj ked tomu po tom vsetkom neveris, ako napisal jeden spisovatel knihu ,,raz aj v pekle vyjde slnko,, verim ze u teba vyjde... Nevzdavaj sa..

exwhyz

Riešenie tvojho problému spočíva v tom, že si všetko poriadne premyslíš, čo urobíš a prečo to urobíš.