Menštruačné bolesti

Príspevok v téme: Menštruačné bolesti
Julia7474ie

Dobry den, ak mi mozte ktokolvek pomoc budem vdacna.
Mam 22 rokov a nemam pravidelnu menstruaciu.4 roky som brala HAK, bolesti ziadne ,menstruacia chodila na cas, lenze s priatelom sme planovali babatko.Po vysadeni som predpokladala ze menstruacia prvy mesiac nepride, alebo pride neskor.Bola som na vysetrebi u doktorki, povedala mi ze je to uplne normalne, zobrala mi krv a to bolo vsetko.Cakala som dalsi mesiac a ked zase neprisla, opäť som isla k doktorke .Pichla mi vyvolavacku, dostala som tabletky hormony aby mi pravidelne chodila menstruacia.Prvy mesiac bolo vsetko fajn, lenze dalsie mesiace vzdy po uziti tabliet namna prisli strasne depresie.Rozhodla som sa och vysadit a zas isla na vysetrenie, gynekologicka na odbila ze mam brat tie tabletky dlhodobo a ine vysetrenie mi nebude robit ani preventivku pretoze to nemam pravidelne.Odisla som domov, menzes nechodil, po troch mesiacoch som dostala lenze s nim prisli aj strasne krce, bolest, zvracanie, nedokazala som stat na nohach, uzila som xy tabliet nezabralo nic, dalsie tri mesiace neprislo.Vcera som dostala, nemohla som to vydrzat pol dna som preplakala v posteli, skcena, nepomohlo mi nic, myslela som ze umriem, priatel sa rozhodol zobrat ma do nemocnice, bola som zhrozena k pristupu doktorky, po pol hodine cakania, prisla zamnou opytala sa preco som prisla, ja som jej vysvetlila co sa deje , bavila sa sombou ako zo spinou a opytala sa ma ci si z nej robim srandu ze som prisla z menstruacnymi bolestami, niesom padavka, vydrzim vela veci ale dnes to uz bolo na hrane, povedala mi ze ona mi nic nemoze dat pretoze od toho je tu moj lekar a mam odist, som strasne zarazena z tohoto pristupu, ak by ste mi mohli poradit co mam robit, ci zmenit gynekologa, aj ked u nas je to velni tazke pretoze vsetci ,,dobrí,, ta odbiju ze uz maju plno,alebo koho mam navstivit aby mi pomohol.Vdaka

Glam

mne pomáha biolampa ... mám len so žltým filtrom od zdravého nákupu, ale robí mi strašne dobre :) asi do dvadsiatich minút ma vie zbaviť bolesti brucha počas krámov a to bez liekov

ewwwa9

toto poznám...strasne dlho ma to matalo a chcela som nech uz to skonciii ale nejak to neslo a to som skusala vsetky mozne cajicky a lieky od doktorky, ale pomohol mi na velke pocudovanie zensen - pravyzensen.sk . Stacia dve tabletky denne zapit vodou a postupne to pekne prejde

gima

Mne kupodivu pomáha cvičenie pred krámami alebo bicykel. Preto chodím do fitka. Naozaj sa bolesti zmiernili. V detstve som trpela tiež alebo som preležala na lavici.Ked som sa raz priznala školskej sestre vysmiali sami a mali zábavu hádam celé oddelenie. Povedala som si už nikdy viac. Pred menštruáciou treba piť Medovkový čaj. Venovať sa cvičeniu ako je bicykel, nosiť ponožky a neprechladnuť počas mesiaca.

Moireal

Suhlasim s tym, co baby povedali. Nepit kavu, kakao, proste vyhybat sa kofeinu, alkoholu, sladkemu, prilis slanemu, zmrzline, lulkovitej zelenine ako baklazan, rajcina, uhorka, patizion, paprika a aj zemiakom na 10 dni pred menstruaciou. Vyplavuju vraj z tela vapnik a to sa potom odrazi na menstruacnych bolestiach. Oblicky v teple, jest zahrievajuce potraviny. Cvicit jogu alebo kardio, to tiez pomaha ale pravidelne a nestaci den pred menstruaciou, cely zivot treba.
Je dobre zaradit omega 3, hlavne z lososa. Aj sardinky.K tomu jest morske riasy, sezamove a lanove semienka, kapustu, kel (kapusta), brokolicu, salaty, por, cibulu, pupavu, skorocel,zihlavu, mozes to doplnit aj chlorellou, ci spirulinou.

Laura13355

Urcite by som zmenila gynekologa. A na tie bolesti: pit vela cistej vody,nejest nezdrave jedla, nepi kavu,mlieko,cocacolu ani nic studene,pit vela caju ale bez cukru,jest vela vapnika, jest len chude meso a byt v teple. A z liekov je najlepsi hylak,celaskon alebo ascorutin.