Mám 40 a som slobodná

Príspevok v téme: Mám 40 a som slobodná
Alimraj

Ahojte, v piatok som sa zaradila medzi ženy, ktoré sú čerstvé 40-ky a dnes som sa zamyslela nad svojím životom a vlastne som prišla nato, že ani som si neuvedomila a už mám svoj vek a ešte som slobodná. Aký máte názor na slobodné 40-ky? Väčšina mojich spolužiakov je ešte slobodných, spolužiačky nevydaté a ani si neuvedomíme, že nám uteká život medzi prstami.

celebrita facebooková

Ovecka, dobre píšeš, spomenula som tie prsia iba ako jeden z dôvodov, ale nie hlavný dôvod, prečo nechcem rodinu. Hlavný dôvod je, že moji rodičia veľa vecí nerobili správne, takže namiesto cítenia lásky z ich strany som cítila túžbu odtiaľ vypadnúť do podnájmu, do samoty, do Rakúska preč, len nech mám od nich pokoj. Ináč silikónové prsia nestoja 100 000 Eur, ale Korún Slovenských, teda niečo okolo 3300 € by to bolo, kebyže chcem, už by som to mala. A úprimne si priznávam, že naozaj som bola vtedy blbá, keď som tato rozmýšľala: najskôr operácia - silikóny, potom chlap, sex, dieťa... aby boli rodičia spokojní a aby ľudia nerýpali a zavreli huby, asi tak.
Len som sa snažila poukázať na to, že iné bolo moje zmýšľanie v minulosti, keď som sa takmer nechala strhnúť davom, nemajúc ďaleko od urobenia najväčšej chyby v mojom živote a iné teraz a hlavne na pointu toho celého, čo som chcela napísať.
Pointou je, že ČLOVEK by sa nemal nechať inými ľuďmi tlačiť a zatlačiť niekam, kam sám nechce, tváriac sa, že túži po manželstve a po rodine, hoci netúži. V tak závažnej veci ako je založenie si rodiny platí DVA KRAT meraj a raz strihaj, teda minimálne v tejto veci by sa človek mal riadiť výlučne podľa toho, čo sám chce a nie podľa toho, či bude mamička plakať do vankúša, že ešte nemá vnúčatá, lebo suseda v jej veku už má, kolegyne v jej veku už majú, a tak, no. Minimálne v tejto jednej veci by mal byť človek naozaj netúžiaci po rodine nekompromisný a stáť si za svojím, nech by za cenu doživotného ponižovania a kritiky a výčitiek od rodičov (s ktorými nemusí bývať) a od kohokoľvek, ale mal by si stáť za svojím a neustúpiť. Neustúpiť, čiže neurobiť zo seba ako z človeka šťastného človeka nešťastného, len aby iní boli spokojní. Ja som to takmer urobila, ale našťastie som sa včas spamätala :)
...k tomu psychošovi: raz som to tak urobila, že som neprišla na kontrolu viac mesiacov, kedy už akože mali dôjsť lieky. Už som sa tam nechcela nikdy ukázať a on mi poslal predvolanie. Vraj ak nebudem chodiť na kontroly, dá ma zavrieť do ústavu a vyhlásiť za nesvojprávnu. Chudáčik zastrašoval, až mi to smiešne bolo :) Ale že ja mám právo vymeniť lekára, na to akosi zabudol? Stále sa pýta, kedy sa vrátim na Slovensko. Rád by cecal od poisťovne za mňa, tak asi preto sa to pýtal. Tú radosť mu neurobím, vážne uvažujem o zmene lekára, lebo keď z dvoch rokov liečby má byť 8 rokov, to je už ozaj moc. Zapchám mu hubu nejakou tisíckou, dvomi a nech mi už dá nadobro pokoj :) Najneskôr do roka verím, že budem mať už pokoj od neho. Tie silikóny by ma boli vyšli neporovnateľne menej, než toto celé :) Ja mám mať akože z tej depresie nábeh na schizofréniu :) :) :) ... som skoro praskla od rehotu, keď som sa to dozvedela :) vraj keby som tie lieky nebrala, tak by som mohla ochorieť na schízu. No ale však ja som ich nebrala ešte nikdy :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Ddddddd

Máš to tak, väčšina 40 ročných, slobodných je už zabezpečená, má bývanie, auto, už má za sebou obdobia diskoték a potom sa ľahšie hrnú do vzťahu. Ak sa vydá 25 - 30 ročná, má kariéru pred sebou, nie je zabezpečená a tak sa potom ťažšie pretĺka životom.

Amanda55

Ono je to asi tak, že keď žena žije dlhšie sama, postupne zistí, že vlastne žiadneho muža ani nepotrebuje...načo by jej aj bol, keď je sebestačná a dokáže sa o seba postarať aj sama.

Realitaaa

Dievcata, netreba plakat, treba si uvedomit, ze ten pravy nikdy nepride, lebo neexistuje. Ved sa pozrite okolo, aj na tomto fore, aky odpad muzov sem chodi, zakomplexovani, drzgrosi, nadavajuci na zeny, ktore sa im maju vtierat do priazne. Nuz a to prave preto, lebo existuju zufale zeny, ktore v nich umelo zvysuju hodnotu. Radsej sama ako s debilom. Chcete dieta? Tak si ho jednoducho urobte a vychovajte. Na chlapov sa dnes uz spolahnut neda. Ked budete zit s nejakym debilom, dieta bude aj tak iba na vas, peniaze vam tiez neda, s nicim nepomoze, len nervy vam bude robit a este sa budete musiet popri tom vsestkom starat aj o neho. Drzim palce.

Máriaaaa

Ja mám tiež po 39 a som slobodná. Rada by som deti, ale materstvo odkladám a tiež sa bojím ako to bude potom. Ja som proste nenašla pravého, ale snáď sa to zmení.
Okolie tiež do mňa hučí, neskutočne ma to rozčuluje, ale treba sa naučiť neriešiť to.

Petkaaaaa

...ja som na tom podobne, ja sa len bojim odkladania materstva, ze potom to uz nemusi byt take bezrizikove... na vek ako taky kaslem, len toto... a aby sa deti v skole nehambili, ze maju staru mamu..

0vecka

Alimraj myslim ze nikto nema nejaky specialny nazor ale je to teraz u teba tak ze bud teraz alebo nikdy co sa deti tyka...

Nikkushka

V 40 život nekončí, dnes je už skôr rarita, že po 30 sú už všetci ženatí, vydaté. Ja mám 39, mám za sebou jeden pár mesačný vzťah a nejak ani netúžim po vzťahu. Takto som slobodná, nemusím si z nikým deliť súkromie a robím si čo chcem. Ja som chodila na SŠ, kde sme v triede mali len jedného chlapca, ten je dnes už ženatý, s 12 ročným synom a my baby, poväčšine ešte slobodné. Ja sa občas tiež obzriem za babami s bábätkom, ale sama po ňom netúžim. Rodičom je síce ľúto, keď im ukazujú známi svoje vnúčatá, ale ja sa na vzťah necítim. Neviem, možno to spravila doba.
Ľudia do mňa tiež rýpu, že kedy sa chcem vydať a vraj bábo, lebo už by pestovali, ale čím viac do mňa rýpu, tým menej ma to trápi.
Moja mama mala 20 keď som sa narodila, otec sotva 24 a myslím, že to bolo priskoro.

0vecka

celebrita facebooková nechpem preco vsade spominas sovje prsia. Je plno chlapov ktorym na nich vobec nezalezi, poznal som jednu babenku ta nemala absolutne nic a nemala nudzu o chlapov.
Tiez tu plastiku nechapem lebo ked si makala v rakusku tak dat dokopy 100 000 EUR nemohol byt pre teba taky problem aby si sa kvoli tomu musela zahrat na psychopata...

a tiez nechapem tej liecbe, vsak sa liecit nemesis, nikto ta nemoze nutit