Da sa z ppp zblaznit?

Príspevok v téme: Da sa z ppp zblaznit?
Oida-pussathe

Ahojte, po dlhych rokoch kolotoca ppp si zas neviem rady :( zda sa mi ze mi uz z toho preskakuje akoby som mala 2 ja.jedno anorekticke a druhe zachvatove prejedanie a tie proti sebe bojuju,raz vyhrava 1 raz druhe.hadam sa sama so sebou a ked sa nachvilu uvedomim a pozrem sa na to s nadhladom pripadam si ako blazon a snazim sa predstavit si aky by bol zivot bez ppp ale zda sa mi to nemozne lebo ppp ma sprevadza uz od detstva (13r) dlhych 12 rokov (teraz mam 25) s ppp som dospievala a je to sucast mojej osobnosti.bez toho by som to vlastne ani nebola ja...ale uz ma to proste nebavi,nevladzem,mam strach ze sa zblaznim.vsetky pokusy o vyliecenie (psycholog,psychiater,nemocnica,lieky) boli neuspesne.akoby som sa podvedome branila vyliecit zo strachu ze tym stratim svoju identitu... myslite ze je mozne zblaznit sa z ppp? Pripadam vam ako blazon? Prosim o uprimny nazor.

neviem111111

ppp je hlavne ochorenie hlavy, takze ani, zblaznit sa z toho urcite da. ppp je ochorenie, nie sucast tvojej identity. vyhladaj opatovne pomoc, zdover sa na terapii, ze si myslis, ze akoby sama sebe vnutorne branit vylieceniu z toho a toho dovodu.

Oida-pussathe

Dakujem za odpoved. Nevedela som ze aj z nedostatku zivin sa da zblaznit ale aspon si dam na to pozor.aj ked zatial to neni moj pripad pretoze nehladujem dlhodobo je to ako na hojdacke ani nemam nejaku podvahu to som uz nemala od puberty ked som bola v anorektickej faze.(152cm/30-37kg)v dospelosti som mala skor problemy po hormonalnej liecbe so zp bulimiou a aj nadvahou (158cm/70kg) az do minuleho roka ked sa vratila zas anorexia ale tiez sa to strieda s bulimickymi zp zachvatmi.teraz mam 47kg co je na tu vysku v norme.prepina mi skor z tych myslienok moje sebavedomie zavisi hlavne od vahy.ked priberem mam komplexy a depky ked schudnem tak sa to zlepsi ale uvedomujem si ze zivot neni len o ppp lenze nedokazem rozkazat tym myslienkam a pocitom uzkosti lebo su hlboko v podvedomi a priliz ovplyvnuju moje konanie aj nalady nemam nad nimi kontrolu aj ked viem ze su zle a chore nedokazem ich ovladat a preto sa citim ako blazon koli tej bezmocnosti :(

gima

Ano, da sa z toho zblázniť. Tým, že neprijímate stravu a vodu, z ktorých telo prijíma vitamíny a živiny sa odrazí aj na psychike (myslenie) a hold môžete sa zblázniť.
Ak chcete predísť fatálnemu skratovemu konaniu mali by ste sa začať normálne stravovať. Aspoň tri krát denne teplé jedlo bohate na ovocie a zeleninu.