Da sa z ppp zblaznit?

Príspevok v téme: Da sa z ppp zblaznit?
Oida-pussathe

Ahojte, po dlhych rokoch kolotoca ppp si zas neviem rady :( zda sa mi ze mi uz z toho preskakuje akoby som mala 2 ja.jedno anorekticke a druhe zachvatove prejedanie a tie proti sebe bojuju,raz vyhrava 1 raz druhe.hadam sa sama so sebou a ked sa nachvilu uvedomim a pozrem sa na to s nadhladom pripadam si ako blazon a snazim sa predstavit si aky by bol zivot bez ppp ale zda sa mi to nemozne lebo ppp ma sprevadza uz od detstva (13r) dlhych 12 rokov (teraz mam 25) s ppp som dospievala a je to sucast mojej osobnosti.bez toho by som to vlastne ani nebola ja...ale uz ma to proste nebavi,nevladzem,mam strach ze sa zblaznim.vsetky pokusy o vyliecenie (psycholog,psychiater,nemocnica,lieky) boli neuspesne.akoby som sa podvedome branila vyliecit zo strachu ze tym stratim svoju identitu... myslite ze je mozne zblaznit sa z ppp? Pripadam vam ako blazon? Prosim o uprimny nazor.

tendinos555

ahoj Oida-pussathe, akoby som to písala ja, môj príbeh je takmer totožný s Tvojím, len ja trpím PPP už neskutočných 22 rokov...!
A naozaj, tiež si pripadám ako blázon a aj moje okolie i rodina ma tak berú...dosť sa ma to vždy dotkne a uráža ma to...

lombardo1981

PPP je závislosť. Takže nikdy nebudeš vyliečená. Iba abstinujúca.
Lekár či psychológ sa môže aj na hlavu postaviť. Ak sa sama nechceš vyliečiť, nepomôže ti pánbožko. A mám pocit, že sa spoliehaš (si sa spoliehala) iba na cudziu pomoc. Klasika. Presne ako tie 3 mesiace. A to je ešte celkom úspech. Viem svoje.
Prečo váhu považuješ za jedinú súčasť tvojej osobnosti? A ešte aj určujúcu? Čo stratíš, ak "priberieš"? Čo ti dáva tvoja PPP? Čo sa s ňou snažíš zakryť, privolať? Čo reprezentuje jedlo? U mňa to bol život.

Oida-pussathe

Ahojte.dakujem za nazory a rady, aj ked to moje obavy zo zblaznenia potvrdilo vyvratilo to domnenky ze som len htpochonder.problem je v tom ze psychiatrom moc nedoverujem.uz som bola u viacerych za tie roky aj na roznyh lieceniach a nikdy mi to ,,vyliecenie" nevydrzalo dlhsie ako 3 mesiace pretoze som sa citila prazdna...tie hobby vo ma bavili pred ppp ako decko by ma uz nebavili a nove si akosi neviem najst.skusala som vselico ale nikdy sa nedokazem uplne odviazat a odreagovat.tie myslienky proste nepustia.n ajhorsie je ze cele tie roky zijem ozavreta okrem sestry ziadnych kamaratov.bojim sa zoznamovat sa lebo si uvedomujem ze som sibnuta a aj tak by ma nikto normalny nechapal a pretvarovat sa by bolo len falosne priatelstvo a vycitky z klamstiev a navyse za tie roky mam uz problem komunikovat :(

Lily27272

Zacni meditovat uz akymkolvek sposobom...velmi nad tym rozmyslas je to v podstate obsesia a z nej plynuca uzkost (preto sa bojis ze sa zblaznis)... musis si vediet vycistit hlavu, len aby si na to nemyslela. Co ta naplna, bavi? :-)

neviem111111

lombardo, aha, nevedela som. nemala som na mysli ani posilku, skor ist si zabehat niekde do parku a prevetrat hlavu, kedze sport je velmi dobry aj ako psychohygiena.

neviem111111

lombardo, aha, nevedela som. nemala som na mysli ani posilku, skor ist si zabehat niekde do parku a prevetrat hlavu, kedze sport je velmi dobry aj ako psychohygiena.

lombardo1981

V prvom rade si odpovedz, prečo je pre teba váha taká dôležitá. Váha je ty? Čo stratíš, keď "priberieš"?
neviem111111, anorektičky majú často omnoho väčší problém s nadmerným cvičením. Aj tie, ktoré fázujú. Je to pre ne ďalšia droga.

neviem111111

a lepsie pre tvoje telo a aj pre ppp by bolo vykaslat sa na fazy hladovania verzus fazy prejedania. vyskusaj cvicit, zdravo zit, pravidelne jest zdrave veci v mensich porciach. tym nebudes priberat, budes najedena a uspokojena, takze nebudes mat zachvaty prejedania. vyskusaj si naplanovat taky jedalnicek vzdy na tyzden dopredu a kazde jedlo vzdy vyskrtnut ze ano, napapana. skus si vybudovat taku nejaku kontrolu nad tym. neviem do akej miery je to mozne, ppp som nikdy nemala, ale myslim ze taketo postupne kroky by ti mohli pomoct, ked sama tuzis po vylieceni.