Anorexia?

Príspevok v téme: Anorexia?
zufalaskoroanorektička2

ahojte, prosím som anorektička? nedokážem pribrať,nemám chuť k jedlu, nedokážem zjesť jedla toľko koľko potrebujem, mám predpísane nutridrinky a mala som ich predpísane aj v minulosti, mám výraznu podvýživu, 170 cm a 44 kg :( prosím čo mám robiť a ako sa z toho dostať ?

zufalaskoroanorektička3

no práveže s tými rodičmi to je ťažké, keď im niečo poviem že nemôžem jesť tak ma stále nejako odbijú že si nemam vymýšľať, pritom mi všetci vravia že som štíhla,neviem čo mám robiť bez rodičov to nejde, ako sa niekam dostanem sama? A neviem ak sa neprejedám tak napríklad neobedujem v škole, skoro vždy neobedujem a zvyčajne ani nevečeriam, dám si napríklad jogurt, vždy som raňajkovala a už prestávam mať chuť aj na nich, moje obľúbené jedla mi už nechutia, a ja sa vážne bojím, ak do seba niečo dám je to len zťažka :(

Amadea

Lombardo ti radí veľmi dobre,
čoho sa týkajú tvoje obavy pred jedlom a ako dlho u teba už trvá tá nechuť do jedla?
Môžeš navštíviť psychológa, vypýtaj sa doma na rozhovor do cpppap napríklad - Centrum pedagogicko psychologického poradenstva a prevencie, malo by byť v každom okrese, tam je psychológ a je to zadarmo.
Treba to riešiť,čo najskôr, ako vravia i iní v tomto fóre, kým ti to neprerastie cez hlavu a bude to ozaj ťažký boj.

lombardo1981

Pokiaľ si už jedlo asociuješ s tučnostou, ide o anorexiu. Tvoja potlačená chuť do jedla je spôsobená práve tým iracionálnym strachom z pribatia. Na jednej strane si uvedomuješ, že si príliš chudá, ale na strane druhej vidíš svoj minulý obraz. A práve ten vytvára tú nechuť do jedla.
Čo ťa primälo k tomu, aby si prestal jesť? Ako je to u teba doma? Čo rodičia? Skús porozmýšľať, čo jedlo znamená. Je naozaj dôležité vedieť, čo skutočne prezentuje. Pretože anorexia je predovšetkým o ovládaní.

vyliecena

Mala som krásny nábeh na anorexiu. Až dokým som pri česaní neprišla skoro o polovicu vlasov. Začni jesť.

zufalaskoroanorektička(z iného účtu)

Ahojte to som ja, ďakujem za rady mám 14 rokov, a neviem ale takto podvýživená už som dlhšie, keď som bola malá bola som tučnejšia, také plnejšia a zrazu sa stalo že som chudá, ako kosť a koža, nemám vôbec chuť do jedla, ale nechodím vracať ani podobne, mám však aj také momenty kedy sa úplne prejem a potom som plná a je mi zle, takéto momenty , sú možno dvakrát za týždeň, k doktorke sa chystám, bojím sa že ma pošlú do nemocnice je to možné? Ďakujem za pomoc, mám strach, snažím sa pribrať ale keď mne sa ťažko je, ak o tých myšlienkach, ja si teraz uvedomujem že som chudá ale akonáhle jem začnem sa báť že budem tučná....ďakujem vám za rady,prosím odpíšte

Acidkojahodove

V prvom rade si musis uvedomit co je to anorexia. Je to psychicky problem, je to manipulacia s jedlom s cielom schudnut co najviac. Ak vsak sa vedome nesnazis schudnut a tvoj problem je v tom, ze mas len nechut k jedlu, urcite navstiv nejakeho lekara. Musis zistit preco mas k jedlu nechut. Bolo to takto odmalicka? Tvoje telo jedlo potrebuje a neni dobre jest malo inak z toho mozu nadvazovat vazne zdravotne problemy.

touchthesky

ahoj, koľko máš rokov? Si ešte vo vývine? Anorexia nie je len o kilách ale hlavne o tom, čo Ti behá po rozume, či neješ naschvál lebo sa vidíš tučná a chceš schudnúť, alebo Ti naozaj nechutí jesť...v prvom prípade choď čo najskôr nejakej dobrej odborníčke, ktorá sa zaoberá PPP, alebo navštív svoju obvodnú lekárku a povedz jej o svojom probléme...neviem síce koľko máš rokov, ale ja som začala s anorexiou v 12, ale riešila som to až o 4 roky a to už bolo neskoro a usalašilo sa mi to v hlave, a preto ani teraz, keď mám 34, nie som z toho vonku a jedlo ma stále ovláda...je to peklo, ver mi....snaž sa to riešiť čo najskôr, ak nechceš mať pokašlaný celý život....keďže máš silnú podvýživu, čoskoro Ti začnú padať vlasy, lámať sa nechty a odchádzať rôzne orgánové systémy tela...držím palce, daj o sebe ešte vedieť...