Kĺby

Táto diskusia patrí k článku: Kĺby
Kĺby

Kĺb je biologicko-mechanická štruktúra umožňujúca pohyblivé spojenie dvoch kostí. Poruchy a zranenia kĺbov trápia mnohých. Je dobré vedieť, ako tieto bioložiská fungujú, ako ich chrániť, udržiavať vo funkcii a čo im škodí.

Meridian

Naty 24 vitamíny pre kone? a poznáš doktorov ?
Tak po prvé
To pre kone je vlastne Alavis ten kto sa pohybuje nejaký čas v športovej výžive vie ,že alavis bol naozaj vyvinutý pre dostihové kone a myslím aj psy.Zloženie tohto prípravku na kĺby je vlastne klasika to čo obsahujú bežné kĺbovky
Kolagen typu l a ll condrochitín sulfát plus (niečo ešte jedna látka)toto všetko obsahujú aj klasické kĺbovky ako je kamzík,arthrostop a take bežné každe ma pomer látok iný.
Alavis obsahuje navyše látku MSM je to ľudovo nejaký druh síry a pôsobí protizápalovo čiže aj trochu lieči.
Ono ide o to že tieto kĺbovky veterinárne môžu mať svoje úskalia pri spracovaní....
Ja som sa s týmto prípravkom stretol asi pred piatimy rokmi prvý krât a je bezkonkurenčný.....
V dnešnej dobe predávajú obchody zo športovou výživou kĺbovky už aj zo spomýnaným MSM -kom
Ale je to cca30€ na mesiac kdešto alavis triple blend je asi o 10 € drahșí a mame to na 6.mesiacov.(kto sa nebojí chem.sprac kĺbovku pre zvieratâ.
Klasický colagén je málo mám skúsenosti z collafitom ale nič moc.
Pred par mesiacmi som sa stretol z pripravkom čo spomínala kovalicková sú to nejaké morské riasy a vraj to je účinné neviem.
Tato tom..užívať len gum medvedíkov alebo huspeninu to je pre stare babky ,ale tak si daj.Ono ide o to či je to na prevenciu alebo ako doplnok pri športe....
Kurkumín je veľmi dobrá vec a tiež pôsobí priaznivo na kĺby ak niekoho bolievajú kĺbiky na rukách alebo ženy trpia bolesťami pri tzv.haluxoch
tak kurkumín môže byť nápomocný ale len na bolesť nie na vyrovnanie.....
Teda na záver by som povedal ,že na kĺby najlepšie aby obsahovalo všetky potrebné zložky na tvorbu kolagénu typu l a ll plus MSM dâ sa objednať všetko zvlášť a doma si namiešať pomery......Kurkuma longa je všeliek a pri dlhodobom užívaní naozaj pomáha a tie riasy neviem nemâm odskúšané .

Kovalickova

podla mna je na klby najlepsou vyzivou collalloc - je to ciste prirodny morsky kolagen bez nejakych dalsich aditiv a je rozpustny vo vode a tak nie je treba prehltat tabletky