Domaca liecba svrabu

Súvisiaci obsah

veronika456

nO MALA SOM HO AJ JA BOHUZIAL DOSTALA SOM HO NA DOVOLENKE V BULHARSKU ANI NEVIEM AKO JA SOM SI PRALA VECI NA 90 STUPNOV A TIEZ POMAHA HORUCA VODA ASI TAK 50 STUPNOVA VTEDY ICH SPALIS A DO 10 MINUT HYNU SKUSALA SOM UZ VSETKO BOLA SOM TAKA NESTASNA TAK SOM ISLA DO LEKARNE SYROVA MAST MI POMOHLA SVRAB JE TO NAJHNUSNEJSIE OCHORENIE KTORE MOZE BYT

Messje

Netreba spalit...staci ulozit do sacku a dat na balkon alebo von na zahradu.Sacok zatvorit.Po par dnoch vykapu...nebudu mat potravu.

Mesačný princ

Jedine čo pomôže je zlikvidovať všetko s čím si prišiel do kontaktu. Niektoré veci poprípade spáliť. A následne ísť na nejaký čas do nemocnice, kde budeš mať istotu, že je to už za tebou.

Ja by som to nepodceňoval

Messje

Patrik...
Necitaj prilis...aloe vera je absolutne mimo svrabu.Svrab je ked pod kozu sa ti zavrta samicka a tam zije a znasa vajicka.Aloe vera je prilis slaby odvar aby presiel az cez kozu a zlikvidoval vajicko a samicku...Pytaj v lekarni nieco co naozaj zlikviduje parazita a nehladaj na webe.
Jaja
Otvorenie skrin a zatvorenie okien nepomoze.Ziadny sprej na to nie je ako je na muchy a mravce...nic neexistuje.Pranie,natieranie a pranie...pripadne veci v sackoch na par dní

Patrik1234

Skusim tu sirnu mast dufam ze mi pomoze.ale dakde som cital ze pomoze aj gel z aloe vera.neviete ci to funguje?

Jaja15

Ešte miesto toho aby ste všetky veci dávali do sáčkov, môžete pootvárať skrine, pozatvárať vetračky a vystriekať celý byt a odísť aspom na jeden deň preč....ale znovu zopakovať aspom 2-3x.

Messje

Presne.Natieranie mastou nestaci.Parazity bez tela prežijú niekolko dni.To znamena,ze ak si obujes ked len topanky ktore si mal vceraas ich nazad.Ja som ich tiez dostala v zahranici.3 mesiace som sa ich nemohla zbaviť. Boli vsade.Co sa da,raz obliect a oprat na 90 stupnov.Co sa neda,davala som do velkych sackov a zatvorila na tyzden.Topanky a veci co som surne potrebovala som davala do mraziaku na 2dni.Uteraky raz pouzit a hned oprat na 90 alebo do sacku.Odo mna to chytil manzel a dieta.Najhorsie boli noci.Nic nepomohlo.Darmo som sa natierala ked boli vsade.Nakoniec sme sa jedneho dna zobrali,zabalili do kufra veci?ktore sme tyzden nemali na sebe,pred cestou sa osprsili,natreli,obliekli,a pri odchode pri dverach este vymenili ponožky. Vybrali topanky z mraziaku a odcestovali na slovensko.Ked sme sa vratili,mali sme istotu,ze bez kože neprezili.Je to smiesne,zda sa az prehnane,ale inak sa nedalo.Svrab je pliaga a je tazke sa ho zbavit.

Jaja15

Sírovú masť kúpiš aj cez net z www.jukl.sk alebo www.jukl.cz, neviem či posielajú aj do zahraničia....V lekárni sa dá kúpiť aj sírové mydlo, každý večer sa treba namydliť, osprchovať znovu namydliť a nechať zaschnúť(neutierať) a obliecť pyžamo....aspom týždeň....ale to je skôr preventívna liečba po natretí toho krému od lekára....v lekárňach rovnako dostať Sulfatan(v ňom sa kúpať), používať solárko(spáli ich), no nevyhneš sa dezinfekcii celého bytu.....postelné prádlo, rovnako uteráky vymieňať prvý týždeň aspom 2-3x týždenne, všetko prádlo prať aspom na 60stupńov... ak ich máš dlhšie, je to náročné sa toho zbaviť, bo sa to môže držať vo veciach, v dekách....pre teba je najrýchlejšie používať do sírové mydlo(z lekárne) a chodiť do solárka...v lekárni si skús vypítať aj sírovú masť, možno ti ju predajú ak nie tak objednať cez net...