Nekonečné problémy so snúbenicou okolo svadby

Príspevok v téme: Nekonečné problémy so snúbenicou okolo svadby
Kuboooo

Ahojte,
pred 2 mesiacmi sme sa rozhodli so snúbenicou, že je načase kúpiť obrúčky, lenže dodnes žiadne nemáme. :-/
Svadbu máme už v júli, ale naše názory sa totálne rozchádzajú a nechcem sa hádať, tak radšej čakáme.
Ja som chcel vzorované z chirurgickej ocele, lebo je na zlato alergická, ale ona trvá na strieborných, klasických. Nosia sa ešte klasické obrúčky vôbec? Mne to pripadá staromódne.
Okrem toho sú problémom peniaze. Zarábame síce obaja, ale ja mám aj nejaké splátky a plat nie najlepší. Mám ich kúpiť sám, alebo čo mám robiť?
Aké máte skúsenosti s takými obrúčkami? Trvácnosť, poškrabnutie a pod..

Motýllik

Neviem prečo by nemohla byť chirurgická oceľ?! Ja som už videla nespočetné množstvo obrúčok z chirurgickej ocele a sú nádherné. Vôbec nemenia farbu, neškriabu sa, vyzerajú pekne aj po rokoch a sú finančne dostupné pre každého. My máme z bieleho zlata, svadbu sme mali v septembri a už teraz mi je z nich na zaplakanie. Kamarátka má z chirurgickej ocele a kým nepovedala z čoho sú, tak si každý myslel, že je to biele zlato. Laik ťažko rozlíši z akého kovu sú obrúčky. Nosia ich už druhý rok a sú rovnako nádherné ako boli nové.
U nás som obrúčky kúpila ja, manžel nezarábal, ja som mala už vtedy výborný plat. Nie je nikde písané, kto ich má kúpiť, budú ich nosiť obaja, takže vec dohody.
A či klasické alebo vzorované? Je asi vecou každého. My máme rovnaké, vzorované, usadzuje sa tam špina a keďže sú aj dosť široké pri umývaní rúk mi tam nateká voda a potom mám ekzém. Čím tenšie asi tým lepšie. Čo viem, tak kamienky vypadávajú, pieskovanie opadá. Nikde nie je napísané, že na rukách musia nosiť celý majetok.

Mirka011

Chirurgická oceľ sa na obrúčky vôbec nehodí, je to len kus lacného plechu. Keď má alergiu na zlato, tak predsa existuje paládium, platina alebo aj striebro.
Ak striebro sčernie predsa sa dá vyčistiť, alebo po roku si môžete dať nové obrúčky.
Klasické sú pekné, ale musíte s tým počítať, že na nich vidno skôr každý škrabanček.

Mesačný princ

aj keby boli obrúčky z púpavovej stonky, tak by som ich miloval. Nie je to podstatná vec. je to symbol a áno niektorí ľudia na tom stavajú ale ak sa dvaja ľudia majú radi, tak si nemyslím, že by toto bol nejaký podstatný problém.

aj tá obyčajné plechové by boli fajn :)

adr1a.

Mne to muzi vzdy nechavali vyberat)) ale nevadilo by mi, keby mal kazdy iny prsten) Vsak nosit to budete predsa vy a zvlast. Ze take vobec riesite)
Ty maj z ocele a ona nech ma zo striebra. Neviem kolko sperkov ma ta tvoja ale ja mam celkom slusne a sperky z ocele mi vydrzali ovela dlhsie ako zo striebra. O zlate (zltom ci bielom ruzovom netocim kedze ta tvoja ma alergiu). A mam nadherny strieborny prsten zo srdiecok tvoreny, ale po 2r vyzera akoby bol z 18st)) po rokoch nosenia striebro vyzera dost blbo

Vajka

Mne príde chirurgická oceľ divná. Je to len kus lacného plechu na prste, takže ja by som si tiež zvolila striebro. Dnes už majú zo strieborných naozaj veľmi pekné kusy. My máme vzorované, ale popravde je to presne ako v príspevku o niečo nižšie - strašne sa špinia, usadí sa špina a ťažko sa to čistí.

rita89

Kazdy aku chce a aka sa mu paci, kde je problem? Ak toto, nechcem vidiet vase manzelstvo a to este ked pridu deti. Naozaj trapne problemy mate obaja.....