Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Chcem radsej zomriet, ako toto zazivat

Príspevok v téme: Chcem radsej zomriet, ako toto zazivat
pomoc_:-(

Ahojte, pisem tu lebo som uz uplne zufala....neviem si rady...nikto v mojom okoli mi nevie pomoct s mojou situaciou. Citim sa uplne sama na to a neviem co mam s tym robit, fakt ja uz nevidim ziadne vychodisko s tejto situacie.

Beriem dlhe obdobie antidepresiva, bolo mi fajn bola som stabilizovana.... Prisiel velky zlom a ja neviem ako s toho von. Byvam len s matkou ktora ma len sekiruje,buzeruje, nadava do kadejakych k*****.dava ma neustale dole, nenavidi ma, vravi mi ze som jej znicila zivot,manzelstvo, ze ma zaskrti a mohla by som do zajtra pisat jej vyroky. Nenavidi ma az natolko, ze mi nedava ani otcove vyzivne....kt je bohuzial riesene exekutorsky takze to chodi jej na ucet. Otec je hajzel, k nemu ist byvat nemozem. Ale pri mojej matke mam pocit ze este chvila a uz to nevydrzim a si nieco urobim, alebo zas skolabujem a skoncim hospitalizovana.....
Mozno to znie ze je len hnusna a sa ku mne spravq zle. Ale je to v skutocnosti 1000x horsie. K cudzim ludom je milsia ako ku mne. Akurat maturujem, a pri takychto stresoch to ani nespravim. Zas ma skolili depresie,uzkosti a neverim si uz v nicom.....
Takze asi tolko. Velmi vas prosim, o nejaku radu co mam robit v tejto situacii.Neviem ako to este vydrzim. Neviem co mam robit.....
Keby ze mam kde ist, okamzite sa zbalim a idem s tohto pekla prec......lebo toto nieje matka ale diabol. Necitimm ku nej uz ziadne emocie. Len lutost...

pomoc_:-(

Kym som bola na dne bola pri mne, akonahle sa mi zlepsil zdrav.stav maximalna zmena nastala u nej a mam dojem ze je schizofrenicka.Vybavila som jej lekarsku pomoc, odmietla to zevraj je v pohode. Vo svojom zivote si vsetkych od seba odohnala svojim chovanim (manzelov, partnerov, kamaratky), kedze sa strasne rada hada, hlada neexistujuce problemy aby bol cirkus, sekiruje, obvinuje atd. Ja sa stale pokusam o komunikaciu s nou, ale ona uz domov pride nasrata a vsetko si zas odnesiem ja. Momentalne som uplne bez penazi....predtym som cvicila co ma velmi bavilo ale nemam na to teraz financie.
A nastali opakovane depresie...chcem ist na nejaku brigadu alebo nejak si privyrobit, no s nulovou sebadoverou a uzkostno-depresivnymi stavmi neviem jak si zohnat nieco, ked veselsich,komunikativnejsich ludi vezmu viac jak mna. Kvoli nej si nechcem dodzubat cele zdravie a moj zivot ale asi to ide fakt uz tymto smerom. Netusila som ze vlastna matka,co mi niekedy bola kamaratkov takato bude. Ok, ma svoje starosti - ja som jej vzdy ochotne pomohla, komu niet rafy tomu niet pomoci. Tak zatrpkla a zmenila sa ze uz nas vztah sa nezlepsi. Kedze som pre nu k*rva co ju nemala ani porodit, a ma nenavidi....jej slova.

Viki-61

Nebudem ti tu písať dlhé eseje ako ostatný.. Dievča, schop sa prosím. Na svete ťa tu treba. Mysli na svoju rodinu, priateľov. Vidíš ich prenikajúci smútom z tvojej smrti? Prosím nekonaj veci, ktoré sa nikdy už nebudu dať vrátiť. Uvedom si všetko čo je pre teba pravé. Svet ťa ozaj potrebuje a ty maš dôvod tu žiť pretože ťa tu drží sila. Ak si to dokázala do teraz, pokračuj. Nevzdávaj sa moja :-) Verím ti prosím neurob nesprávnu vec. Prosím

Amadea

si už plnoletá?
ak nie, môžeš zájsť priamo na orgán sociálno právnej ochrany detí a sociálnej kurately, ktorý sa nachádza na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny, kde budú nutní ihneď konať, prešetriť tvoju situáciu a dostať ťa najmä do bezpečia. To, čo popisuješ je porušovanie tvojich základných práv, ktoré máš a dieťa má právo požiadať o pomoc pri ochrane svojich práv bez vedomia svojich rodičov alebo osoby, ktorá sa osobne stará o dieťa. (Zákon 305/2005 Z.z.).

Baby, poznáte túto stránku? detstvobeznasilia.gov.sk

možnosť, kam odísť, ak píšeš, že by si šla hneď, je napríklad krízové centrum, ktoré je materiálne i personálne vhodne zabezpečené, je tam zväčša min psychológ, sociálny pracovník a špeciálny pedagóg, ktorí sú tam pre teba,kedykoľvek potrebuješ. Zostať tam môžeš pol roka. Detailné info o tom,ako fungujú a čo bude nasledovať pravdepodobne ďalej ti už poskytnú oni :). Zoznam takýchto centier je tu www.upsvar.sk podľa krajov, kde sa nachádzate, alebo na tom orgáne sociálno právnej ochrany detí a kurately vám povedia, koho máte najbližšie, ak nemáte ku komu z blízkej i vzdialenejšej rodiny ísť.

Filip TT

Sucitim s tebou...

Vychodiskom by sa bolo po skole osamostatnit - ist na privat a nejak si zarabat. Pokial byvas u mamy mozes kombinovat dve veci - byt co najmenej doma a ked uz doma si, skusit investovat do vztahu s matkou.

Poznal som jednu dievcinu, ktora hned ako prisla zo skoly domov aj odisla - ona sa najradsej ucila vonku v prirode, mala svoje oblubene zakutia a tam si citala... byt vonku v prirode je jedna z najlepsich veci co moze clovek s depresiou urobit. V temach co tu pisu ludia s depresiou vacsina z nich hovori, ze to, co im najlepsie zaberalo boli prechadzky za takmer kazdeho pocasia.

Dalsia vec co dobre pomaha, je si najst nejaky zaujmovy kolektiv. Nejaky sportovy klub, turistika, spevacky zbor, mladeznicke krestanske spolocenstvo a podobne. Niekde, kde ta ludia beru na zaklade toho, ze spolu nieco zaujimave robite.

Co sa tyka vyzivneho od otca, na to ma tvoja mama narok, ak ti zabezpecuje ubytovanie, stravu, oblecenie atd.

Ber to celkove tak, ze mladych ludi, co prezivaju take nieco ako ty je teraz vela, lebo je vela rozpadnutych rodin a vztahov a ich rodicoa su frustrovani, lebo maju rozbity zivot. Treba jednoducho ten cas pretrpiet a pripravovat sa na svoj vlastny zivot.

Mozes tiez skusit invetsovat do vztahu s mamou. Mozes jej niekedy vyslovit pochopenie - mama chapem ta, mas to tazke. Mozes jej vyslovit vdaku, ked sa najde nieco pozitivne. Mozes ju niecim prekvapit a podobne. Mozno to prinesie nejake ovocie a lady povolia....

mam56

Ty k nej necítiš žiadne emócie, čo mi príde dosť divné, ale ja k nej cítim emócie. Takí rodičia nech sú prekliati a nech blúdia po tejto Zemi ako slepci a nech sa im oči nikdy neotvoria.
To im prajem z celého srdca!!!
Úbohý to rodič, ktorý nemiluje svoje dieťa!

pomoc_:-(

:-( no to je fajn ze nesom jedina ktorej sa nieco take deje. Ale ako s toho von sakra ?? Ved je to na zblaznenie uz

Natii

Presne taka ista situacia s matkou, presne taka ista situacia s otcom, tiez teraz maturujem. Takze zrovna ja ti neporadom ale aspon viem/vies ze niesi sama :/