Alergia na víno?

Príspevok v téme: Alergia na víno?
maraska

Dobrý deň, už dlhšie (cca 2 roky) sa mi objavú na dekolte a hornej časti chrbta vyrážky. Niekedy sú len sem-tam, ale niekedy ich je sto, proste strašne moc, sú malinké, červené, sem-tam zapálené s bielou hlavičkou. Snažím sa prísť na to, z čoho to môže byť. Bola som na vyšetrení aj u kožnej, tá mi urobila nejaké základné krvné testy, všetko je OK a povedala len, že je to nadmerná produkcia mazových žliaz. To sa mi ale nezdá. Skôr si myslím, že ide o nejakú alergiu. Rozmýšľala som nad kadečím, ale jediné, čo ma napadá, či to môže byť aj alergia na víno. Sem-tam si dám pohár vínka s priateľmi, ale všimla som si, že sa mi vyrážky robia len niekedy, asi to aj závisí od typu vína, značky (z prísad, z ktorého je robené). Je to možné? Na alergológii som bola na testoch cca pred 5 rokmi, ale alergiu som nemala absolútne na nič.
Môže mi niekto poradiť? Prikladám aj fotku, ako to vyzerá.

Kýčera

Alergická vyrážka vyzerá inak. Toto nie je ona. A áno, na víno alergia existuje, presne na tú zložku, kt. máš doleuvedenú. Reakciu môže ešte spúšťať aj histamínová intolerancia,... Ak by si mala alergiu, potom sa vína nesmieš ani len dotknúť!

mili62

môže to byť alergia na siričitany (konzervačná látka, ktoré vína obsahujú) kamarát má tiež na ne alergiu - zrejme si s nimi obličky nevedia poradiť, skús si víno riediť čistou vodou, prípadne len tú značku, po ktorej nie je problém ak to teda nie je niečo iné (mastná strava ap.)