Alergia na víno?

Príspevok v téme: Alergia na víno?
maraska

Dobrý deň, už dlhšie (cca 2 roky) sa mi objavú na dekolte a hornej časti chrbta vyrážky. Niekedy sú len sem-tam, ale niekedy ich je sto, proste strašne moc, sú malinké, červené, sem-tam zapálené s bielou hlavičkou. Snažím sa prísť na to, z čoho to môže byť. Bola som na vyšetrení aj u kožnej, tá mi urobila nejaké základné krvné testy, všetko je OK a povedala len, že je to nadmerná produkcia mazových žliaz. To sa mi ale nezdá. Skôr si myslím, že ide o nejakú alergiu. Rozmýšľala som nad kadečím, ale jediné, čo ma napadá, či to môže byť aj alergia na víno. Sem-tam si dám pohár vínka s priateľmi, ale všimla som si, že sa mi vyrážky robia len niekedy, asi to aj závisí od typu vína, značky (z prísad, z ktorého je robené). Je to možné? Na alergológii som bola na testoch cca pred 5 rokmi, ale alergiu som nemala absolútne na nič.
Môže mi niekto poradiť? Prikladám aj fotku, ako to vyzerá.

Ejen

ja mám presne ten istý problém :( .. týmito malými vyrážkami mávam posiaty celý dekolt a ked bolo najhorsie tak aj krk, prsia a brucho.. mám podozrenie na kvasinky, ktoré sú vo víne aj pive a v určitých potravinách. Kozny lekár ani alergolog mi samozrejme nic nezistili.. takze s tym zatial bojujem sama.
Momentálne to mam opat (vyvolali to antibiotika) a kedze to stale neprechadza skusam vylucit citrusy a paradajky.. pokial to neprejde do par dni, tak musím vyhladat opat lekara, lebo pocitujem aj problem s dychanim. Ak by som Vas mohla poprosit, pokial by ste zistili, co Vam tuto alergicku reakciu vyvolava, pripadne potvrdili alergiu na alkohol, tak mi napiste. Budem moc vdacna. Dakujem.

maraska

Jasné, že sa zamýšľam aj nad tým, čo som zjedla...nejem nič výnimočné, žiadne exotické ovocie a podobne. Sledujem to už dlhšiu dobu aj tým, že som niečo vysadila....napr. som nedávala citrón do čaju, alebo som nejedla bryndzu....kapustnicu, orechy, ...a podobne. Ale teraz mi práve to víno prišlo na rozum, že to bol sudové víno, možno obsahuje niečo iné ako bežné v obchode. Lebo sem-tam si víno dám a nič mi nie je, ale samozrejme nesledovala som značky a to, či je z obchodu alebo z vinotéky. A mimochodom vypijem tak max. 2-3 deci (aby ste si nemysleli, že vypijem liter a som alkoholička).

ANGEL-DEMON

prečo práve na víno myslíš? zamysli sa čo si zjedla...
ja ked večer zjem čipsy a čokoládu- pms,..
rano mam kusok vyhádzané čelo... takže skus sa zamyslieť nad jedlom... vtedy ked to nemáš sa zamysli čo si urobila inak? čo si nevypila? nezjedla v ten den?

maraska

ale ešte pred dvoma dňami som mala čistý dekolt, dnes toto....to znamená, že alergia na niečo to predsa len je. A to ako mám vedieť, či je to na histamín alebo na siričitan?