Jasle áno x nie?

Jaja15

Určite je dobré ak je matka s dieťaťom doma čo najdlhšie, no na druhej strane sú štáty kde je materská dovolenka 12 mesiacov a dosť.....a koniec koncov aj v nedávnej minulosti (v období socializmu) u nás bežne fungovali jasle a tým deťom nebolo nič - žiadna ujma ani psychická ani fyzická...určite je pre dieťa lepšia alternatíva byť s vyrovnanou, usmiatou matkou po práci ako byť s nešťastnou matkou po celý deň, s matkou ktorá je síce doma ale vystresovaná z nedostatku financií, s obavami ako zaplatiť hypotéku alebo ako prežiť do ďaľšej výplaty manžela...

Alexa12

Bohuzial, postrazit mi ho nema kto- rodinu, ktora by mi pomohla tu nemam, o otcovi dietata sa ani vyjadrovat nebudem.... Niekedy sa to takto nakopi :( dost som teraz citala o detskom kralovstve, ale sama nic neviem, tak ak by ste mali niekoho znameho alebo tak, takby som bola rada za akukolvek radu :(

myslivec

Jasle sú trauma pre bábo na celý život. Opatrovateľka je riziko že sa dieťaťu niečo stane. Niekto z rodiny by ho nepostrážil?

Alexa12

Tiez riesim momentalne dilemu, ci dat maleho do jasli, alebo zohanat nejaku opatrovatelku alebo neviem :( najradsej by som bola snim doma samozrejme ale neda sa :(

vitavi

Dávaj si pozor, aby odtrhnutie tvojho dieťaťa od teba - matky, nebolo predčasné ani násilné. Inak tvoje dieťa stratí sebavedomie a môže sa narušiť i jeho psychické zdravie.

JulyJu

Ďakujem za vaše reakcie, nechcem ho tam samozrejme nechať celý týždeň po celé dni, išlo by o také 1 - 2 dni v týždni, no aj tak som o tom nebola veľmi presvedčená a "nadšená" z toho...uvidíme, mám už pár vyhliadnutých, tento týždeň si ich obehnem aj osobne..

0vecka

kebyze nemusim tak tam dieta nedam...skolka je ina vec...ale aspon ja si to tak predstavujem ze sa tam dieta poserie a kludne ho nechaju par hodin tak kym to vycistia... takisto tie choroby a podobne... navyse take male dieta ese nevie hovorit takze sa ani nevie nijako branit popripade zalovat doma ked sa tam deje nieco nekale....

Bea_001

Ja mám 20 mesačného synčeka a tiež som bola nútená ho dať do jaslí ako 17 mesačného. My sme to riešili tak, že relatívne si jasle vybral sám malý. Boli sme sa pozrieť vo viacerých a kde sa mu zapáčilo (aj mne), tak tam sme ho zapísali.
Nie je to také zlé, ako ma strašili a ja vôbec neľutujem, že chodí do jaslí. Naučil sa toho dosť, je viac samostatný, chorý odvtedy nebol.