Dobry den,
uz druhy rok ma trapi hnacka nafukovanie a vyrazky na cele ,vsetko aspon 2x do tyzdna a cele sa to spustilo akoby naraz.Bol som na gastro ,imuno,koznej a jedine co bolo zistene je mierna intolerancia laktozy.Prestal som jest vsetko mliecne ,chlieb(mavam z neho bolesti brucha),sladkosti a stravujem sa zdravo.Celiakia,alergia,parazity boli vylucene.Snazil som sa odpozorovat , ktore potraviny mi robia tazkosti ,avsak ani po roku a po roznych ich vylucovani som na nic neprisiel.Akne som nikdy nemal a teraz ako 22rocnemu mi vyrazky zneprijemnuju zivot.(zineryt,duac gel,aknatac mi vyrazne nepomohli).Ak mate nejake rady budem vam velmi vdacny.
Traviace problemy
Ja som mala podobné problémy, ale už nemám. Osvedčilo sa mi začať cvičiť a behať, ustriehnuť si dodržiavanie pitného režimu, prestať jesť všetko mastné a mliečne, ďalej odhlásiť sa z FB, aby som tam nevysedávala do tretej do rána, ale aby som mala zdravý a normálny spánok a odsťahovať sa zo starého strašidelného plesnivého bytu, kde boli plesne a strašili "duchovia?" :) :) :)
treba prehodnotit co clovek je
Zdravotné vplyvy
Mango sa odporúča najmä tým, čo majú problém s trávením, lebo obsahujú špeciálne enzýmy, ktoré napomáhajú lepšiemu tráveniu. Urýchľuje metabolizmus. Mangu sa pripisuje schopnosť eliminovať vysoké hladiny LDL cholesterolu. Pravidelná konzumácia manga preventívne pôsobí proti vzniku kardiovaskulárnych chorôb. Významné sú aj jeho detoxikačné schopnosti, výrazné protizápalové účinky a upokojuje nervový systém. V neposlednom rade priaznivo pôsobí na vlasy a nechty a odporúča sa aj na starnúcu pleť. Mango sa tiež odporúča ako prostriedok znižovania hmotnosti.
mne na nafukovanie pomohli probiotika v tekutej forme, vita biosa, je to vytazok z 19 bylin, maju ich na vitarian. sk
ide tu o špatné trávenie.Najskôr treba odstrániť hnačku a potom trávenie ako celok.Malo by to ísť rýchlo odstrániť akupunktúrou
Jar je priam ako stvorená na očistu organizmu. Vtedy sa začína všetko naokolo prebúdzať k životu. urobte tak aj vy! "Čistý štart" bez akýchkoľvek škodlivín vám zabezpečí rukola. Má horkasto-korenistú chuť a tuhšie zubaté listy, v ktorých ukrýva hotové bohatstvo.
Rukola je výnimočná vysokým obsahom vitamínu C, ktorý zlepšuje obranyschopnosť tela a tým celý imunitný systém. Nájdeme v ňom aj vitamín K, ktorý podporuje vstrebávanie vápnika v kostiach a zuboch. Tento vitamín hrá dôležitú úlohu v prevencii proti osteoporóze a taktiež zabraňuje srdcovými chorobám. Jej konzumáciou znížite chronický zápal v tele a zároveň ochránite mozog pred starnutím. Aby toho nebolo málo, ochráni vás tiež pred znížením kognitívnych schopností vďaka vitamínu B. Výskumy dokonca preukázali, že ak starší ľudia konzumovali túto bylinku, nemali problémy s kognitívnou schopnosťou.
tepla voda je na travenie fajn
V tele ale nastáva úplne iná zmena!
Zdielať článok
Lajknúť článok
18.05.2016 | Diskusia +
Vynechávate chlieb, cestoviny, pretože sacharidy sú zlé? Zníženie sacharidov má svoje opodstatnenie, nie všetko by sme ale mali preháňať. Pozrite sa, čo sa stane, ak vynecháte chlieb z jedálnička.
Ludia stále častejšie vynechávajú pečivo, výrobky z múky z bežného jedálnička, pretože stále prevláda názor, že zo "sacharidov" sa priberá. Viac ako úplné vynechanie by sme konzumáciu pečiva mali obmedziť. Úplne vynechanie sa môže dotknúť nášho zdravia.
"V praxi sa často stretávam s tým, že ľudia pri redukcii hmotnosti až prílišne vynechávajú sacharidy dokonca sa ich až začnú báť. To nie je dobré, pretože z veľkej pravdepodobnosti si spomalia metabolizmus a prestanú chudnúť, čo môže spôsobiť jojo efekt alebo iné zdravotné komplikácie. Preto je veľmi dôležité vedieť, koľko si môžete dopriať sacharidov pri chudnutí - najmä zemiakov, kvalitných pekárenských výrobkov či ryže, ovocia a ovocných štiav," vyjadril svoj názor pre náš portál Ing. Libor Javro, ktorý už roky pracuje ako výživový poradca.
Čo sa stane, ak vynecháme sacharidy úplne? Zmeny v tele, ktoré sú prekvapujúce, no pre zdravie nášho organizmu je to zaťažkávajúca skúška!
Stratíte vodu
Možno sa vám bude po prvých dňoch zdať, že chudnete. Je to čiastočne pravda, v prvom rade sa bude z tela vyplavovať voda, takže nejaké to kilo schudnete.
„V tele sa sacharidy ukladajú vo forme glykogénu, každý gram sacharidov totiž pojme tri až štyrikrát viac vody ako je jeho hmotnosť,“ povedala Marie Spano, dietetologička.
Práve preto ak znížite príjem sacharidov, začne telo používať zásoby glykogénu a stratí sa tak objem vody, ktorý je v nich „ukrytý“.
Ubližujete mozgu
„Sacharidy sú hlavným zdrojom energie nášho mozgu. Ak sa ich človek vzdá, mozog začne fungovať iba na zásobách glykogénu, ktoré sa však rýchlo minú,“ povedala Spano.
Po tom, ako sa zásoby minú, začne telo fungovať na zásobách tuku. Výsledkom je nepríjemný zápach z úst, sucho v ústach, únava, slabosť, nespavosť a nevoľnosť. Cítite sa, ako keby ste mali chrípku.
Snažíte sa dodržiavať pitný režim, no neustále beháte na toaletu? Tu je príčina!
Risk vzniku srdcovo-cievnych chorôb a zhoršenie cukrovky
Sacharidy do nášho jedálnička patria. American Heart Association zistila, že celozrnné výrobky pomáhajú upravovať hladinu cholesterolu v krvi a znižujú risk vzniku srdcových chorôb, infarktu, mŕtvice či obezity.
Hladina energie prudko klesne
Celozrnné produkty sú výborným zdrojom železa, horčíka a vitamínu B, teda tých vitamínov, ktoré sú pre fungovanie nášho tela potrebné. Udržujú totiž hladinu našej energie na potrebnej úrovni, takže náš organizmus funguje správne.
Ak vynecháme chlieb a sacharidy z jedálnička, môžeme prísť o dôležité prvky, napríklad budeme trpieť nedostatkom horčíka.
Nedostatok vlákniny spôsobí zažívacie problémy
Vláknina obsiahnutá v celých zrnách je pre nás významná. Ak sa jej totiž do tela nedostaneme dostatok, spôsobíme si tráviace ťažkosti, privodíme si zápchy a nepríjemné bolesti brucha. Vláknina ako taká pomáha stabilizovať hladinu cukru v krvi, znižuje riziko obezity a chronických ochorení.
Ako je to s chudnutím?
Môže človek vynechávajúci sacharidy ako také dlhodobo schudnúť?
"V niektorých prípadoch áno, je to možné a však nie moc zdraviu prospešné," povedal výživový poradca.
Čo by sme si pri výbere pečiva mali všímať?
"Pekárenský výrobok by mal mať deklarované, koľko obsahuje celozrnnej múky(nie viac zrnnej alebo ešte rúzne inak pomenovanej). No a táto celozrnná múka by mala byť obsiahnutá minimálne v 50% daného výrobku, plus by mohla obsahovať otruby a celé zrná. Celozrnný výrobok je mierne planšej chuti, nie je viditeľné tmavý ( to je iba biele pečivo zafarbené ), je skôr šedý, vo vnútri sú vidieť viditeľné plevy, šupky a zrná," dodal výživový poradca Ing. Javro.
Na podporu travenia su dobre jogurty s bifidokulturou, rajo jogurty bez obsahu marmelád a čokolad a sladkych ingrediencii. Dalej kefírove mlieko, cmar. Psylium, indická vláknina z lekárne. Menšia dietka varená ryžaa varená mrkva na šťave. Pitie zeleného čaju alebo čierneho. Aj žihlavovy je dobrý.