Materska u muza

0vecka

kafe no este sa negratuluje kedze este nemame 3. mesiac za sebou... zase sanca na potrat je teraz mensia ako 3% podla inych zdrojov okolo 0.5% a niesme v ziadnej rizikovej skupine tak to moc netajime...

Moireal

Ovecka, ano, postoj je dolezity ale bavime sa tu o financnom zaisteni. Toho sa Nemci aspon zatial bat nemusia. Kdezto na Slovensku....

S Europou je to tak ako to je, lebo miesto toho aby peniaze ostavali v domacom prostredi,sa vydavavaju na kadeco, co si staty dovolit nemozu, tak im rastu dlhy a je z toho kolotoc. Najprv to bola EU a teraz tu mame bonus v podobe "rapefugees". To sa este duplom budu ludia bat mat deti. NIeje to samozrejme len tymto, moze zato celkovo minulost a nespravna investicia do svetovych vojen. Ale ktovie ako by na tom boli staty, keby sa kocirovali same a nedavali sa peniaze na EU, ktorej samotna existencia stoji viac nez dost. Mozno by nakoniec k utecencom nedoslo. Ale to je len filozofovanie, ktore je zbytocne. Kocky su hodene a my s tym nic neurobime. :)

0vecka

Moireal ja si mylsim ze ludi je dost mozno vela tak globalne akurat ze Europa vymiera... to je jednoznacne chyba politikov a ludi ktori ich volia lebo fakt by nebol problem motivovat ludi mat viac deti ale akosi ich radsej kupuju zo zahranicia ako si vyrobyt vlastnych... je to asi rovnaky princip ako napr vyroba v cine... :)

0vecka

Moireal to tazko povedat ono stastie zase az tak nezavysi od krajiny a penazi ... do velkej miery je to skor postojom k zivotu

Moireal

Neda mi nezareagovat. Je nas tu 8 miliard. Ako sa mozete bat, ze ludstvo vyhynie? A keby aj? Co s tym chcete spravit? Usmevne mi to pride.:)

A ovecka, tak ked, tak gratulujem. Dieta v Nemecku bude na stopro stastnejsie ako na Slovensku. Rozdiel je enormny.

Messje

Ludstvo vyhynie Ovecka ak to takto pojde dalej.Hlavne tu ked citam same temy ako zeny nechcu deti...Ja ich neodsudzujem...chapem.Je to kazdeho rozhodnutie.Ja som vzdy vravela ex manzelovi.Ja dieta ktore bude robit na moj dochodok mam.Ty si musis poriesit dieta na ten svoj...
Jasne ze to bola sranda ale tiez som dve deti nechcela.Mozno sobec,ale vtedy sme financne na tom az tak dobre neboli.Je to vela o peniazoch.Ale uprimne...to obdobie vyberania kocika a oblecenia a vsetkeho pre babatko...Uz nebudes pozerat po obchodoch pre seba ale budes utekat pre babatka. Krasny cas :-)

0vecka

a tak su to dva mesiace a plati sa len 65% ale len zo zakladu max 2700 EUR takze maximalne je to 1755.... sa to moze zdat na prvy pohlad vela ale ak by som bol v najme tak platim mozno 1300 najomne za prtavy byt....

inak nemecko ma nizsiu porodnost ako japonsko...imho mali by sa viac snazit

N-ika

Ano, viem ze v zahranici to tak funguje :-) zial u nas sa neda vyzit ani z dvoch platov nieto este z dvoch materskych...nieco zle je v tomto state :-(

Messje

Nika
Viem ze sa to da aj na SVK,len asi nie ako u Ovecky ze su obaja a otec ide len na kratko.Tam je asi ten zakon kde sa dopraje otcovi aby mohol travit cas s dietatom zároveň ked je na materskej matka.A este to maju obaja zaplatene.Krásne nie?