skodia podla vas energy drinky?

mirak1

Áno, samozrejme. Má viac kofeínu ako niekoľko hrnčekov kávy. Plus ďalšie zložky, ktoré majú vplyv na žalúdok a srdce.

lma633593

ak potrebuješ stabilnú dávku energie tak radšej siahni po rayzzer, pri ňom sa energie uvoľňuje postupne...až 6 hodín

danielson33

energy drinky su pekne svinstvo. Tiež som ich kedysi celkom rad pil a bol som na nich skoro zavisly. Tak radšej v nich okrem toho pseudoefektu nehladaj nič pozitivne

Lanimara

Pijem energetak casto. Jednoznacne najlepsi aj ked tazko kupitelny je Blue energy od bhip-u. Da sa kupit len od distributorov bhip. Ziadny iny uz nepijem. Suprove, prirodne a zdrave zlozenie a ucinok je uplne ina liga oproti tym chemickym zbrndam z obchodu.

Mesačný princ

je úplne jedno čo zjete a vypijete. V čistej vode je toľko hormónov a iných vecí, že ju už ani nepijem.

Toľko chemikálií, čo sa používa v potravinách sa nepoužíva ani na poliach.

Podľa mňa nás môže zabiť aj to ak budeme piť veľa vody z vodovodu.

je možno oveľa škodlivejšia ako tie energeťáky.

lombardo1981

Predtým sa ti nezdali energetické nápoje. :)
A v súčasnosti triezvo zmýšľajúci človek kávu nepovažuje za zdravú... CYP1A2*1F vie byť potvora.

0vecka

lombardo1981 to sa minezda.. si zober ze kolko vody je v takej kave?? skoro nic a tabletky aj tak vecsinou zapijes vodou ...

lombardo1981

Je rozdiel medzi kofeínom v káve a kofeínom v tabletkách či energetických nápojoch.
Energeťáky aj kofeinové tabletky dokážu spôsobiť dehydratáciu. U energetických nápojov je to vďaka kombinácii kofeínu a taurínu, u tabletiek vďaka koncentrácii kofeínu a faktu, že nie sú kombinované so žiadnou tekutinou.
Diuretický účinok kávy je pomerne malý a rýchlo si naň telo zvykne. Aj po dvoch dňoch. Navyše je spôsobený vyššími dávkami.
Energetické nápoje: link.springer.com

jankohraško

0vecka neviem ti povedať ja osobne kávu vôbec nepijem.. ale tak v káve predsa len nemáš toľko cukrov ako v energy drinku, cukor je zlo.. a neviem ale zdá sa mi že som niekde v rádiu alebo kde počul že škodí len káva do ktorej si pridávaš cukor ale neviem či to je pravda