skodia podla vas energy drinky?

0vecka

jankohraško ak skodia tie musi skodit aj kava a ta sa neberie ako nezdrava vec.... imho je to dost ze neskodne ak to clovek neprehana

jankohraško

Ako som povedal ak ti ide o zvýšenie pozornosti a energie tak kúp Beta-Alanín a čistý kofeín. Čítal som dokonca lekársku štúdiu kde to bolo potvrdené že energetické nápoje škodia ak ju niekde vyhrabem priložím ju sem, jednak ťa dehydruje a môžno ťa na pol hodinu "nakopne" ale keď to "nakopnutie" pominie budeš viac unavený ako predtým než si si ho dal.

Vitamíny ktoré sú tam sú pri tom zvyšnom obsahu nápoja absolútne nepodstatné, ak ti ide o vitamíny kúp si tabletový multivitamín ako doplnok stravy.

Neuvádzaš za akým účelom ho chceš piť, možno by nebolo odveci to napísať.

blueberryNN

„Ak kupujete energetické nápoje, vyberajte si podľa toho, aké sú v nich vitamíny. Najlepšie sú tie, ktoré obsahujú vitamíny B3, B5, B6, B12, kyselinu askorbovú či kyselinu listovú. Vhodné sú najmä na prekonanie únavy.“ Bývalý športový lekár a v súčasnosti ortopéd Igor Blaško má iný názor – energetické bomby by celkom zakázal! „Ja osobne tieto nápoje neodporúčam nikomu. Ak to niekto s ich pitím preženie, môžu mu vážne ublížiť,“ varuje.

Väčšie množstvá energetických nápojov nezaťažujú len srdcovo-cievny systém, ale aj žalúdok a nervový systém. A rýchle nárasty a poklesy hladiny cukru v krvi môžu vyvolať aj výkyvy psychickej rovnováhy a bolesti hlavy.

RED BULL: Balenie: 250 ml Kofeín: 80 mg Taurín: 0,4 percenta Vitamíny: B3, B5, B6, B12 Ďalšie látky: voda, sacharóza, glukóza, citran sodný, oxid uhličitý, karamel, riboflavín

SEMTEX: Balenie: 250 ml Kofeín: 80 mg Taurín: 1 000 mg Vitamín C: 50 mg Vitamíny: B2, B3, B5, B6 Ďalšie látky: kyselina listová, prírodná a prírodne identická aróma, farbivá

BURN: Balenie: 250 ml Kofeín: 80 mg Taurín: 1 000 mg Vitamíny B3, B5, B6, B12 Ďalšie látky: voda, cukor, kys. citrónová, citran sodný, karamel, allura červená, inositol, extrakt z guarany

EREKTUS: Balenie: 250ml Kofeín: 75 mg Taurín: 1 000 mg L-carmitín: 80 mg Vitamíny: B3, B5, B6 Ďalšie látky: voda, cukor, kyselina citrónová, zmes z exotických rastlín, ktoré údajne pôsobia proti únave a zvyšujú výkonnosť.

LETS’ GO: Balenie: 280 ml Prírodný kofeín: 45 mg Vitamíny: B1, B6, B12 Ďalšie látky: voda, sacharóza, fruktóza, extrakt z guarany, kyselina citrónová, pomarančové farbivo, prírodná pomarančová aróma

CHE: Balenie: 250 ml Kofeín: 80 mg Taurín: 0,4 percenta Vitamíny: B3, B5, B6, B12 Ďalšie látky: voda, cukor, glukóza, okyslovadlo, kyselina uhličitá, karamelizovaný cukor, kalcium

gabča

Áno škodia. Napr.jeden môj známy to pil už od malička, a rástol strašne pomaly, keď ich potom asi na 3 mesiace vyradil, tak sa len tak ťahal do výšky! ale teraz ich pije zase...najlepší je podľa mňa RedBull, lebo to nie je taká žbrnda ako také Max alebo HELL. nevravím, že to nemôže niekomu chutiť a dodať energiu, ale ja som pre RedBull! Ale tak či tak, žiaden energeťák nie je zdraviu prospešný, ale na zvýšenie pozornosti energie je OK. :) (ale MÁLO kedy!)

0vecka

neviem co by tam akoze malo skodit vecsinou sa jedna o nejaku zmes taurinu kofeinu a cukru ... v podstate je to kava akurat mozno silnejsie.. ale s tym praskom je to Pravda vide to lacnejsie

jankohraško

Samozrejme že škodia, to je otázka... Keď ti ide o energiu kúp si radšej čistý kofeín v obchode s výživovými doplnkami alebo skús chia semienka alebo Beta-alanín.