RNG-Vdaka ti,za cas a rady,ktore nam venujes!

RNG

Dovodov na padanie vlasov moze byt viacero:
hormonalne kolisania
zle travenie tj chybajuce niektore latky
KOzne nakazy
Na hormonalne kolisania treba stabilizovat hormony,
Ked sa jedna o spomalenu cinnost stitnej zlazy, treba brat jod

Ked sa jedna o poruchy spojene s estrogenom , progesteronom a najma vysokymi hladinami DHT, treba ich adresovat.
Na znizenie DHT treba zinok, rozne rastlinne steroly ako napr silny caj z korenov zihlavy, steroly z plodov Saw Palmetto a z kory stromu Pygeum Africanum. Snad aj olej (panensky) z tekvicovych semienok pomoze.

Na rast vlasov posobi dobre aj vitamin B-5(pantotenat, 500 mg +) a vitamin B-7(Biotin, 20 mg +)

Zle travenie si treba napravit(kyseliny, enzymi, vlakniny a probiotika.

Na parazita demodex foliculorum treba pouzit roztok artemisininu(palina prava, vytazok) ktory ho vynici a s tym aj rozne skodlive bakterie, ktore prenasa.

poliewoocka

Dakujem:) mam uz dlhsie tieto problemy, chcela by som ich zacat riesit touto cestou, mnohym ste pomohli.. existuje nejaky internetovy obchod s tymito doplnkami? Daju sa zohnat aj v Lucenci? Davnejsie ste tam tusim mali predajnu...

RNG

polievocka, na zvysenie hormonov pomaha hlavne polotovar na hormony, diosgenin, ktory sa nachadza v yame a senovke greckej.
Dobre doplnky su aj pupalkovy olej, damiana a Dong quai(angelika cinska), ktory je okrem na podporu hormonov dost silny adaptogen(posilnuje rozne procesy v zenskom tele) takze ho v Cine nazyvaju "zensky zensen"

RNG

michalina, ja som to urcite nemohol byt, co som odporucal chirulga ,lebo tam nikoho nepoznam v Martine. Ja zijem v USA a tychn par ludi, co na Slovensku poznam su alebo v Bratislave, alebo v Nitre.
Ale som rad, ze je vsetko v poriadku a ze boli timlekaristarostlivi a obetavi. Taki lekari maju byt a takym mam rad.

poliewoocka

RNG, prosim Vas poradili by ste mi, ako si doplnkami zvysim a udrzim prirodzenu hladinu zenskych hormonov? Som strasne hypohormonalna..beriem len HAK. Pisali ste nieco o akychsi doplnkoch, kde by som si ich mohla kupit?

RNG

sade8 nepoznam skratku OF. Panensky kokosovy olej je cisty olej, jedly, naozaj vyzivny(prestupuje cez kozu) a antomoikrobialny do urcitej miery a nepoznam nikoho, co by mal s nim akykolvek problem. Jeho ochranny faktor [proti ultrafialovym lucom je 4 az 8, podla hrubky natretia. Tj zabezpeci vyse 1 hodinu priameho slnecneho svetla na telo stredoeuropana v tropoch.
Samozrejme to nie je dost na cely den, ale kto sa v tropoch "skvari" a nie vyhyba slnku a hlada tien kedy len mozne, tak na to doplati.
Este aj v tieni palm alebo s koselou na sebe sa clovek celkom slusne opali.

michalina

Bola by som Ti velmi vdacna...Naozaj,keby som nezavitala na fora ZDRAVIA ,neporadili by ste mi,tak by dnes bolo vsetko inak!
Je to velka skoda,ze uz neprispieva svojimi radami...
ZE DAKUJEME!