tvrdohlavy anglicky bulldog

Príspevok v téme: tvrdohlavy anglicky bulldog
majka876

Ahojte. asi tyzden mame doma 7 tyzdnove steniatko bulldoga. domacnost sme prisposobili jemu, vyzbrojili sa trpezliostou, ale uz ma ide porazit :) nedokazem ho naucit hygiene, ak nemozem ist s nim von (mam dieta) ma pripraven plienku. vycika sa tam a 5 minut na to sa vycika uplne inde, vykaka inde...ked ho karham, pochopi, sklopi usi a staaale dookola...nehovoriac o jednoduchych poveloch ako miesto, sadni atd...je neskutocne tvrdohlavy a ja uz neviem ako nanho...poradte mi co robit, psika sme chceli aj chceme, preto chcem aby sme uz nesliapali do mlacok a furt kricali

Kebko

My mame rocneho Carlosa... manzelka ma velmi rada hafanov a naucila ho dokonca dat labku ? mame ho vonku na terase a kazdy den ho pustame na dvor a chodime aj na prechadzku. V dome je len cez zimu a to niekedy mu cvrkne ale inak vzdy ked ide von tak sa vykaka a vycika vonku bez problemov. Treba ho vzdy pochvalit a pojde to.

najmudrejsi

k tomu ako kakat a cikat....to este potrva nemaj strach...ty musis si hlavne vsimat kde najcastejsie kaka a cika...a tam kde to najcastejsie robi dat plienku....a dnazit sa vystihnut kedy sa vykaka vycika a POCHVALIT HO NAJLEPSIE AKO VIES A AJ ODMENU DAT :).....mateho len tyzden to je nic treba rtpezlivost a vsimat si psika:)...pes ide cikat ked cucha k zemi alebo ked sa zacne tocit na jednom mieste :) a povely sa nauci aj ked bude starsi...

Terdhdhd

Ahojte, nasa buldocica ma uz 14 rokov. Pri tychto psoch je dolezita doslednost. Akonahle povolite, bude vam skakat o hlave. Hned ako si stena donesiete domov treba ho privykat za potreba sa vykonava vonku. My sme prvy tyzden chodili ci u v noci alebo cez den von kazde dve hodiny a vzdy ked sa sa vyprazdnila dostala odmenu. Ak sa stala nehoda, miesto sme vtsystriekali vonavkou inak by tam najblizsie isla zase. Postupne sme intervali predlzovali a za dva tri tyzdne nebol ziadny problem. Co sa tyka vychovy su to narocne psy, jedine co na nich funguje su odmeny. Su to proste osobnosti. Naucili sme sa len zakladne povely, sadli, lahni, k nohe, zostan. Viac sme nezvladli. Ale celkove su inteligentny, teraz sa nam staci na seba pozret a vieme co chceme. Jedine co odporucam zvazit je to, aby mal pes v zime pristup niekam do tepla,starsie psy ho zvladaju zle a v lete miesto kde sa moze schladit. Kym sme boli mladsi chodili sme na dlhe prechadzky kazdy den, aspon dve hodiny, teraz uz len lezime. Tak vela stastia pri chove.

Majka876

Dakujem, uz je to trochu lepsie,teraz pre zmenu zacal hryzt vsetko na co pozrie, specialne nohy su prenho top..my ho uz teraz lubime a nevzdame to, kazdy den hladame na nete info,triky,tipy ako ho poriadne vychovat. Ako ho trestate? Bitka nema zmysel,nastve ho to este viac..

Kamor

tiez mame anglickeho bulldoga - elisku. Uz bude mat 2 roky coskoro. Este budes mat vela zabavy... ale ver ze psika sa to nauci. Bud trpezliva, pri tomto plemene sa tomu vela o trpezlivosti naucis. My by sme ju nemenili za nic na svete, je to ako dalsie dieta do rodiny.

lombardo1981

Testuje nových ľudí. To je normálka. :) Ale ak niečo vyvedie a ty si pritom, tak ho okamžite upozorni. Inak to nemá cenu. A poriadne sa obrň. My chováme Slovenských čuvačov a to sú tvrdohlaví salámisti. Kerď sa zatne, je jedno, či bude potrestaní. Hlavne, že je po jeho. A ani opakovanie do nemoty na nich nefunguje. Vtedy sú zaťatejší ešte viac.
Prakticky som to cikanie nikdy nemusela riešiť. Hafana chováme vonku. A v dospelosti už s tým nie je problém. Aspoň u tých našich. Žiaden vo vnútri neurobil mláčku. Aj keď neboli na to učení.

Najskôr sa šteniatko môže dať novému majiteľovi keď má 7 týždňov. No ideálnejšie je až v 8. týždňoch, prípade podľa potreby. Pretože niektoré šteniatka nie sú dostatočne samostatné. Vtedy je lepšie predaj/darovanie posunúť.

Messje

Majka
To o odobrati steniatka od matky som myslela majitelov psa nie teba.Oni sa mali postarat o stena do 3 mesiacov.Stena sa odovzdava az po prvom stepeni a to je v 3 mesiacoch.
A co sa tyka temy...ja som ti napisala ze nemozes ocakavat od babatka ze sa ti bude pytat.Chce to cas a trpezlivost.On nie je tvrdohlavy,je len hlupucky.

Messje

Majka
To o odobrati steniatka od matky som myslela majitelov psa nie teba.Oni sa mali postarat o stena do 3 mesiacov.Stena sa odovzdava az po prvom stepeni a to je v 3 mesiacoch.
A co sa tyka temy...ja som ti napisala ze nemozes ocakavat od babatka ze sa ti bude pytat.Chce to cas a trpezlivost.On nie je tvrdohlavy,je len hlupucky.

Messje

Majka
To o odobrati steniatka od matky som myslela majitelov psa nie teba.Oni sa mali postarat o stena do 3 mesiacov.Stena sa odovzdava az po prvom stepeni a to je v 3 mesiacoch.
A co sa tyka temy...ja som ti napisala ze nemozes ocakavat od babatka ze sa ti bude pytat.Chce to cas a trpezlivost.On nie je tvrdohlavy,je len hlupucky.

Messje

Majka
To o odobrati steniatka od matky som myslela majitelov psa nie teba.Oni sa mali postarat o stena do 3 mesiacov.Stena sa odovzdava az po prvom stepeni a to je v 3 mesiacoch.
A co sa tyka temy...ja som ti napisala ze nemozes ocakavat od babatka ze sa ti bude pytat.Chce to cas a trpezlivost.On nie je tvrdohlavy,je len hlupucky.