Svrbenie celého tela bez vyrážky

Príspevok v téme: Svrbenie celého tela bez vyrážky
Martin28

Dobry den, mam taky zvlastny problem, uz niekolko dni ma trapi neustale svrbenie na roznych miestach tela, po poskrabani sa svrbenie objavi zase na inom mieste a ziad ej vyrazky nie je. Niekedy to je len pocit ako keby mi nejaky hmzy chodil po tele, ale ziadny nie je, len ten pocit. Kupil som si Fenistilgel ale nepomohol, skusal som aj sprchovy gel na citlivu pokozku a dal som so poriadny kupel a telove mlieko, tiez nic. Uz som bezradny, dakujem za kazdu radu.

Kýčera

Martin, ako sa Ti dá pomôcť ak neodpovedáš na otázky? Choď k obvodnému, zoberie Ti krv, spraví testy. Môže za tým byť pečeň,...
Tiež alergia na niečo, čo Ti zistí alergológ - pele, zvieratká, prach,...potraviny, koky,... dermatológ - kozmetika, živice, gumy,... A robíš dobré, ak si odpútavaš pozornosť, to pomáha, ale problém nerieši. Telo naďalej ochladzuj a začni detoxikovať.

Martin288

Nemôžem kvoli tomu ani spávať, myslim že sa z toho už zbláznim. Keby vas este nieco napadlo budem moc vďačný.

Martin288

Dakujem pekne za rady, od toho ako som si to precital sa sprchujem v studenej vode, kedze som zistil ake to je zdrave. Bohuzial ale na moj problem to nema ziadny vplyv, budem musiet asi ist ku koznemu. Jedine co som si vsimol je ze svrbenie a steklenie pokozky nepocitujem ked nato jednoducho nemyslim, ked sa venujem niecomu co m naplno moju pozornost ale to je mozno aj normalne ze clovek zabudne sa svoje problemy :)

Martin288

Dakujem pekne za rady, od toho ako som si to precital sa sprchujem v studenej vode, kedze som zistil ake to je zdrave. Bohuzial ale na moj problem to nema ziadny vplyv, budem musiet asi ist ku koznemu. Jedine co som si vsimol je ze svrbenie a steklenie pokozky nepocitujem ked nato jednoducho nemyslim, ked sa venujem niecomu co m naplno moju pozornost ale to je mozno aj normalne ze clovek zabudne sa svoje problemy :)

Kýčera

Martin, tak ako? Žiješ ešte? Tak vylož karty na stôl a povedz, či to bol len pocit alebo ozajstné svrbenie tela!

cogito

Ahoj

pekne to zhrnula nika82 ... svrbenie, ktoré popisuješ je typickejšie pri neurologickej poruche, prípadne to môže byť vedľajší účinok niektorých liekov alebo aj príznak niektorého ochorenia.

nika82

pocitom svrbenia sa prejavuje vela ochoreni a niektore pritom nemaju nic spolocne s kozou.
-histaminova intolerancia, celiakia a ine alergie/intolerancie- vtedy by si vsak mal aj vyrazky alebo zacervenanie koze
- ochorenie lymfatickeho systemu
- neurologicke problemy sa tiez mozu prejavovat pocitom svrbenia, stipkania, alebo inymi pocitovymi vnemmi. ja som mala pocit svrbenia a stipkania pri tetanii ale aj pri borelioze, ktora napada nervovy system a vyvola taketo pocity. aj SM sa moze takto prejavovat, ale to ta nechcem strasit a mal by si aj ine priznaky :)
urcite by som za tym patrala u tvojho lekara, rozne odbery nie su na skodu