Svrbenie celého tela bez vyrážky

Príspevok v téme: Svrbenie celého tela bez vyrážky
Martin28

Dobry den, mam taky zvlastny problem, uz niekolko dni ma trapi neustale svrbenie na roznych miestach tela, po poskrabani sa svrbenie objavi zase na inom mieste a ziad ej vyrazky nie je. Niekedy to je len pocit ako keby mi nejaky hmzy chodil po tele, ale ziadny nie je, len ten pocit. Kupil som si Fenistilgel ale nepomohol, skusal som aj sprchovy gel na citlivu pokozku a dal som so poriadny kupel a telove mlieko, tiez nic. Uz som bezradny, dakujem za kazdu radu.

netreba

Tiež som to mala prednedávnom takéto svrbenie, ale nakoniec zmizlo...ja som si naopak pri sprchovaní stále predstavovala, že tú háveď na koži vyničím práve horúcou vodou (zas preháňať netreba, aby z obyčajného svrbenia nevznikla spálená koža :)) ), ale na druhej strane som tiež upodozrievala jednu potravinu, ktorú som si v tom čase dala asi 3x a zmizlo to až vtedy, kým sa telo zbavilo tej konzervačnej látky alebo čojaviemčoho.

Kýčera

Martin, a jéjé, vidím dobre? :) Tak Ty si taký fajšmekr, že aj pivko? A to Ti trvalo viac ako 10 dní kým si priznal farbu? Aj pivo Ti môže spôsobovať tento slastný zážitok. Buď rád, že Ťa svrbelo len telo, mohol si dopadnúť aj horšie. Kávu piť môžeš, len v tom čase sa vyhni jej pitiu, aj keď je to ťažké, keď máš nočné. Buď si ju dáš skôr alebo neskôr. Jedálniček si uprav tak, aby Tvojej pečeni prospieval. Po určitom čase si môžeš spraviť skúšku správnosti - dlhšie budeš piť len pohár vína, žiaden iný alkohol a budeš pozorovať reakcie svojho tela. Ak sa nič neudeje, daj si prestávku a začni piť len pivo. Možno sa Ti podarí odhaliť záškodníka, možno hneď, možno neskôr a možno aj nie. Nepracuješ náhodou v prostredí, kde sa vyskytujú chemikálie? Keďže "rád chodíš k lekárovi", budeš si musieť zatiaľ poradiť sám. Tomu povzbudzováku daj radšej pokoj!!! A nemáš začo! :)

Martin288

Prave som na nočnej a kupene mam 2 balenia detoxikačneho čaju takze do rana popijam len ten a s vinkom si dam pokoj tak na mesiac minimalne a zajtrajsi den si dam len nejaku zeleninu na obed, ziadnu kavu ani pivo a samozrejme studenu sprchu! :)

Kýčera

Martin, kašli na gramatiku, nie sme na hodine slovenčiny! Som rada, že som Ti napravila hlavu a Ty si ju začal používať! Na čo všetko si sám neprišiel? Odpútavanie pozornosti, psychika má spojitosť s telom a naopak, zaslúžiš pochvalu! A o to som sa snažila hneď v prvom príspevku. Nevadí. Hlavne, že si usmernil svoje myslenie správnym smerom a spomenul si. Takže svrbenie tela Ti môže spustiť ten liek, kt. si daváš, aj keď to nie je v letáčiku uvedené. Potom to môže byť samotné víno, kt. uvoľňuje do krvného obehu histamín alebo siričitany, kt. obsahuje. Tak pri popíjaní nezabúdaj, že in vino veritas, ale aj tie siričitany! No ak to ešte robíš tak, že ten liek tým vínom aj zapíjaš, tak potom máš vymaľované. Nežiadúce látky by sa Ti mali z tela vyplaviť do 48 hod. po požití za predpokladu, že Ti správne funguje telo,...Keďže robíš nočné, tak pomôž svojej pečeni tým, že v čase jej aktivity 1.-3.hod. nebudeš piť žiaden alkohol, kávu, fajčiť, či jesť tuky. Radšej si zober so sebou do termosky šálku čaju, kt. Tvojej pečeni prospeje.

Martin288

Este jedna otazka na vas, premyslam co take sa zmenilo pred rokom a okrem prace snad len to ze som zacal uzivat jeden liek, neuziva sa stale, len sem tam a je to forma nejakeho "povzbudzovaku" a uzivam ho aj s alkoholom, tym myslim nejaky ten pohar vinka (samotny liek s tym nema problem, aspon to je pisane v letaku). Ale neviem ci to bude mat súvis, zalezi od toho za aky cas je telo schopne vyplavit ho von, pretoze ho uzivam tak raz do mesiaca cca. Stale mi ale nejde do hlavy to ako tie priznaky dokazem doslova vypnut tým ze na ne prestanem mysliet. :)

Martin288

Tento problem som mal aj pred rokom a nepametam si zeby som ho nejako riesil, len som asi prestal nan mysliet, ale teraz som ho mal znova. Pisem znova lebo po poslednom prispevku som si to proste prestal vsimat, prestal nato mysliet a zrazu bolo vsetko prec nech mi nikto nehovori ze psychika nema nic spolocne s telom. Aby som odpovedal na otazku tak nebudil som sa, vobec som nemohol ani zaspat. Nemyslím si ze to bude nejaka alergia pretoze alergicky niesom, ja viem ze sa alergia moze vytvorit ale svrbelo ma to stale, v sprche..cize oblecenie tazko, ani prostredie...skor by som povedal ze nieco neurologicke, skusim spravit nejaky detox pretoze najviac mi nato sedi pečeň, ale ked s myslienkami odislo aj svrbenie? Prave dnes som sa poskrabal, hned som nato pomyslel a uz m zacalo skrabat inde a svrbi ma to teraz vsade :D kym som sa nato nezameral tak sa nic nedialo. Len sa bojim ze takto ten problem nejako ignorujem a moze to byt nieco vaznejsie..na druhu stranu rok je dost dlha doba aby sa prejavil dalsi priznak ak je to nieco vazne nie? Som naozaj zmeteny z celeho toho ale moc dakujem za rady Kýčera aj ostatnym za tipy :) a ospravednujem sa za gramatiku ale pisem to na mobile v práci :)

Karolinina rada

Môže to súvisieť aj s pečeňou Skús si v lekárni kúpiť nejaké prípravky na jej regeneráciu, čaj z ostropestreca mariánskeho a púpavového koreňa, artičokový olej. A teraz na jar je dobré konzumovať púpavové listy a stvoly (sú horké).

ôôôôô

Ja mám alergiu na plesne a tiež ma svrbí celé telo, najviac v lete a najčastejšie sú to odhalené časti tela, ruky a nohy. Ale to je pri tejto alergii normálne. V lete ma často svrbí aj hlava, aj keď nemám vši. Asi je to u teba alergického pôvodu. Hlavne za tým nehľadaj psychický pôvod, lebo z psychiky nemôže byť vôbec, ale vôbec nič telesné a kto tvrdí, že áno, ten ťa klame a vymýva ti mozog, aby na tebe zarobil.

Kýčera

Napíš ešte, kedy sa budíš. Ak je to v čase, kedy píšeš, tak máš problémy so žlčníkom, pečeňou a pľúcami. Začni detoxom PEČENE - pestrec, čaj z koreňa púpavy, kvapky na prírodnej báze a vynechaj z jedálnička všetko, čo ju dráždi a škodí jej.

Kýčera

Martin, studená sprcha nie je len "zdravá", má aj iné benefity. Dúfam, že sprchu používaš správne a začínaš od nôh smerom hore ?! Svrbenie tela spúšťa nervový systém a ochladovaním ho ukľudňuješ. A ak si pritom aj poriadne zapiapeš : "Kýčera, čo si mi to poradila?", tak si odpútaš od neho aj svoju pozornosť! :) Pod sprchu lez hneď a nechaj na seba tiecť len vodu. Možno je to malichernosť - prášok na pranie, aviváž, oblečenie...čo Ti to spúšťa a ak na to prídeš a vyhneš sa tomu, svrbenie automaticky prestane. A možno problém vnútorného orgánu, či jeho kombinácia s takouto "malichernosťou". Skús sa trošku pozorovať, možno aj sám zistíš príčinu. Ak chceš pomôcť, musíš dať viac info. Pomôže aj sauna, pitie čistej vody, detoxikačných čajov, diéta,... A v tom odpútavaní pozornosti pokračuj, zato Ťa chválim, to pomáha aj pri iných problémoch...