styk pred preventivkou

Príspevok v téme: styk pred preventivkou
juditte

Ahoj. Mám ísť na preventívku na GYN, ale deň predtým sa po dlhom čase uvidím s priateľom- a zase sa dva týždne neuvidíme. Čítala som rôzne názory už na nete, niekde píšu vraj by styk nemal byť predtým, inde že môže, ale nie nechránený.
Preobjednať sa mi to moc nechce, kvôli práci veľa možností nemám. Inak nemám žiadne problémy. Ide mi o stery na cytológiu, ktoré mi asi bude brať- bežný styk s ochranou by tomu snáď nemal vadiť...
Zažili ste niekto podobnú situáciu?
Prosím len seriózne, samozrejme viem že sú aj iné možnosti. :)
Za každú radu ďakujem

vagina

však nedodržiavajte to že nemať styk deň- dva dni predtým ale potom sa nečudujte keď vám výjde že výsledok steru bol skreslený a musí byť opakovaný alebo vám výjde falošne pozitívny. Jeden dva dni snáď bez styku viete vydržať vy nymfomynky :D

syndiluca

Cytologia je nauka o bunkach. Sexualny styk nemeni vzhlad buniek ani ich funkciu. Moze sa zmenit prostredie, pH, atd.
Myslim si, ze extremna prekazka to nie je, no zalezi aj od jednotlivca gynekologa. Ak sex, tak potom s ochranou.

Joleen

Podla letaka od lekara:
Preventívne gynekologické vyšetrenie by ste mali podstúpiť asi v polovici menštruačného cyklu, teda asi dva až sedem dní po skončení menštruácie, resp. asi 10 – 14 dní od prvého dňa poslednej menštruácie. Liečbu vaginálnymi prípravkami treba vysadiť dva dni pred vyšetrením a deň pred ním sa vyhnite pohlavnému styku. Pred návštevou lekára si premyslite, na čo všetko sa ho chcete opýtať (či máte nejaké problémy pri menštruácii, výtoky, máte bolesti v podbrušku, pri pohlavnom styku, nepravidelné krvácanie...). Pokiaľ máte otázok viac, pokojne si ich pripravte na lístoček. Budete mať istotu, že sa dozviete všetko, čo potrebujete a nebudete zbytočne v strese, či ste na niečo nezabudli...