styk pred preventivkou

Príspevok v téme: styk pred preventivkou
juditte

Ahoj. Mám ísť na preventívku na GYN, ale deň predtým sa po dlhom čase uvidím s priateľom- a zase sa dva týždne neuvidíme. Čítala som rôzne názory už na nete, niekde píšu vraj by styk nemal byť predtým, inde že môže, ale nie nechránený.
Preobjednať sa mi to moc nechce, kvôli práci veľa možností nemám. Inak nemám žiadne problémy. Ide mi o stery na cytológiu, ktoré mi asi bude brať- bežný styk s ochranou by tomu snáď nemal vadiť...
Zažili ste niekto podobnú situáciu?
Prosím len seriózne, samozrejme viem že sú aj iné možnosti. :)
Za každú radu ďakujem

odpovedam

rovnaku otazku uz davno adresovala nejaka baba do gynekologickej poradne a gynekolog v tom ziaden problem nevidel. predsa nedava zmysel, ze pohlavny styk skresli vysledky cytologie tak, ze sa "zrazu" zjavia priznaky rakovinoveho bujnenia. ak dodrzis hygienu, tak pokojne si to uzi s priatelom a lekarke oznam, ze si mala pohlavny styk a vyriesene ;-)

gynďavá

styk by si pred sterom nemala mat aspon dva dni. Aj ked s kondomom ale aj ten moze ovplyvnit vysledky steru lebo sa otiera o tu oblast z ktorej sa ster berie. Ak nechces mat skreslene vysledky tymto tak sa preobjednaj alebo to spomen svojmu lekarovi co ti nato povie a hotovo. Ved je gyndos tak sa hanbit nemusis ze sa s nim o tom budes bavit.