Dieta vs pankreas ako dlho?

andy

tiez mam tazkosti s pankreasom,uz niekolko mesiacov travim iba s liekmi.uzivala som isochol,potom helicid,ked lieky doberiem som zase na zaciatku.moze mi niekto odporucit ako sa mam stravovat?

serafin

Ahojte,ako vas citam tak sa zacinam bat ,ze ci tiez nepatrim do vasej skupiny.Zaludok ma sice neboli,ale neviem sa zbavit zleho pachu z ust.A zuby mam urcite zdrave.Poviem to rovno,tak mi tiahne z ust akoby som jedol..hovna. :(Nevie mi niekto poradit ,co mi je?Nenapina ma na vracanie,iba niekedy,ked si zapalim cigaretu obcas,pijem tiez len prilezitostzne.Sice som v strese,ale zijem inak kludne.Zacinam mat strach ci to nie je nieco vazne.

missa

Pankreas nemá rád mastné,vyprážané,štipľavé,studené,horúce a tiež menej cukru,jedlá majú byť dusené na vode,ovocie, zelenina,olivový olej,enzýmy,doležité je vyhýbať sa stresu,jedlo 50x požuť atď..

RNG

patrik, enzymi a kyseliny pomahaju travit. Ak ich mas malo, jedlo sa miesto rozlozenia a absorbovania v tebe kazi. Skus zobrat s masom 3 Betainy HCl a 2 Multienzymi a uvodis, ci ti to pomoze.Ak ano, tak nemas problem s pankreasom, ale skor s parietalnyumi bunkami v zaludku, ktore ti nevylucuju dost kyselin a zaludocnych stiav na stravenie masa.

patrik0909

Dobry den,...zrejme mam aj ja problemy a pankresom.Prejavuje sa to tak, ze ak zjem nieco mastne ale hlavne ked zjem maso,nex je akokolvek uvarene,upecene alebo vyprazane mam pocit,nutkanie na vracanie,velmi silne. No mam to asi 2 roky,hladal som co by to mohlo sposobovat,priciny.Zaludok ma neboli,nutkanie na vracanie trva cca 2-3 min.potom je pohoda.Je to naozaj mozem,ze to moze sposobovat pankreas?...ako mam postupovat pri lieceni?...ake vysetrenie mam podstupit.Prosim poradte mi ako mam to cele zacat riesit.A co ma velmi zaujima,rad by som vedel ako som toto oxorenie dostal,nepijem,nefajcim,nemal som zlzacku,nikdy som nebol v nemocnici,pribuzny nic take nemaju.Dakujem

RNG

Samozrejme aktivny zapal treba adresovat najprv, teda nie samotny zapal, to je druhorade ale pricinu na zapal(bakteria, virus, kvasna infekcia, plesen)
Najlepsie je brat nieco s velmi sirokym spektrom zaberu, co adresuje aj bakterie, aj virusy aj kvasne a plesnove infekcie. Idealna na to je koloidna strieborna voda , 2 lyzice kazde 4 hodiny, najlepsie na prazdny zaludok.
Tak isto by mohol byt ucinny "horkac" (30 kvapiek GSE do 1/2 litra vody, vypit postupne, aj 2 x denne, podla potreby.