Dieta vs pankreas ako dlho?

alba

môj priatel včera išiel sám do nemocnice, bolo mu strašne zle, odšoférovala tam mu zistili podráždený pankreas. Už to mal aj v minulosti. Ešte aj dnes mu je strašne zle a to už mal infúzie a inekcie. Ako dlho môžu trvať bolesti a akoo dlho sa bude liečiť.

pankreasík

ako tak čítam,tak vela ludí má problém s pankreasom.ja som už rok po operácii.ostala mi len hlava pankreasu a samozrejme cukrovka po odstránení.je to bieda,ale žijem.snažím sa dietovať,ale nie vždy to ide.

japegi

Prečítala som si pár Vašich príspevkov na pankreas tak pridám svoj.
Dlhšiu dobu som mala problém so žalúdkom, nemohla som jesť papriku - hlavne. Asi pred 3 týždňami som bola na oslave a tam sme mali hody i ked som veľa nejedla, bola som strašne plná už po hlavnom jedle. Ked sme prišli domov dala som si pivo. Myslela som si, že mi to pomože ale nie. Ráno som sa zobudila asi o 4hod. Bolelo ma brucho nevedela som ležať, začala som sa potiť.. dostala som koliku. Pravidelne každých 20-30min.som vracala a bola celá mokrá. Bolelo ma brucho, hlava.. celá som sa striasla bola mi strašná zima. Okolo 10,00 som si dala harmančekový čaj, čo mi pomohlo. Už som nevracala a prespala som celý deň. Na 2 deň na obed som mala chuť na niečo zjesť tak som si urobila vývar. Po 2 lyžičkách (kávových), som dostala krče a bola som tam kde predchádzajúci deň. Hned som si dala znovu Harmančekový čaj a uľavilo sa mi. Celý deň som prespala. Ráno som šla, lepšie povedané som sa dotackala k doktorke, ktorá mi hned zobrala krv a poslala ma na chirurgiu, odtial na USG a späť. Hned si ma nechali v nemocnici. Mala som veľmi vysoké AMS. Ležala som v nemocnici. Ani po 7 dňoch mi nevedeli znížiť AMS, samozrejme z USG zistili, že mám žlčníkové kamene. Cítila som sa dobre len na smrť slabá. Na 8 deň ma mali operovať a ked som ležala na operačnom stole poslali ma preč, lebo mi zistili, že mám veľmi riedku krv. Ten stres.. NA NERVY! V ten deň som ešte absolvovala vyšetrenie u hematológa, dal mi tabletky a na druhý deň ma operovali. KONECNE! Neviem čo sa udialo na operačnom stole lebo ma robili až 1 a pol hodiny a pritom zákrok trvá vraj 30-45 min. Tak neviem. Nik mi nechcel povedať prečo tak dlho ale ja už viem, čo sa stalo ale to tu nebudem rozoberať.
Všetko dopadlo dobre. Už niekoľko dní držím pankreatickú diétku a som so sebou spokojná. Nemôžem síce všetko papať ale je mi veľmi dobre a som rada, že to mám za sebou.
Chcem odporučiť všetkým aby šli k lekárovi, či už majú problém so žalúdkom alebo majú kamene. Dajte žlčník čím skôr von inak tá kolika, čo môžete dostať je strašná a dosť nepríjemná.
Prajem všetkým veľa zdravia a posielam pozit. energiu. :)

muc

ak by si sa bola pytala, urcite sa dockas odpovede.
chr.pankreatitida sa uplne vyliecit neda. bude muiet uz vzdy mat dietne stravovanie, vyvarovat sa stresu, mastnym jedlam a alkoholu. ide o ochorenie, ktore dietnou chybou moze koncit az fatalne.
dedicna nie je, ziskava sa zlym zivotnym stylom (stres, alkohol, stravvacie navyky)

jhjdg

Prosim o radu. Môj manžel má problém chronickej pankreatitídy. Keďže je týždnovkár jeho nepravidelná a nevhodná strava tento probém spôsobila.Začalo sa to najme hnačkou a zvracaním po jedle ďalej pálením záhy a vracaním kyseliny... chcela by som vedieť či je táto diagnóza konečná alebo je možné túto chorobu úplne vyliečiť...prípadne čoho by sa mal vyvarovať a ako treba upraviť životosprávu. Koľko takáto liečba trvá a kedy asi môže začať pracovať keďže jeho práca je fyzicky náročná... Je táto choroba dedičná ak áno v akom percentuálnom pomere?Očakávam vašu odpoveď keďže v nemocnici v ktorej je môj manžel hospitalizovaný som odoveď na tieto otázky nedostala. Ďakujem veľmi pekne a dúfam že vaša odpoveď nám pomôže...

lucka

pred nedavnom som bola hospit.pre sil.bolest pod lavym reber.oblukom a ta bolest sa sirila priecne az do chrbta.z laborat.vysetreni som mala S-AMS,S-LPS v norme.U-AMS sa mi velmi kolisali od 8,8-14,25.ultrazvukove vysetrenie bolo taktiez v norme.chcem sa opytat moze ist o pankreatitidu?inac fibro vysetrenie som odmietla,pomohlo by to nejak?vdaka

lus

mno pozeram ze vas je tu s pankreasovimi problemami habadej bohuzial,, ja mam ties s tymto problemi zakazali mi jest dost vela veci papat mam v malom mnozstve a viackrat ale ako tak rozmyslam nevem co papat myslim varenu stravu ak by mi niekto mohol pomoct a dat nejaku stranku kde su nejake tie recepty velmi by mi to pomohlo a vopred dakujem prajem vam vsetkym drzte a skore uzdravenie

dodatok

Vážení prispievatelia. Vďaka za informácie a taktiež niečo doplním z vlastnej skúsenosti. Môj zápal pankreasu začal silným kŕčovým záchvatom, ktorý spustil bolesti, ktoré sa fakticky neskončili. Jedine ustupujú, prípadne sú utlmené ńa minimum no nukdy nemám pocit, že brušná dutina je úplne v poriadku. Večšinou je tvrdšia, citlivá na dotyk. Samozrejme, podstúpil som aj gastroskopické vyšetrenie. Diagnóza: zápal slinivky-teda pankreasu. Jediné, čo mi na to doktor predpísal bol už niekoľkokrát zmienený Helicid, ktorý som užíval 2x denne asi po dvta-tri týždne (až kým sa neminul). Spoločne s ním mi bola predpísaná \\\"nedráždivá diéta\\\" (tá už tu bola zmienená taktiež niekoľkokrát). Po doužívaní Helicidu sa mi zjavne uľavilo, resp. som mal pocit že som zdravý. Vysadil som diétu (s jej dodržiavaním som tiež nebol anjelik) a problémy sa vrátili speť. Teda moja rada: (A)pri prvých príznakov kontaktujte svojho lekára; (B)Predpísané lieky pravidelne užívať a doužívať aj napriek pocitom úľavy (C) Dobržiavať diétu !!!!!!!!!! Jedine tak zabránite chronickým problémom. Ja som síce lieky užíval pravidelne, no diétu som značne podceňoval. Nečudo, z normálneho \\\"mäsiara\\\" vegána ťažko spraviť. Ale nadrobil som si s tým veľké ťažkosti, problém trvá už 5 mesiacov. Držte sa a prajem uzdravenie