Dieta vs pankreas ako dlho?

Ehmo

Jajajajajna, mne namerali na urgente pri akutnej biliarnej nekrotizujucej pankreatitide balthazar E hodnotu enzymu nejakej lipázy 631 qkat. Zdravy clovek ma toho tusim okolo 1.

169 69

Zdravím Vás všetkých.
Prečítala som celú diskusiu a podelím sa s Vami o môj príbeh. Cca tri mesiace behám za obvodným kôli bolestiam žalúdka (tak som to cítila). Chodila som tam vždy s odstupom dvoch týždňou vždy vyprevadená Helicidom a injekciou proti bolesti. Posledný krát vyzeral podobne. Vo vrecku recept na Helicid a v zadku dve injekcie. Jedna na bolesť, druhá na ukľudnenie. Mám sa ísť domov vyspať a všetko bude OK!
Šla som domov, zaliezla do postele, únava prišla, no namiesto spánku kruté bolesti až do chrbta. Ďalej už len záchranka a privítanie v nemocnici, či som alkoholička alebo beriem drogy ?!?! Veď som na to mladá (38rokov)... Po pretrpenej noci som horko ťažko presvedčila sestričku, že potrebujem lekára. V príšerných bolestiach (teraz už celého brucha) ma okamžite presunuli na JIS. RTG, sono brucha, potom CT. Diagnóza, zväčšený a zapálený pankreas (samozrejme veľký zápal v krvi). Osem infúzií denne, ATB a protizápalové lieky priamo do žily, kateter... Po piatich dňoch ma presunuli z JIS a konečne aspoň voda:-). Ďaľšie dva týždne na vanilkovom pudingu a príšerných omáčkach s troškou neosolených zemiakov. Som doma,snažíma sa jesť podľa "pravidiel". Zvláštne však je, že sa tam vystiedalo mnoho lekárov, každý mal iný názor na to čo jesť. Jeden zakázal ovocie (hlavne so šupkami), druhý mastné a borokolicu, tretí rohlíky a chlieb, ďalší mlieko, čokoládu. No a posledný len toľko " sama uvidíte čo Vám škodí". No a teraz sa zariaď. Mám pocit, že som v kuse hladná, jem málinko (moc sa do mňa nezmestí) ale často. No neviem čo bude keď nastúpim do práce kde nemám čas ani na wc. Takže čím sa mám riadiť? Kto mal pravdu?

LenusQa

Ahojte potrebujem pomoc ludia moj muz ma 24 rokov a ma chronicku pankreatitidu a vdaka tomu velmi vyrazne schudol moze niekto poradit nieco ucinne na priberanie Dakujem

LenusQa

Ahojte potrebujem pomoc ludia moj muz ma 24 rokov a ma chronicku pankreatitidu a vdaka tomu velmi vyrazne schudol moze niekto poradit nieco ucinne na priberanie Dakujem

Weweruska

Prosim vas vsetci pisete co sa nemoze ...ale skuste napisat co mozeme na pankreas ved to mi uz pripada ze okrem vody nemozeme nic uz 3 dni drzim hladovku len vodou prelievam creva a maximalne varenu ryzu...som tak slaba ze by som si rada precitala aj nejaky recept radu na nieco dobre co pripravit.Mamina mi urobila polievku koprovu zahustenu oprazenou suchou mukou bola vyborna len to je asi tak vsetko co jem .mozem napriklad cuketu rozmixovanu ako polievku dobre prevarenu?

Kisska

Chcela by som poprosiť aby mi niekto poradil akú diétu treba dodržiavať pri zápale pankreasu.Čo sa môže a čo nemôže konzumovať.Ďakujem.

Janička

Ahojte. Mam podobne problemy. Ked mam koliku, neviem vsak presne coho, pomoze mi, ked nasilu vyprazdnim zaludok. Ale upne. Skoro vzdy to pomoze. V tom momente ta strasna boles prestane. Neviem ci su to zlcnikove kamene, ci pankreas , alebo zaludok. Pomahaju mi aj amazonske caje : hercampuri a chancapiedra. A tiez dieta, obmedzila som pecivo, tazke a vyprazane jedla. Ked jem mensie porcie a castejsie, mam menej zachvatov. Dam si polievku pockam pol hod. a dam si hlavne jedlo ( mensiu porciu) . Mozem jest vsetko leco, uhorky, cokoladu, ale nikdy nie v jeden den alebo niekolko dni za sebou. Keby som napriklad jedla leco tri dni na obed, zarucene mam problem. Chcela by som vediet, ci pri pankrese alebo zlcnikovych kamenoch moze bolest prestat, ak vyvratim obsah zaludka.

Zuzanav5

Mojej 68 ročnej mamine pomohli na zápal pankreasu obklady z prasličky roľnej www.babickinazahrada.sk
Už cca pol roka je bez príznakov, nemusí jest žiadne tabletky a ani nejako extra prísne nedodržiava diétu.