Problemy s DM

Príspevok v téme: Problemy s DM
bg

Dobry den. Mam problem, no skor, ako o nom zacnem, musim to trochu rozviest.

O svojom DM viem cca 4 roky, posledny rok sa liecim, moja diabetologicka mi predpisala Stadamet 500 a kedze mi tato davka nepomomaha, napokon mi zacala predpisovat Stadamet 850.
Teraz k mojmu problemu. Je nim vlastne fakt, neviem, ako sa mam rozhodnut, pomohla by mi teda kvalifikovana pomoc.

9 mesiacov som poctivo uzival lieky, 9 mesiacov som nedodrziaval dietu, takze sa hodnoty cukru v mojej krvi, pohybovali v rozmedzi 8-12 mmol/l. Dozvedel som sa, nie od mojej diabetologicky, tu vobec nezaujimam, ze pri hodnotach vyssich ako 9, diabetes nici cloveku cievy, postupne vo vas odchadzaju niektore organy, zhorsuje sa vam zrak, apod.
Pred tromi mesiacmi som si povedal A dost!
Zacal som dietovat a od tych cias si uz nenameriam nikdy viac ako 8mmol/l a aj to po jedle, inzulin vo mne, opat akoby pracoval, cukor mi znizi na hodnoty blizke zdravemu cloveku, co je 5-6,5 mmol/l, co nie je vobec zle, ked uvazime, ze som pravidelne nachádzal nad hodnotami 10.
Stačila dieta, Stadamet uz neberiem, riskoval by som nim smrt, cukor by mi klesol do hypa a to vsetci vieme, co znamena.
Moj problem tkvie v tom, ze neviem co mam robit, zajtra ma caka dalsia kontrola u mojej diabetologicky, o ktorej radsej pomlcim.
Kedze je taka, aka je, nedbanliva, zaujimaju len informacia v akej poistovni je clovek evidovany, vaham, ci k nej chodit. Pruzky si kupujem sam, lieky od nej uz neuzivam, predsa len vsak vo mne preziva strach, ze sa moze nieco zhorsit a ja si budem musiet hladat novu lekarku, co by v mojom pripade ani nebolo na skodu. Prosim, poradte mi, co mam robit? Co mi zdravotne hrozi, ked tam nepojdem?
Dietovat mienim do konca zivota, takze...
Kdesi som cital, mnohi sa informuju na to, ci je mozne diabetes vyliecit. Ja si myslim, ze to tak nie je. Je to choroba na cely zivot.
Mozeme ju zmiernit dietovanim, jedine to nam moze pomoct. Takze, je to vlastne zivot, ktory je iba o prisnom dodrziavani diety.
Jest vela zeleniny, z masovych vyrobkov kuracinu, ine neodporucam a ak chlieb a pecivo, tak len viaczrnne, bezny psenicny chlieb a vyrobky zo psenice, rozhodne zo svojho jedalnicka vyradit. Prajem vam vsetkym iba vitazstva, cukrovka je, ako viete, velmi hnusna choroba.

lombardo1981

Áno, snažíš presvedčiť sám seba, že si urobil dobre vytvorením vlastných argumentov.
Sám si hovoril, že si spočiatku diétu nedodržiaval a preto si mal vyššiu glykémiu. Čo myslíš, prečo ti asi predpísala tie lieky?
Len taký malý postreh. Ako vieš, že by si musel brať stále lieky? Silne pohybujem, že by ti ich lekárka kázala brať aj v prípade, že más hladinu v norme. No verím, že by ti hubovala, že si mal prísť skôr, aby ste zmenili liečbu.
Za tých 35 rokov, čo chodím po lekároch a nemocniciach (v detstve som tam bola viac ako doma) so sa jednu vec naučila. Lekár-povolanie nie je zlý, ale lekár-človek už môže. Všetko je to individuálne.
To, že teraz diéta účinkuje, ešte neznamená, že bude aj o 10 rokov.
Ak nechceš žiadneho lekára, tak si stráž cukor. Ale keď sa to bude zhoršovať a bude jasné, že diéta už nestačí, tak radšej opäť navštív lekára.

bg

Verim, ze som chybu neurobil. Zamyslel som sa nad sposobom liecby DM2 a nech si hlavu lamem akokolvek, vzdy mi vyjde jedno. DM2 sa lieci tym, ze cloveku podaju lieky, ktore maju za ulohu znizovat cukor v krvi. Existuju este take, ktore cukor dorovnavuju, s nazvami sa nebudem zatazovat. Ale inak?
A preto som tam nesiel.
Samozrejme, nepoznam vsetky dosledky cukrovky, preto neviem co sa bude diat o desat rokov. Ale verim, ze ak udrzim dietovanie, uz som si nan prakticky zvykol, nemusi sa mi pohorsit.
Navstevy u diabetologa, znamenaju poradu s lekarom, zdoverim sa mu s tym, co ma trapi, napise mi lieky a idem domov. Takto to chodi.
Ano, ubezpecujem sa o tom, ze som zas tak hlupo nekonal.
Lenze ja lieky uzivat nemozem, lebo dalsie hypo uz nemusim prezit, v tomto smere som uz, myslim, svoje stastie precerpal. V cakarni ambulancie mojej ex diabetologicky, som sa stretol a hovoril som s jednou starsou pani. Pozerala TV a upadla do komy. Rodina si hned nevsimla, co sa deje, ale ked film skoncil a im sa ju nepodarilo zobudit, tusili, ze je zle. Namerali jej 2,2 a hned volali zachranku. Zenu zachranili, ale uz sa boji brat lieky.
Presne ako ja.
Nameral som si uz 0,4...1,2...1,8. Bral som lieky. Zijem, uz ich neberiem, stacila prisna dieta. Od tych cias, aby nedoslo k najhorsiemu, meriam si cukor v krvi kazdu chvilu, staci, ze sa mi zatoci hlava.
Neviem ci potrebujem lekara, ktory si bude na mojom vysetreni vylepsovat vyplatu. A preto som sa rozhodol, ako som sa rozhodol.

Na margo mojho pravopisu...spominal som preklepy, nie gramaticke chyby. Hoci som clovek omylny, tych sa nedopustam. :)

A ospravedlnujem sa aj Lombardo, myslel som si, ze si muz.
Kazdopadne, dakujem vam, damy.

DANO777

NA REGENERACIU MOZGU, CHOLESTEROL, TLAK, CUKOR, KRVNY OBEH A OBRAZ, OSTEOPOROZU + VELA INYCH DIAGNOZ AJ RAKOVINU, VELMI RYCHLE A UCINNE ZABERA CISTA STAVA Z GOJI,(KUSTOVNICA CINSKA) OBSAHUJE 50X VIAC VITAMINOV AKO POMARANC A 80X VIAC ANTIOXIDANTOV. MNE KLESOL TLAK V PRIEBEHU MESIACA ZO 118/183 NA 85/125 A TO MAM 120KG A BEZNE PIJEM 2-3 SILNE PRESO KAVY. MOZTE SI JU OBJEDNAT NA STRANKE HIMALYO.CZ A ZO ZLAVOVYM KODOM C. 3261 KTORY TREBA ZADAT PRI REGISTRACII, ZISKATE PERMANENTNU ZLAVU 50KC NA KAZDU FLASU A 20KC NA KAZDY BALICEK SUSENEHO, ALE DOBRE LIECIVE UCINKY MA STAVA. SUSENE MA OVELA MENEJ VYZIVOVYCH HODNOT. DENNA DAVKA JE LEN 25ML, FLASA JE NA MESIAC. V PRIPADE, ZE POTREBUJETE PORADIT, TAK KLUDNE ZAVOLAJTE. 0903460303

lombardo1981

Tiež si nemyslím, že to bolo správne rozhodnutie. No už padlo.
Ja síce nemám cukrovku, ale od narodenia niekoľko "problémov" v obličkami. A jednu vec som sa za ten čas naučila. že ak je niečo stabilizované, ešte neznamená, že to tak zostane aj o 10 rokov.

Kýčera

Bg, nebuď labuď! Nebola tam žiadna urážka a nemáš sa za čo ani ospravedlňovať, pravopisné chyby robím aj ja. A vôbec, to pohlavie som si ani netuším ako zmenila sama. No neviem, či si dobre urobil...

bg

Ja som ale popleta. Takze Kycer je Kycera. Prepac, ak som ta urazil, nebolo to umyselne. A ospravedlnujem sa aj za preklepy, dopustam sa ich casto.
K lekarke som napokon nesiel.
Neviem ci to bola chyba.
Ak by si mi dala mail, napisal by som ti o svojej chorobe viac, pravda je, ze ma tazi nieco este ovela horsie. Suvisi to s cukrovkou. Som zrejme mimozemstan. Ak ta to zaujima, vysvetlim ti to priamo na mail.
Ten moj vyzera takto, napis kedykolvek, budem rad. A dakujem.

bukaj.g@azet.sk

Kýčera

Bg, ja Ti rozumiem a ani si nevieš predstaviť ako veľmi...Ale k tomu lekárovi choď, povedz mu svoje a ak sa rovnako zachová aj teraz, ber kartu a choď inam. Cukrovka nie je sranda a mne záleží na tom, aby si nepoškodil svoje zdravie. Predsa domáci test je len domáci...Vydrž to ešte raz, posledný raz, žiadam Ťa o to! Sú rôzne druhy cukrovky, ak máš stresovú, tak z tej sa dá vyliezť krásne len s diétou. A ešte jeden typ, kt. som Ti už spomínala, nájdi si to na tej stránke. Okrem diéty je dobré pridať si aj detoxikáciu, tá zlepší mnohým zdravotné problémy, niektorí sa ich zbavia aj natrvalo! A táto lekárka radí, organizuje takéto pobyty,... Akurát mám pred sebou bulletin z r. 2008, kde jej jeden účastník z Čiech ďakuje za to, že sa dostal z cukrovky po 14 rokoch, schudol 18 kg, upravil sa mu tlak na 120/79, pulz na 51, cholesterol... To všetko dosiahol po takomto jednom pobyte a štyroch mesiacoch BEZ LIEKOV, len dodržiavaním jej ďalších pokynov!!! A už má klientov z Rakúska, Nemecka, Talianska,...Informácie získaš na www.svz.szm.sk, pozri sa na to!!! Viac Ti neviem pomôcť, ale želám Ti, aby si cukrovku raz a navždy poslal do horúcich pekiel. Len toľko, aby si vždy mal po ruke niečo na zakusnutie, nejakú tyčinku, či v aute, práci, na prechádzke... Veľa šťastia!

bg

Dakujem pekne za reakcie. Velmi si to vazim. Inymi slovami, neist na tu kontrolu, mi neodporucate.
Este nejaky cas mam, mozem si to rozmysliet a ist. Ked som vcera otvoril tuto temu, nachadzal som sa v stave nerozhodnosti. Neskor, uz vecer, som si povedal, ze nikam nejdem.
Je 7.45, presne pred dvadsiatimi minutami, som si nameral 5,1 mmol/l po zobudeni, nalacno.
Viete, myslim si, ze lekara nepotrebujem, ale pretoze nie som z tych, ktori vsetko vedia najlepsie, potreboval som sa poradit.
Musim sa priznat, o lekaroch nemam valnu mienku, nechcem nikoho urazit, ale nie je to tak, ako to byva prezentovane vo filmoch, kde si mlady nadsenec uvedomi, ze chce pomahat ludom. Dnes nikto nechce pomahat ludom, lekari su lekarmi zvacsa preto, ze ich k tomu dohnala rodina, hrdi rodicia, obaja na vysokych postoch, alebo prosto nejake dobre platene zamestnanie. Uz menej zalezi na cloveku, ktoremu treba pomoct. Moja diabetologicka odmietla vysetrit cloveka, ktory si u nej v jeden piatokk stazoval na kolotoc, na zavraty, udajne si nameral 21 mmol/l, no kedze nemam zdravotnu poistovnu ktora jej vyhovovala, odmietla ho pustit dnu. Ten clovek vyzeral velmi zle, keby som mal ako, ja sam mu pomozem. Lekar nie. V dnesnych casoch je nieco podobne povsimnutelne takmer vsade. Netvrdim, ze vsetci lekari su bezcitni parchanti, ale uz im nedoverujem. Zial. A kedze sa moj cukor pohybuje v slusnych hodnotach, zvazil som zbytocne skore vstavanie, ak totiz nevstanem o stvrtej a u lekarky nie som pred siestou, kde ju treba cakat do pol osmej, som v poradi na dvadsiatom mieste, a to sa dnu dostanem az po obede. To je jedna vec. Druha, ta jej nedbanlvost. Sadnete si u nej, nic po vas nechce a ked zacnete hovorit sam, pretoze je vam cudne, ze sa vas váš lekar na nic neinformuje, tak sa vami nespolupracuje, mate pocit, ze sa vam chce co najrychlejsie zbavit, a potom nemate chut navstevovat ju dalej. Zdravy rozum mi kaze, najst si ineho lekara, skutocneho lekara, cloveka, ktory neposobi tak lahostajne az protivne, ale naco tam chodit, ked som sa najhorsich hodnot zbavil? Ma to vobec vyznam? Chcel som vediet, ci sa mi nepohorsi, ked prestanem chodit na diabetologiu.
Preco by malo? Kladiem si otazku. Ako som spomenul, dietu budem dodrziavat do konca zivota, lieky nepotrebujem. Tak, naco?
Viem, keby som hovoril s nejakym lekarom, alebo by tu na mna reagoval, ten by mi radil lieky nevysadzovat, zbytocne by som spominal, ze si nameriam hodnoty ako celkom zdravy clovek, po vacsinu dna. Inak tomu je iba potom, ked nieco zjem, ale inzulin vo mne reaguje a po 3,5 hodinach, mi klesne k 5-6mmol/l. Verite, ze by mi lekar napriek tomu radil tie lieky uzivat? Ja som si tym takmer isty, jedneho takeho poznam. Vravim mu, pan doktor, ale ked ak vezmem svoj Stadamet na 5,7 mmol/l do niekolkych hodin som mrtvy. A jeho reakcia? Vraj sa nemam bat, liek ma nezabije, nech vraj take paranormalne javy este nezazil. Chapete, normalne ma zosmiesnoval. Ja viem co sa stane. Mal som 5,8, uzil som tabletu, a o necele styri hodiny som si nameral 1,2mmol/l.
Pytam sa, bol to lekar, ci kok?
Ja si myslim, ze to druhe.

Lombardo, Kycer, velmi pekne dakujem.
Ano, som chlap, aspon si myslim...Mam 41. :)
Prajem vam vsetko dobre.

Kýčer

Pozri, na zajtrajšiu kontrolu rozhodne choď, aspoň sa dozvieš na čom si! Nemáš sa čoho báť, veď si dáky chlap, či? Uvidíš ako dopadneš a podľa toho sa zariadíš. Buď lekára vymeníš alebo ostaneš u neho. A mám pre Teba prekvapčo, je jeden druh cukrovky, kt. sa dá zbaviť! Ak máš daný typ, potom Ti dokáže pomôcť MUDr. Mária Fulová zo Školy verejného zdravia. Tak sa drž!