Chronická pankreatitída

Príspevok v téme: Chronická pankreatitída
*tina*

Ahojte, chcela by som sa poradiť lebo
mám problémy so zažívaním,
ak zjem niečo ťažké, tak mi býva zle od žalúdku, problémy s plynatosťou, mám
problémy aj so zápchou. Často mávam stavy, ako by som potrebovala sa
vyprázdniť, no nedarí sa mi, začne ma napínať na zvracanie, cítim sa veľmi zle, hneď potom ako sa vyprázdnim všetko prejde a cítim sa dobre. Bola som u obvodného lekára, ktorý mi robil vyšetrenia z krvi, zo zbytkov zo stolice (tri dni som zbierala), tu našiel zostatky po nestrávenej stolici. Uzavrel to ako chronickú pankreatitídu (dedičná dispozícia) a naordinoval mi pankreolan, ktorý
mám užívať po každom väčšom jedle. Na internete som sa dočítala, že
pri takejto diagnóze je potrebné dodržiavať nejakú diétu, obmedziť alkohol, že nie je vhodné užívanie antikoncepcie. O ničom takom som nebola informovaná, tak
by som sa rada na to spýtala. Neviete niekto prosím, niečo o tejto chorobe??? Veľmi by mi to pomohlo, ďakujeeem :-)

zitta

Ahoj Tina,aj ja som rada že sa môžeme porozprávať. Aj ja to už mám od detstva presne ako u Teba,a mne to zistili až v tridsiatke.A na to ,že mám alergiu na mlieko,prišli doktori až keď som mala 33.A vekom stále pribúdajú aj iné choroby,nikdy by som neverila.Určite je v tom aj dedičnosť, aj moja mamka mala žaludočné problémy.A ešte som od nej zdedila extra suchú pokožku.Dávaj si pozor,Ty sa z toho ešte dostaneš.

*tina*

Ahoj, s tym jogurtom to uz dlhsie praktizujem :-). Jogurt je fajn pomaha. Este som aj psyllium (indicka vlaknina) pouzivala. Naozaj je to dobre, len problem je v tom, ze treba prisne dodrziavat pitny rezim a pozit to na lacno a az po pol hodine jest. Ty mas asi vacsie problemy ako ja... ja si zatial este mozem dat kolacik aj hocico ine. Akurat ked si dam nieco masnejsie, tak rychlo si musim dat pankreolan, aby mi zle nebolo. Inak ja mam tieto problemy od detstva. Vzdy ked som zjedla nieco tazsie, tak som zvykla zvracat. Prisli mi na to v 24 rokoch. To je dost smutne na nasom zdravotnictve. A pritom ako dieta som stravila tyzdne v nemocnici na infekcnom lebo vsak som zvracala. Som z toho dost znechutena :-((. Som rada, ze existuje toto forum :-). ahoj zatial

zitta

ahoj Tina, skús si dať ešte jeden jogurt každy deň najlepšie so živou kultúrou. Moje oblúbené sú Danone activia s cereáliami.Aj ja sa teraz trápim,lebo som nedodržala dietu, a dala som si čerstvý koláč. Tak mi treba..

*tina*

Zitta, dakujem za radu asi si hned dnes skocim kupit lebo sa neviem zbavit tej zapchy. Len bolo by mozno dobre keby som sa jej vedela zbavit na stalo. Ja mam 25 rokov.

zitta

ahoj Tina,na zápchu Ti môžem poradiť sušené slivky,2-3 kusky poobede, garantovany výsledok. Môžem sa spytať koľko máš rokov? ja 40.Čau Zitta

*tina*

Ahoj Zitta, je to lepsie :-) ale predsa len mam problem a to s castymi zapchami a neviem sa toho zbavit... snazim sa zdravo a vlakninami stravovat, asi nie vzdy sa mi to podari ...

zitta

Ahoj Tina, ako sa ti darí?
Držím Ti palce aby si vydržala. Možno sa to ešte upraví, len aby si nemala chronické zápaly ako ja. Radšej jedz častejšie a menej a skús piť minerálku sulinku. pá.....

janík

najskôr by som skúsil akupunktúru,táto má v danom prípade dobré výsledky,až keby táto nezabrala-čo vylučujem-by som doporučil lieky

*tina*

Zitta, dakujem velmi pekne za info. Ja som bola u obvodnej, ale ta mi vobec nepovedala, ze ako sa mam stravovat, dala mi len pankreolan. Na nete som sa docitala, ze by som vlastne mala drzat nejaku dietu. Trosku sa toho, ale obavam ... zvyknut si na dodrziavanie diety a stravovania :-)