Chronická pankreatitída

Príspevok v téme: Chronická pankreatitída
*tina*

Ahojte, chcela by som sa poradiť lebo
mám problémy so zažívaním,
ak zjem niečo ťažké, tak mi býva zle od žalúdku, problémy s plynatosťou, mám
problémy aj so zápchou. Často mávam stavy, ako by som potrebovala sa
vyprázdniť, no nedarí sa mi, začne ma napínať na zvracanie, cítim sa veľmi zle, hneď potom ako sa vyprázdnim všetko prejde a cítim sa dobre. Bola som u obvodného lekára, ktorý mi robil vyšetrenia z krvi, zo zbytkov zo stolice (tri dni som zbierala), tu našiel zostatky po nestrávenej stolici. Uzavrel to ako chronickú pankreatitídu (dedičná dispozícia) a naordinoval mi pankreolan, ktorý
mám užívať po každom väčšom jedle. Na internete som sa dočítala, že
pri takejto diagnóze je potrebné dodržiavať nejakú diétu, obmedziť alkohol, že nie je vhodné užívanie antikoncepcie. O ničom takom som nebola informovaná, tak
by som sa rada na to spýtala. Neviete niekto prosím, niečo o tejto chorobe??? Veľmi by mi to pomohlo, ďakujeeem :-)

dorka

ja si myslim ze je nutne navstivyt gastroenterologa.tiez mam problemy so zlcnikom.moje problemy sa zacali asi pred 5 timy rokmy ked som mavala nevysvetlitelne bolesti brucha,krce a hnacky.trvalo to asi tyzden potom ulava aj na 2 masiace.myslela som ze som len zjedla nieco co mi nesadlo:(intervali bolesti sa stale skracovali az som pred rokom navstivila gastro....diagnoza znela kolityda hrubeho creva.do dnes beriem lieky na zlcnik(omeprazole/steatosis hepatis et pankreatis/) a tiez som zacala brat zas kreon:((dlho som skusala ake jedla mi skodia no stale som mala hnacky.az zelene:(skusila som vynechat mlieko a vsetky mliecne vyrobky!pomohlo.(lekar ma na mlieko neupozornil)je mi omnoho lepsie no stale nie som ok.citam teraz knihy od N.W.Walkera je to velmi zaujimave a naucne.zatial neviem pricinu mojho stavu ale najskor sa tomu pripisal dlhodoby stres sedave zamestnanie malo pohybu a neznalost co je nasmu telo dobre a co je neziaduce:(((

lucka

Simona:
Ahoj.Ja mám tiež problémy so žlčníkom, od malička som bola háklivá na brucho. Tiež by som potrebovala poradiť, ktoré potraviny obmedziť a ktoré sú naopak dobré. Napr.som si všimla,že tie chlebíky "polystyrény" sú fajn a vôbec nezaťažujú. A ovocie a zeleniny, sú síce zdravé,ale nafukujú a napr.po paprike a cibuli ma veľmi bolí žlčník.

simona

Tiež mám problémy s pankreasom a žlčníkom,mám dosť zlé obdobie a nepotrebujem teraz nejaký záchvat, ktoviete poradiť nejaký recept, alebo doporučiť ovocie,alebo zeleninu ktorú treba vo väčšej miere konzumovať, môžu byť aj bylinky,veľmi by mi to pomohlo,vďaka

zitta

Ahoj Tina ,ako sa máš? Ani sa neozveš čo je s tebou. Mne je už lepšie ,držim dietu,len tie horučavy! Čo s ostatnym čo majú podobné problémy,ozvite sa! Všetkým prajem dobré zdravie!!!!!!

zitta

Ahoj Tina,ja chodím na infúzky, zase ma to chytilo poriadne,som mala bolesti,stašne mi bolo na vracanie a zasa mám hnačky.Dnes je to troška lepšie,len nemôžem žiadne ovocie a celkovo musím dodržiavať dietu.Zasa schudnem ako vlani, vtedy som stratila 12 kg. Nechcem tak dopadnuť radšej si dávam pozor.Ale tie horúčavy ma zničia!!!! Ja mám najradšej zimu,keď vonku krásne sneží,lebo keď je zima tak sa poriadne oblečiem,ale v teple už neviem čo dať dole....

*tina*

ahoj :-),
dlhsie som sa neukazala...ucila som sa na prijimacky a presne v tom tepleeee...tak ale zvladla som to :-)
a tebe sa ako dariii??? zaludok poslucha? :-) ja som tomu mojmu dala zabrat, minuly tyzden som sa napchala prazenou sojou a este aj cerstvym hrachom a potom som pol dna zomierala :-)...obcas tak vyvadzam

zitta

Ahoj Tina, mne tak zistili alergiu na mlieko,že stále som mala hnačky bolesti brucha,a tak ťažko mi bolo.Celé roky tvrdili že to je z pancreasu,až jednej doktorke napadlo vyšetriť z krvi citlivosť na laktózu.A vtedy zistili.Aj ja som dlho brala pancreolan forte, ale v Bratislave mi hovorili že to nemam brať a dali mi Kreon a Espumisan. Keď mi bolo veľmi zle tak som mala aj Ganaton, a Maalox. Ale teraz beriem už len Kreon a Espomisan. Aj mne to trvrdili že musim brať celý život,a dodržiavať dietu. Ale to je ťažké keď teraz máme toľkých dobrôt....Ja sa neodolám dobrej čokoláde,mňňňňam. ahooj

*tina*

Ahoj Zitta, ja to mam tiez po mamine.. tie iste problemy mava, len trocha v mensom rozsahu. A ako ti zistili alergiu na mlieko alebo ako si na to ty prisla?? Ja velmi mlieko nemozem, niekedy je pre mna tazke na zaludok. Vcera som inak nevydrzala a dala som si korbaciky syrove, strasne to lubim ... len potooom, no bolo mi zle, ale zvladla som to :-). Praveze neviem ako sa mam z toho dostat lebo ked som sa pytala lekarky povedala mi, ze to sa vyliecit neda a ze budem musiet brat pancreolan cely zivot po jedle. Mavam take vykyvy, niekedy mozem jest v pohode a je mi fajn a niekedy ma to chyti a musim si davat pozor co zjem.
Pekny zvysok dna prajem.
Ahoj :-)