Rezanie sa,sebaposkodzovanie

Natalia852

Ahoj, ja sa rezem, mam 12,5 roka a citim sa pri tom uzastne.... zacala som s tym lebo mama je alkoholicka a jej priatel rasista uz som v 7 skole a asi idem dodalsej... v kadej skole ma sikanovaly.... pred mesiacom mi umrel priatel ( kamarat nie frajer ), tak chcem aj ja uz asi rok a nasla som nozik doma taky maly a ostry... tak sa s nim rezem aa citim sa super lebo viem ze kazdu chvylku mozem vykrvacat a umriet ( sorry za dvrdky uz 3 roky nie som na sk. )
je to uzastny pocit pomaha mi to... dufam ze sa mi podary odist :D
nie som blazon a aj psychiatra mam no nepomaha nic.... uz moc dlho
Asi to skoncim ( urcite ) zajtra :D tak sa tu majte ludkovia... este pockam na odpovede

Cliattsi

Mňa to zaujíma preto, lebo sa zaoberám trochu psychológiou a čítal som v jednej knihe, od Alice Millerovej – DEtství je drama, že práve výchova môže mať vplyv na sebapoškodzovanie. Nech sa ti to zdá akokoľvek nelogické, skús odpovedať. Ja si napr. pamätám, že som si búchal niekedy hlavu o stenu (určite nie často a príliš silno, len zopár krát), keď ma moja matka bila, lebo som si myslel, že si to zaslúžim, lebo som nula – to je len napríklad, aby si vedel, aký vzťah môže mať bitka dieťaťa rodičom na jeho vývin a jeho správanie sa k sebe samému.

Cliattsi

Otázka je, ako k tebe pristupujú rodičia, či sa rozprávate na rovinu o všetkom, či ťa niekto bil, či si introvert ako ťa vychovávali rodičia. Bili ťa? Chceli, či už obaja alebo len niekto z nich, aby si za každú cenu poslúchal?
Vážiš si sám seba?