Rezanie sa,sebaposkodzovanie

lolinka

Natalia852 ty si tu uz pisala, je mi luto cim vsetkym si musis prejst este ako dieta, nemas to vobec lahke. Nemas nejaku babku, tetu, niekoho, ku komu by si mohla ist a byvat tam? Lebo to prostredie kde zijes ta znici. Skus zavolat na nejaku linku detskej istoty, to nevadi, ze nezijes na SK, stale si Slovensky obcan. Tam by ti mali poradit, co sa v tvojej situacii da robit a ako to riesit.

Astarte

Ziletkou od zapastia po plece. To je predsa... klasika, nie? Ale upozornujem ta, ze je to - aspon tak to vnimam - cesta do pekla. Raz budes lutovat, ze mas ruky jednu jazvu. A vzdy sa daju hladat ine cesty. Len obcas clovek akoby prave ziadne ine nemal...

duch0

Astarte: ty si tu asi jediny ako tak normalne odovedal tak sa ta spytam priamo.Je to ikognito tak prosim ta odpis normalne.Cim sa rezes a kde presne ja jednoducho potrebujem aby sa mi ulavilo.Je to hrozne ked ti ani tabletka poriadne nezabere a ked si ich davas vela tak uz kukaju pomne ze som zavisly..

bella21

Natalia, dúfam, že si to ešte neurobila. Prečo nič nepomáha, ani psychiater? Asi pre to, že stále nedostávaš to jediné, čo potrebuješ - a to lásku. A že Ti nikto nepovedal, aká si tu na zemi dôležitá a akým dobrodením a darom môžeš byť pre iných ľudí, ktorých v budúcnosti ešte stretneš. Ľudí, ktorí budú ďakovať, že si a ktorí si Ťa budú vážiť. Bola by veľká škoda, keby si tu nebola. Ak by si zomrela, nikto iný na celom svete by Ťa nemohol nahradiť, lebo Ty si originál, si výnimočná.

Mrzí ma, že nevieš, čo je to žiť v usporiadanej rodine s ockom a mamkou, ktorí sa o Teba starajú a zaujímajú, ktorí Ti prejavujú svoju lásku milými slovami, objatím, bozkom a pomocou s Tvojimi problémami v škole. Bola si ponechaná sama na seba a svoju bolesť si nosíš hlboko vo svojom zranenom srdiečku. A do toho smrť kamaráta, ktorý Ti bol blízky. V takej situácii Ti zomrieť zdá vykúpením. Ale to nie je dobré riešenie, lebo život je lepší ako smrť. Všetko zlé,čo si doteraz zažila Ťa akoby presviedča, že to už nemá zmysel. Ale to nie je pravda. Lebo keď vyrastieš, môžeš stretnúť človeka, ktorý Ťa bude tak veľmi milovať, že svojou láskou zahojí všetky rany na Tvojej duši. Tvoje slzy sa zmenia na radosť, zažiješ šťastie a pokoj a keď sa vydáš, svojim deťom dáš to, čo Tebe tak veľmi chýbalo od vlastných rodičov. Budeš ich milovať ako Ty si chcela, aby Teba milovali a budeš tou najlepšou mamou na svete.

Nie je to vôbec Tvoja vina, že sa k Tebe mama, jej priateľ, či Tvoji spolužiaci zle správajú. Oni robia chybu, krivdia Ti a ubližujú Ti. Veľmi sa voči Tebe prehrešujú. To, že sú na Teba zlí, neznamená, že si to zaslúžiš, to nie! Nie, Ty si naopak zaslúžiš veľa lásky, pozornosti aj obdivu od svojich blízkych už len pre to, že si. Nie je to náhoda, že žiješ, bola si chcená a stále si milovaná - Bohom. Na tom nemôžu nič zmeniť ani spolužiaci, ani rodičia ani hocikto iný, kto Ti ubližuje. Možno sa Ti zdá, že si biedna, ale tí, čo Ti robia zle, sú oveľa biednejší ako Ty, lebo to, čo Ti robili a robia je úbohé. Mama je nešťastná a preto pije a potom stráca nad sebou kontrolu, zasluhuje si ľútosť. Aj ona potrebuje pomoc. Ty si obeť, ale Tvoja mama tiež. Tvoju mamu zranila neláska niekoho iného a preto sa rozhodla, že bude hľadať útechu pri alkohole - podobne ako si sa Ty rozhodla utiekať sa k rezaniu. Keď mama pije, nevie čo robí a ubližuje. Zranený človek zraňuje ďalších okolo seba.

Spolužiaci, ktorí Ťa šikanovali, aj keď sa to nezdalo, mali problém sami so sebou, keď si museli niečo dokazovať tým, že ponižovali iného. Toto robia často deti, ktoré nezažívajú lásku rodičov. Sú si neisté sami sebou a cítia sa lepšie, ak si niekoho nájdu, nad ktorým majú prevahu a môžu ho ovládať. Takýmto úbohým spôsobom si dokazujú, že sú niekým.

Mama, jej frajer, Tvoji bývalí spolužiaci - všetci títo žijú v klamstve. Lebo pravdou je to, že každý človek si zaslúži úctu a lásku a takto sa má k nemu pristupovať. Takto mali pristupovať aj k Tebe.

Natália, nemáš nejakú kamarátku alebo nejakého blízkeho človeka, ktorý by Ťa ľúbil takú, aká si, ktorému by si sa mohla zdôveriť? Lebo Ty si určite dobré, pekné a šikovné dievča. Ak nikoho takého nemáš a chcela by si sa vyrozprávať, ja Ťa vypočujem ...

SI

Astarte
To máš veľkú pravdu, je to pliaga hrozná. 5,5 roka to je neskutočne dlho. Ja to robím ešte dlhšie a pokusy skončiť s tým tu boli už miliónkrát ale vždy neúspešne.

Astarte

Uvolnenie napatia, to je to hlavne, preco to mnoho z nas robi. Ked ale najdes motivaciu preco to po dlhej dobe - u mna 5,5 roka dohromady - nerobit, tak zistis, ze postupne ti to nechyba. Ked sa potom porezes, zistis, ze ti to nic nedalo, prave naopak. Neviem sice, ci sa da od toho odvyknut nastalo, asi nie, ale za pokus to stoji. Avsak vzdy, ked bude nieco pre teba sakra zle, budes sa chciet porezat, pripadne to i spravis a kasles na to, ci ti to nieco da alebo nie. Je to pliaga.

Cliattsi

Vieš, ešte som nemal takýto prípad, ale niečo už viem,. Dievča si neváži samu seba, lebo jej to nikto nedal najavo, že je dôležitým človekom. Nemala proste výchovu a ja som sa snažil dopátrať viac k pravde. Neviem, čo iné som sa mohol opýtať. Mal som jej povedať asi to, že by to nemala robiť. Ale to podľa mňa vie. Psychitaer jej nezaberá, neviem prečo. Jej rodina vlastne ani nie je pre Ňu rodina. Mala by mať podľa mňa náhradnú rodinu, ktorá by ju prijala a ona by mala prijať ich. Je to dosť náročné takto cez internet riešiť. A čo by si ty poradil?

Mesačný princ

Cliattsi - kks, akože nič v zlom ale dievča sa reže a ty sa stále na niečo pýtaš.
Akože, nie, nevadí mi to, len neviem, či je to v tomto prípade vhodné. Teda takéto priame otázky.

Cliattsi

Natalia a odkedy je tvoja mama alkoholička. Bola aj pred narodením? Myslíš si, že tvoj život nemá vôbec význam?
Odkiaľ si?

Najčítanejšie články