Ako nájsť zmysel života?

Táto diskusia patrí k článku: Ako nájsť zmysel života?
Ako nájsť zmysel života?

Tiež sa čudujete, prečo veci, ktoré vás bavili a zaujímali sa vám teraz zdajú nudné a nebavia vás? Určite niekedy pred časom bolo veľa vecí, ktoré vás napĺňali a dávali vám radosť do života. Prečo sa cítite unudení, bez radosti zo života?

Daniela1992

Bola som trikrát pozitívna na covid a stala som sa človekom bez energie. Aktivity, ktoré som predtým milovala, teraz nerobím, pretože nemám energiu a nudí ma. V tom čase som začala vídať číslo 1212 (tu je význam: chi-nese.com) všade. Čítala som, že to je anjelské číslo (nie som veriaci) a vraj znamená, že sa musím pohnúť vpred v živote. Začala som chodiť do fitka a snažím sa vrátiť späť do starých koľají pred kovidom.

geometry

Your comments on the forum are very reasonable, hope you add comments to the run 3 website for us to improve further, and thank you for your comments.

vedaahistoria

Ja som našiel zmysel života v Bohu. K tomu mi veľmi pomohla kresťanská stránka paranormalnejavy1.webnode.sk ktorá ma presvedčila že existuje nebo a posmrtný život, a to skrze veľké zázraky a znamenia ktoré sa dnes v kresťanstve dejú

Meursault

ja si myslim ze to ze dokazeme narozdiel od inych zivocichov tak dobre analyzovat, planovat, mysliet abstraktne, predstavovat si je velka vyhoda aj nevyhoda zaroven, dar aj prekliatie :-) a zaroven jeden z hlavnych rozdielov ktore nas od inych zivocichov odlisuju, jedna z veci ktore nas posuvaju vpred a zaroven robia nepokojnymi. pretoze nas mozog nie je dokonaly zaroven to ma za nasledok ze nedokazeme fungovat len tak obycajne zo dna na den ako zver. premyslame, predstavujeme si a mame potrebu hladat zmysel, hladat kauzalitu a ked o niecom nemame informacie, alebo niecomu nerozumieme tak si chybajuce casti skladacky doplname sami, hlavne ze v tom mame poriadok aj ked to moze byt nieco tak uletene ako trebars viera v boha, ci ine nadprirodzeno. to nevadi, javi sa mi to tak ze dolezitejsie pre nas ludi je aby sme v tom mali poriadok, alebo si urcili nejaky ciel. aj preto mimochodom napriklad existuju rozne svet zjednodusujuce a sprehladnujuce konspiracne teorie. z tejto tuzby pramenia vselijake fanstasmagorie a vecny nepokoj. u niekoho sa prejavuje vedomim cielenym badanim, intelektualnym premyslanim, u ineho zase cinmi ktore nejak zvlast neanalyzuje, ale prinasaju mu zmysel.
tak ci tak ja tuto potrebu nazyvam 'vedlajsi efekt'. kazda minca ma dve strany, podla mna danou za ten vykonny mozog je to ze je zaroven vecne nepokojny a hladajuci, ci uz vedome, alebo podvedome, kazdy individualne podla svojich moznosti (vyska iq, typ osobnosti), znalosti, atd. ale kazdy tym asi v nejakej podobe "trpi" :-) pritom nase pohnutky mozu byt az smiesne obycajne, vsedne a spolocne s ostatnymi zivocichmi. akurat ze pre nas ludi su casto matuce. napriklad niekto povie ze zmyslom zivota su potomkovia. ostatne zivocichy jednoducho maju potomkov a staraju sa o nich pretoze su tak evolucne nastaveni. dalej neriesia lebo ani nevedia. naproti tomu my ludia, respektive niektori z nas, ale tomu uz maju potrebu dat nalepku "zmysel zivota" :-) to uz je taka nasa dodatocna "racionalizacia". a napokon na zivote ako takom nemusi byt nic hlbokomyselne. akurat sme neboli pri jeho vzniku, nepozname zivot na inych planetach a tak napriek vydeckym skumaniam nam stale pripada zahadny, hladame za tym nieco volaco, snad mysliacu bytost a neuvedomujeme si casto ze je to vlastne taky antropomorfizmus.

mr.nobody

takže čo by ste povedali nato keby vas pred par rokmi niekto jebol zo skaly ? asi by to tu bolo lepšie predsa no nie ? use your fucking brain